Oferta dla firm i instytucjiO nasBiuro prasoweKontaktPomoc
Infolinia: +48 693 331 723

Po co jest Rysiek? Czy muszę jednocześnie korzystać z Ryśka i NaviExpert?

1. Po co ten cały Rysiek, skoro jest NaviExpert?

NaviExpert: Rysiek to nowa aplikacja dla użytkowników, którzy - jak sami twierdzą - nie potrzebują nawigacji, ale interesują ich głównie ostrzeżenia CB. W nawigacji NaviExpert w tym roku również będzie dużo zmian.

2. Czy mam jednocześnie używać Ryśka i NaviExpert?

NaviExpert: Zgłoszenia, które pojawiają się w obydwu aplikacjach są dokładnie takie same. Obie aplikacje korzystają z tego samego systemu Community CB - nie ma więc potrzeby, by korzystać z obu jednocześnie. Można powiedzieć, że Rysiek i NaviExpert widzą misie dokładnie tak samo.

3. Co to jest Community CB?

NaviExpert: To nowa technologia, wykorzystywana zarówno w NaviExpert, jak i w Ryśku. Community CB pozyskuje dane pochodzące z wielu źródeł: ze zgłoszeń użytkowników w NaviExpert i Ryśka, z nasłuchów tradycyjnego CB radia, z monitoringu radiostacji i internetu. Dane pozyskiwane ze źródeł zewnętrznych są dodatkowo weryfikowane. Dzięki technologii Community CB tworzymy nową kategorię uniwersalnych ostrzegaczy łączących w sobie legalne źródła informacji o sytuacji na drodze.

4. Czy dla użytkowników NaviExpert po wprowadzeniu Ryśka coś się zmienia?

NaviExpert: Tak, i to na lepsze. Pierwsza zmiana to właśnie dodatkowe rodzaje źródeł pozyskiwania informacji o sytuacji na drodze oraz powiększenie społeczności kierowców zgłaszających ostrzeżenia, co poprawia ich jakość.

Druga zmiana - więcej kierowców podróżujących z naszymi aplikacjami - do dokładniejsze dane trafficowe i większa skuteczność NaviExpert w omijaniu korków.

Trzecia zmiana - to rozwój Community CB. Mamy ambitne plany, by rozwijać i ciągle udoskonalać Community CB. Na początek dodaliśmy dodatkowe typy ostrzeżeń. Poza zgłoszeniami dotyczącymi kontroli drogowych, fotoradarów, wypadków, niebezpiecznych miejsc i remontów, w aplikacji pojawiły się również ostrzeżenia o lotnych kontrolach, warunkach pogodowych oraz blokadach dróg. Pracujemy również nad wzbogaceniem informacji widocznych dla użytkowników - zarówno NaviExpert, jak i Ryśka.

5. Jak wzrosła liczba ostrzeżeń po wprowadzeniu Ryśka?

NaviExpert: W przeciągu zaledwie tygodnia od premiery Ryśka, liczba ostrzeżeń drogowych dostępnych w NaviExpert wzrosła aż o 22%. To dużo, a będzie jeszcze więcej, bo Rysiek dopiero rozwija swoją społeczność.