Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

14.01.2014

Trasa Wrocław – Warszawa. Lepiej pojechać A2 czy S8?

Trasa Warszawa Wrocław NaviExpert

Otwarcie odcinka S8 od Sycowa do węzła Walichnowy znacznie usprawniło i przyspieszyło podróż z Wrocławia do Warszawy. Sprawdzamy, czy teraz lepiej dojechać z Wrocławia do Warszawy z wykorzystaniem autostrady A2 czy drogi ekspresowej S8.

Wytyczamy trasę z NaviExpertem z centrum Wrocławia do centrum Warszawy dziś o godzinie 10:00 wspierając się także informacjami z serwisu korkosfera.pl. Rekomendowana trasa prowadzi nas autostradą A2, natomiast drogami głównymi wytycza trasę wiodącą S8.

Trasa Wrocław – Warszawa przez A2

Wybieramy trasę rekomendowaną omijającą korki. Wyjeżdżamy z centrum Wrocławia omijając korki i kierując się na S8. Przy wjeździe na ekspresówkę jedziemy nią aż do węzła Walichnowy. Na węźle skręcamy w lewo wjeżdżając na krajową 14 jadąc przez obwodnicę Lututowa, Złoczew do Sieradza. W Sieradzu skręcamy w krajową 12, a następnie kierujemy się drogą nr 479 przez Rossoszyce do Poddębic. Stamtąd obieramy już kurs na A2, na którą wjeżdżamy na węźle Wartkowice i jedziemy prosto aż do węzła Konotopa, z którego jedziemy dalej prosto już drogą S8 w kierunku centrum Warszawy.

Całkowity dystans wynosi 365km, który szacunkowo pokonamy w 4h 27 min. Na tej trasie miniemy także dwa fotoradary stacjonarne. Pamiętajmy jednak, że w zależności od natężenia ruchu drogowego czas może się wydłużyć lub skrócić, a sama trasa wytyczona przez NaviExpert może być nieco inna, uwzględniająca aktualną sytuację drogową.

Trasa Wrocław – Warszawa przez S8

Jako alternatywę NaviExpert proponuje trasę wiodącą drogami głównymi. Po wyjeździe z centrum Wrocławia do węzła Walichnowy trasa przebiega tak samo opisany wyżej rekomendowany wariant. Dopiero na węźle zamiast w lewo, skręcamy w prawo w stronę Wielunia. Stamtąd wjeżdżamy na DK8 i jedziemy nią przez Bełchatów, Piotrków Trybunalski, Tomaszów Mazowiecki, Rawę Mazowiecką, Mszczonów i Raszyn, z którego dojeżdżamy już do centrum stolicy.

Całkowity dystans jest krótszy o 7km w stosunku do trasy rekomendowanej, wynosi 358km. Wybierając tę trasę pojedziemy jednak niemal pół godziny dłużej. Szacowany czas na pokonanie takiej trasy wynosi 4h 53min. Po drodze miniemy także dziewięć fotoradarów.


Podobne wpisy

14.04.2022 | Nawigacja NaviExpert

Zapraszamy Cię do alfa testów NaviExpert...

14.04.2022 | Android

NaviExpert dla getne.pl – ważne...

05.04.2022 | Nawigacja NaviExpert

Dzień Grzeczności za Kierownicą. Jak...

31.03.2022 | Bez kategorii

Która aplikacja najlepiej ostrzega o...

24.03.2022 | Aktualności drogowe

Ceny paliw w Polsce Cię załamują?...

12.03.2022 | Aktualności drogowe

Fotoradary w Polsce. Co warto o nich...