Oferta dla firm i instytucjiO nasBiuro prasoweKontaktPomoc
Infolinia: +48 693 331 723

Co to jest Community Traffic?

Community Traffic online to technologia opracowana przez firmę NaviExpert. Polega monitorowaniu natężenia ruchu w czasie rzeczywistym. Dynamiczne dane są generowane anonimowo i pochodzą od wielotysięcznej społeczności Użytkowników aplikacji NaviExpert oraz profesjonalnego monitoringu floty. Na bieżąco przesyłane są do serwera i przetwarzane przez skomplikowane algorytmy. Dzięki temu powstaje mapa prędkości, obrazująca rozkład średnich prędkości na poszczególnych odcinkach.

Community Traffic online umożliwia układanie tras, które omijają zakorkowane odcinki i inne utrudnienia. Dodatkowy algorytm automatycznego przeliczania sprawdza, czy podczas nawigowania po konkretnej trasie istnieje dla niej uaktualnienie, czyli nowa, szybsza trasa, omijająca np. nowo powstały zakorkowany odcinek. Jeżeli taka istnieje, algorytm przeliczy Twoją obecną trasę uwzględniając aktualne dane trafficowe.

Dzięki Community Traffic wiesz ile czasu zajmie dojazd do obranego celu. Szacowany czas dojazdu wyświetla się podczas nawigowania  w prawym  górnym rogu ekranu. Dynamiczne dane wizualizowane są na mapie w postaci kolorów na drogach. Widzisz je także w trybie nawigacji. Każdy z nich odpowiada pewnemu przedziałowi średnich prędkości. W każdej chwili możesz je obejrzeć na mapie w aplikacji NaviExpert (od wersji 7.0), bezpłatnej aplikacji korkosfera.pl mobile (dostępnej na Android Market) oraz w serwisie www.korkosfera.pl.