Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

17.11.2017

Jaka nawigacja najlepsza? NaviExpert wygrywa kolejny test, tym razem w magazynie „Auto Moto”!

Nie od dzisiaj wiadomo, że kierowcy zastanawiają się jaką nawigację wybrać. W najnowszym wydaniu magazynu Auto Moto (12/2017) znajdziecie artykuł opisujący testy nawigacji samochodowych używanych na polskich drogach.
Dziennikarze skupili się na trzech najbardziej pożądanych przez kierowców cechach dobrej nawigacji. Oceniali czas przejazdu zaplanowanej trasy, ostrzeżenia o kontrolach drogowych oraz informacje o limitach prędkości.

O tytuł najlepszej nawigacji walczyło 7 programów: AutoMapa, Garmin, Google Maps, MapaMap, NaviExpert oraz Navitel. NaviExpert wygrał.

Na czym polegały testy?

Dziennikarze Auto Moto zadali sobie pytanie „Czym charakteryzuje się dobra nawigacja samochodowa?” Odpowiedź była oczywista. Powinna:

  1. sprawnie i w jak najkrótszym czasie doprowadzić do celu
  2. informować o ograniczeniach prędkości obowiązujących w danym miejscu
  3. ostrzegać o fotoradarach

Tych cech szukali więc w najpopularniejszych nawigacjach używanych przez polskich kierowców.
Test został podzielony na 3 etapy. W pierwszym, zadaniem nawigacji było jak najszybsze dotarcie do celu, poprzez sprawne omijanie korków. Trasa wiodła przez niemal cała Warszawę i została ustalona tak, aby nawigacje mogły się wykazać w wyznaczeniu najszybszej drogi.
Drugi etap sprawdzał nawigacje pod kątem dokładności ostrzeżeń o fotoradarach i patrolach. Etap ostatni skupiał się na informacjach o ograniczeniach prędkości.

W każdym etapie przyznawano punkty od 0 (najsłabszy wynik) do 5 (najlepszy wynik). Nawigacja NaviExpert wypadła śpiewająco i zajęła 1 miejsce, zdobywając maksimum punktów.

Jak testerzy ocenili NaviExpert?

„Najkrótszy czas dotarcia do celu (mimo, że wyznaczona trasa była najdłuższa – ale za to bez korków), do tego świetny system ostrzegania o kontrolach prędkości i informacje o ograniczeniach prędkości.”
Tak podsumowano jazdę z nawigacją NaviExpert, która jako jedyna testowana aplikacja zdobyła maksymalną liczbę punktów we wszystkich kategoriach:

Czas przejazdu testowanej trasy: 48 minut
Ostrzeżenia o kontrolach: 5/5
Informacje o limitach prędkości: 5/5

naviexper-test

Wisienką na torcie okazuje się aplikacja Rysiek WidziMisie – darmowy antyradar od twórców NaviExpert, który w tym samym numerze magazynu Auto Moto wygrał „test ostrzegaczy”. W testach brały udział takie programy jak: Coyote, Rysiek, Yanosik.
Najlepiej wypadł Rysiek, który zdobył najwięcej punktów w 3 kategoriach:

  1. ostrzeżenia o kontrolach stacjonarnych
  2. ostrzeżenia o kontrolach mobilnych
  3. informacje o limitach prędkości

Dziennikarze Auto Moto trafnie podsumowali Ryśka jako:
„Polski ostrzegacz, który informuje o stacjonarnych fotoradarach, ale również o mobilnych kontrolach szybkości czy utrudnieniach na drodze. Atutem aplikacji jest również dokładna informacja o kontrolach szybkości.”
rysiek_testy

To kolejne zwycięstwo nawigacji NaviExpert. Kilka dni temu pisaliśmy o teście przeprowadzonym przez tygodnik „Motor”, w którym NaviExpert zdobył tytuł najlepszej nawigacji na smartfony. Artykuł znajdziesz TUTAJ

To jak? Cały czas się zastanawiasz jaką nawigację samochodową wybrać? 🙂


Podobne wpisy

23.04.2024 | Aktualności drogowe

Majówka 2024 – raport drogowy 

29.03.2024 | Aktualności drogowe

Wielkanocne podróże. Wiemy jak wyglądały...

30.01.2024 | Nawigacja NaviExpert

Podsumowanie 2023 roku w NaviExpert

21.12.2023 | Aktualności drogowe

„Driving home for Christmas”?...

01.12.2023 | Aktualności drogowe

Odcinkowy pomiar prędkości [LISTA miejsc]

25.11.2023 | Aktualności drogowe

Kierowcy pod czujnym okiem kamery [LISTA...