Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

20.06.2023

Wakacyjne podróże bez dramy tylko z NaviExpert. Teraz 30% taniej!

Uff… jak gorąco! Roczne abonamenty 30% taniej do odwołania!

Wysokie temperatury udzieliły się też w NaviExpert, gdzie zapanowała iście promocyjna gorączka. Na tę okoliczność mamy dla Was coś równie gorącego – teraz rok nawigacji na Polskę oraz na Polskę i Europę kupicie z aż 30% rabatem! 

Lustereczko powiedz przecie…

… dlaczego NaviExpert jest najlepszą nawigacją na świecie? Dobra, żarty na bok! Decydując się na zakup NaviExperta wybieracie:

 • mapy aktualizowane na bieżąco o trwające remonty i nowe inwestycje drogowe, dzięki którym dotrzecie do celu bez przykrych niespodzianek, 
 • nieustannie rozwijane algorytmy przekładające się na skuteczne omijanie korków,
 • aktualne limity prędkości, byście z wakacji przywieźli tylko chciane pamiątki,
 • powiadomienia o rejestratorach prędkości i kontrolach drogowych,
 • propozycje urokliwych zakątków, idealnych na bliższe i dalsze wypady po Polsce w ramach kategorii Slow Road by Mazda. 

To oczywiście zaledwie początek długiej listy… zresztą, nie lubimy rzucać słów na wiatr, sami zerknijcie na opinie naszych użytkowników:

 • kolson, 01/2022 – Używam od 5 lat i polecam. Co na plus: wyznaczanie trasy, podaje ceny za autostradę, asystent pasa, ograniczenia prędkości, na rondzie mówi np. jedź prosto drugi zjazd, długość odcinkowego pomiaru prędkości i co najważniejsze głos Geralta z Rivii. (…).
 • pitoleko, 01/2022 – Co do nawigacji podzielam zdanie, że najlepsza dostępna na rynku. Nawet te 12 zł się zwraca w czasie ponieważ jeszcze nigdy nie stałem z nią w korku, także czas i nerwy zaoszczędzone.
 • Bolek_Bolek, 11/2022 – Używam plus minus 10 rok navi. Informowanie o korkach, a przede wszystkim możliwość wyznaczenia objazdu w trakcie jazdy znacznie przewyższa mapy (…). Fotoradary są szybciej i lepiej oznaczane, odcinkowe pomiary są wyświetlane w czasie rzeczywistym z pomiarem średniej prędkości, z którą się jedzie (…) W navi można dodatkowo samemu zgłosić jakieś zmiany trasy, remonty, fotoradary, patrole itd. (…).
 • Kirk, 01/2023 – Jak dla mnie rewelacja. Wcześniej korzystałem z innej płatnej nawigacji i ot tak od niechcenia mając ją zainstalowaną kupiłem w promocyjnej cenie. Od tego czasu używam tylko jej, działa świetnie, jest bardzo dokładna. Wzór nawigacji dla mnie. Daję jej 6 gwiazdek i czekam zawsze na promocję cenową (…). Najlepsze jest to, że mogę kupić 3 miesiące wcześniej ale nie tracę wcześniejszego abonamentu. Wykupiony rok jest dodawany. REWELACJA
 • Dariusz, 04/2023 – Bardzo dobra. Korzystam chyba od 2008 roku. Idealna dla osobówek, dla przeciskania się przez duże zakorkowane miasta. (…) jeśli wiemy gdzie chcemy jechać to NE nas doprowadzi bez korków i mandatów. Mapa jest o wiele lepsza i dokładniejsza niż (…). Pozdrowienia dla wszystkich, którzy aktywnie korzystają z NE i wpisują misiakòw, fotoradary itd… Bez aktywnej społeczności NE nie byłby tak dobry!;)

Uwaga – remonty! 

Jeżeli macie wrażenie, że już od dłuższego czasu w kontekście polskich dróg nie czytacie o niczym innym niż remonty to… macie rację. W te wakacje szczególnie trudne mogą być podróże takimi odcinkami jak choćby:

 • DK22 –  remont od Malborka do granicy województwa pomorskiego z warmińsko-mazurskim (ok 10 km). Uciążliwy szczególnie dla kierowców jadących do Elbląga i Malborka – ruch wahadłowy na kilku odcinkach.
 • DK21 – rozbudowa drogi pomiędzy Słupskiem a Ustką (13 km). Utrudniony dojazd do Ustki.

Wakacyjne remonty i nowe inwestycje drogowe:

I choć warto brać pod uwagę nie tylko te trwające, ale także planowane remonty – tak uspokajamy, że wybierając się w podróż z NaviExpertem nie musicie o nich pamiętać przy planowaniu trasy, bo nawigacja zrobi to za Was!

Idzie nowe 

Mówi się, że równowaga w przyrodzie musi być. Na drogach też, a przynajmniej powinna. Remonty zostawiamy po ciemnej stronie mocy i zwinnie przechodzimy na tę jasną, czyli nowe inwestycje – te, które już ułatwiają podróżowanie i te, które za chwilę zaczną. 

Tegoroczne ważniejsze otwarcia:

 • DW579 Obwodnica Grodziska Mazowieckiego (7,5 km)
 • DW801 Obwodnica Dęblina 
 • DK32 Obwodnica południowa Zielonej Góry – 13 km odcinek m.in. odciąża Trasę Północną
 • S7 Lesznowola – Tarczyn – 20 km odcinek skraca podróż ze stolicy w kierunku Zakopanego
 • S61 Łomża Zachód – Południe (7 km)
 • DW260 Południowa obwodnica Gniezna (2,2 km)

Planowane najbliższe otwarcia:

Czerwiec: 

 • DK93 Świnoujście, Tunel pod Świną (przejezdny od 30 czerwca, po godz. 20.00)

Otwarcie tunelu odczuwalnie skróci czas podróży pomiędzy Międzyzdrojami a Świnoujściem, eliminując tym samym konieczność korzystania z promów lub objazdów. 

Lipiec:

 • S14 ostatni odcinek obwodnicy Łodzi (otwarty 7 lipca, po południu) 

Po ukończeniu prac powstanie zachodnia obwodnica Łodzi, łącząca A2 z S8. Na nowym odcinku S14 skorzystają m.in. mieszkańcy Łodzi, Pabianic, Zgierza, Konstantynowa Łódzkiego i Aleksandrowa Łódzkiego, ponieważ skróci on czas przejazdu i wyprowadzi tranzyt z powyższych miejscowości.

 • S61 Ełk Południe – Kalinowo 

23 km fragment trasy Via Baltica od węzła Ełk Południe do węzła Wysokie (Kalinowo) wraz z połączeniem z obwodnicą Ełku w ciągu DK16. Via Baltica ma zapewnić lepsze połączenie drogowe między Polską a krajami bałtyckimi. Dzięki niej takie połączenie z centrum kraju zyska też Suwalszczyzna i wschodnie Mazury. Docelowo jej długość ma wynosić ok 311 km, a do oddania, poza wymienionym odcinkiem, zostały jeszcze: Ostrów Mazowiecka Północ – Śniadowo (19,5 km) oraz co najmniej jedna jezdnia obwodnicy Łomży.

 • S11 obwodnica Olesna

Inwestycja ma na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu, zmniejszenie oddziaływania transportu drogowego na środowisko, wyprowadzenie tranzytu z Olesna oraz skrócenie czasu przejazdu. Planowana data otwarcia: 24 lipca godz. 15.30. Długość odcinka: 25 km.

 • DW335 obwodnica Krzeczyna Wielkiego*
 • S6 obwodnica Sianowa (otwarta 8 lipca) – oddanie do ruchu krótkiego odcinka, budowa znacznie dłuższej części potrwa jeszcze sporo czasu.

*Opóźnienie, powodem dodatkowe prace, związane z przebudową sieci gazowej.

Sierpień:

 • DW714 Łódź Trasa Górna – odcinek od Rzgowskiej do Nowe Górki

Do użytku zostaną oddane pierwsze 2 km, natomiast zakończenie całej inwestycji związanej z budową trasy zaplanowane jest na listopad 2023 r.

 • DW434 obwodnica Gostynia – zmniejszy ruch w mieście i rozładuje korki.
 • DK28 obwodnica Chełmca

Czerwiec miesiącem wypadków

Z ubiegłorocznych statystyk policji wynika, że czerwiec to miesiąc, w którym na drodze ma miejsce najwięcej wypadków (2 349 zdarzeń). Niezmiennie, najczęściej do wypadków dochodzi w piątek, w popołudniowym szczycie komunikacyjnym (godz. 16-16.59), w dobrych warunkach atmosferycznych, na prostym odcinku drogi. Nie bez powodu na polskich drogach pojawia się coraz więcej urządzeń CANARD-u. Aktualnie, nad przepisową jazdą czuwa: 

 • 465 fotoradarów
 • 33 odcinkowe pomiary prędkości (w czerwcu nowy OPP pojawił się na S7, w woj. mazowieckim w powiecie białobrzeskim, w lipcu w Świnoujściu – tunel pod rzeką Świną),
 • 31 kamer na światłach (w czerwcu do ekipy dołączyła nowa – na ul. Średzkiej (DK94) we Wrocławiu), 
 • ok. 30 mobilnych urządzeń rejestrujących.

Jako NaviExpert staramy się realnie wpływać na poziom kultury jazdy w Polsce – właśnie dlatego udostępniamy naszym użytkownikom szereg funkcji, w tym m.in.  Mój styl jazdy, pomagający doskonalić zwyczaje za kółkiem czy opcję nagrania głosem bliskiej osoby komunikatu „Zwolnij”, w sytuacji jeśli zbyt mocno wciśniemy pedał gazu.

Zmiany w przepisach 

Nowości pojawiają się nie tylko na samych drogach, ale także w przepisach drogowych. I tak, od 1 lipca br.:

1. Darmowe autostrady dla aut osobowych na odcinkach państwowych.

Dotyczy odcinków: A2 Konin – Stryków (było 9,90 zł) oraz A4 Wrocław – Gliwice (było 16,20 zł)

2. Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na trasach szybkiego ruchu.

Zabrania kierującemu pojazdem powyżej 3,5 lub 12 t, wyprzedzania pojazdu na autostradzie i drodze ekspresowej o wyłącznie dwóch pasach ruchu przeznaczonych dla danego kierunku ruchu. Chyba że, pojazd ten porusza się z prędkością znacznie mniejszą od dopuszczalnej dla pojazdów kategorii N2 lub N3, obowiązującej na danej drodze.

W przypadku ruchu pojazdów na autostradzie lub drodze ekspresowej na odcinku pomiędzy węzłami o trzech pasach ruchu kierujący pojazdem ciężarowym lub zespołem pojazdów o długości ponad 7 m będzie zobowiązany poruszać się jednym z dwóch pasów ruchu położonych najbliżej prawej krawędzi jezdni.

3. Wzrost kary za brak OC.

W związku ze wzrostem minimalnego wynagrodzenia, właściciele samochodów osobowych za brak ważnej polisy zapłacą: od jednego do trzech dni – 1440 zł, od czterech do 14 dni – 3600 zł, powyżej 14 dni – 7200 zł.

Oczekują na komunikat Ministerstwa Cyfryzacji:

1. Odpłatne szkolenia umożliwiające zredukowanie 6 punktów karnych. Z tego rozwiązania – maksymalnie raz na pół roku – będą mogli korzystać kierowcy, którzy posiadają prawo jazdy od co najmniej roku.

2. Informacje o punktach karnych znikną z centralnej ewidencji po roku, nie po 2 latach. Powrót do regulacji prawnych sprzed 2022 r. Punkty zebrane od 17.09.2022 do 16.09.2023 kasują się zgodnie ze „starymi” zasadami – po 24 miesiącach.

Źródło: prawodrogowe.pl

Państwowe odcinki A2 i A4 to niejedyne, którymi w te wakacje kierowcy aut osobowych pojadą za darmo. Od 1 lipca pozbawione opłat są też wakacyjne weekendy na koncesyjnym odcinku A1 Gdańsk – Toruń (-29,90 zł). Akcja potrwa do pierwszego weekendu września włącznie. Otwartym bramkom towarzyszyć jednak będą wzmożone kontrole tamtejszej drogówki.

NaviExpert – czerwcowe nowości w nawigacji

Przy okazji wakacyjnej promocji oddajemy w Wasze ręce nową wersję aplikacji. Nie tak dawno informowaliśmy Was o wprowadzeniu trybu ciemnego, czego możecie spodziewać się tym razem, w najnowszej wersji 15.2 NaviExperta

 • W widoku mapy znajdziecie ikony ostrzeżeń – możecie w nie klikać, aby poznać więcej szczegółów, np. kiedy ostatni raz została potwierdzona kontrola policji w danym miejscu.
 • Odświeżyliśmy prezentację średniej prędkości na odcinkowych pomiarach prędkości.
 • Opcję zwiększania głośności wraz z prędkością zastąpiliśmy suwakiem do regulacji głośności komunikatów głosowych.

Ponadto, użytkownicy Android Auto mogą korzystać z nowego widoku potwierdzania/ odwoływania ostrzeżeń drogowych oraz wyboru kanału odtwarzania komunikatów nawigacyjnych – w wybranych autach umożliwi to osobne sterowanie głośnością nawigacji, radia FM i aplikacji muzycznych.

Drogowy okres wakacyjny zapowiada się nadzwyczaj intensywnie! Zadbajcie o swój komfort podróży i oddajcie się błogiemu relaksowi razem z NaviExpertem!

Jeśli planujecie wyjazd autem za granicę, to zachęcamy Was do zajrzenia tutaj. A jeśli taką podróż chcecie odbyć z Waszym czworonożnym przyjacielem – tutaj.

Promocja trwa od 20.06 godz. 12.00 do… ODWOŁANIA! Regulamin znajdziecie tutaj.

________

Aby dokonać zakupu abonamentu w promocyjnej cenie, w nawigacji pobranej z Google Play lub App Store wybierz: Menu > Sklep.

Pobierz NaviExpert

sklep google play appstore

Może zainteresuje Cię też

23.04.2024 | Aktualności drogowe

Majówka 2024 – raport drogowy 

29.03.2024 | Aktualności drogowe

Wielkanocne podróże. Wiemy jak wyglądały...

30.01.2024 | Nawigacja NaviExpert

Podsumowanie 2023 roku w NaviExpert

21.12.2023 | Aktualności drogowe

„Driving home for Christmas”?...

01.12.2023 | Aktualności drogowe

Odcinkowy pomiar prędkości [LISTA miejsc]

25.11.2023 | Aktualności drogowe

Kierowcy pod czujnym okiem kamery [LISTA...