Oferta dla firm i instytucjiO nasBiuro prasoweKontaktPomoc
Infolinia: +48 693 331 723

Jakie są dostępne typy tras w aplikacji?

Aplikacja pozwala na wybór domyślnego typu trasy (Ustawienia tras), jaka będzie używana przy nowym wyznaczaniu trasy. NaviExpert oferuje następujące typy tras:

  • Rekomendowana. Domyślna opcja po zainstalowaniu programu. Typ trasy polecany większości Użytkowników. Układana z uwzględnieniem tylko dobrej jakości dróg. Przy układaniu tras uwzględniane są statystyki zebrane za pomocą technologii Community Traffic online.
  • Najszybsza. Trasa zapewniająca najszybszy możliwy dojazd do celów. Polecana doświadczonym kierowcom. Trasa wyznaczana jest za pomocą technologii Community Traffic online.
  • Głównymi. Trasa wiodąca drogami wyższej kategorii. Zalecana kierowcom preferującym spokojny styl jazdy, lecz niekoniecznie szybki dojazd do celu. Ten typ trasy jest odpowiednikiem tras nazywanych (niesłusznie) „Szybką” w zwykłych nawigacjach.
  • Krótka. Rozsądna trasa krótka, choć nie najkrótsza, ponieważ omijane są np. drogi nieutwardzone.
  • Najkrótsza 4x4. Trasa najkrótsza, która może wieść przez drogi nieutwardzone.
  • Trasa ECO. Trasa Eco korzystając z zaawansowanych algorytmów systemu Community Traffic oraz informacji podanych przez Użytkownika w Ustawienia | Ustawienia aplikacji | Parametry spalania oblicza najbardziej oszczędną trasę przejazdu. Priorytetem w tej trasie jest ilość spalanego paliwa. Pamiętaj, aby wprowadzić ilość litrów spalanych na 100km przez twój samochód, jeśli tego nie zrobisz system będzie bazował na standardowych wartościach wprowadzonych do aplikacji (9/6/8).
  • Komunikacja miejska. Opcja dostępna po wybraniu ikony wyznaczania tras ‘Komunikacją miejską’ w menu ‘Nawiguj’. Trasy te uwzględniają komunikację miejską większości miast w Polsce. Więcej informacji o opcjach tej trasy można znaleźć w opisie przycisku ‘Nawiguj’.
  • Pieszo. Opcja dostępna po wybraniu ikony wyznaczania tras „Pieszo” w menu ‘Nawiguj’. Przeznaczona do nawigacji pieszej. Tryb ten nie uwzględnia nakazów kierunku poruszania się po wybranej drodze.


Pytaj zawsze podczas układania trasy. Ta opcja włącza lub wyłącza pytanie o typ trasy w momencie wyznaczania nowej drogi w opcji ‘Nawiguj’.
Uwaga! Pamiętaj o tym, że odpowiedzialność za bezpieczeństwo i unikanie wypadków czy uszkodzeń w pełni spoczywa na Użytkowniku systemu NaviExpert. Dotyczy to zarówno typów tras wyznaczanych dla samochodów, komunikacją miejską jak i dla pieszych. Nawigacja ma pomóc dotrzeć do celu podróży, nie może jednak zastąpić zdrowego rozsądku, rozumu i szczególnej uwagi na drodze.