naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz pobierz

Pomoc

Co to jest Community Traffic?


Community Traffic online to technologia opracowana przez firmę NaviExpert. Polega na monitorowaniu natężenia ruchu w czasie rzeczywistym. Dynamiczne dane są generowane anonimowo i pochodzą od setek tysięcy Użytkowników aplikacji NaviExpert oraz profesjonalnego monitoringu floty oraz są na bieżąco przesyłane do serwera i przetwarzane przez algorytmy. Dzięki temu powstaje mapa prędkości, obrazująca rozkład średnich prędkości na poszczególnych odcinkach.

Community Traffic online umożliwia układanie tras, które omijają zakorkowane odcinki i inne utrudnienia. Dodatkowy algorytm automatycznego przeliczania sprawdza, czy podczas nawigowania po konkretnej trasie istnieje dla niej uaktualnienie, czyli nowa, szybsza trasa, omijająca np. nowo powstały zakorkowany odcinek. Jeżeli taka istnieje, algorytm przeliczy Twoją obecną trasę uwzględniając aktualne dane trafficowe.

Dzięki Community Traffic wiesz ile czasu zajmie dojazd do wybranego celu. Szacowany czas dojazdu wyświetla się podczas nawigowania w prawym górnym rogu ekranu. Dynamiczne dane wizualizowane są na mapie w postaci kolorów na drogach. Widzisz je także w trybie nawigacji. Każdy z nich odpowiada pewnemu przedziałowi średnich prędkości. W każdej chwili możesz je obejrzeć na mapie w aplikacji NaviExpert oraz w serwisie www.traffic.naviexpert.pl

« Wróć do wyszukiwarki

Zobacz podobne