Oferta dla firm i instytucjiO nasBiuro prasoweKontaktPomoc
Infolinia: +48 693 331 723

Jak wyszukać adres lub użyteczne miejsce POI/restaurację , parking, stacje benzynową/?

Opcja Szukaj dostępna jest na samej górze głównego ekranu (pole edycyjne z napisem Wyszukaj punkt) lub pod dodatkową ikoną w starszych wersjach aplikacji. Zapewnia szybkie i wygodne wyszukiwanie adresów lub użytecznych miejsc tzw.POI, które mogą posłużyć do utworzenia lub zmodyfikowania trasy.


W pole wyszukiwarki wpisz całość lub część nazwy szukanego miejsca (bez przedrostków „ul”, „os.” itp.). W niektórych telefonach po wpisaniu pierwszych liter pojawi się dodatkowa lista z gotowymi podpowiedziami, możliwymi do wyboru. Po zatwierdzeniu klawiszem ‘Szukaj’ program w odpowiedzi utworzy na ekranie listę dopasowanych nazw, z której wybierz poprawną lub zrezygnuj wybierając przycisk ‘Anuluj’. Pamiętaj, że w przypadku ulic zwykle pierwsze 3 lub 4 litery nazwy są wystarczające, aby dopasowanych nazw nie było zbyt wiele. W telefonach z OS Android możesz  korzystać  z wyszukiwania głosowego, dzięki czemu odręczne wpisywanie adresu docelowego stanie się zbędną czynnością.

Możesz również kliknąć jedną z dostępnych na ekranie kategorii POI, aby szybko wyszukać np. bankomaty w okolicy.

Po wyszukaniu punktu możesz sprawdzić jego lokalizację na mapie, zapisać w podręcznej liście Ulubionych punktów, dodać do trasy lub wysłać innemu Użytkownikowi za pomocą funkcji Udostępnij.

Uwaga!
Jeśli masz problemy z wpisywaniem danych w polach edycyjnym ‘Szukaj’, albo ‘Wyznacz trasę’ przytrzymaj dłużej (ok. 3 sekund); palec w tym polu (w telefonach z ekranami dotykowymi) lub przycisk wyboru (w tradycyjnych telefonach komórkowych). Pojawi się wówczas standardowy ekran wprowadzania tekstu dla Twojego telefonu. Funkcjonalność ta nie dotyczy systemu Android.