facebook
Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

11.05.2012

RAPORT NAVIEXPERT: gdzie warszawiacy spędzili majówkę?

Gdzie Warszawiacy spędzali majówkę?

Blisko domu, a jeśli już dalej to Mazury, góry i… wschód Polski – to najczęstsze miejsca majówkowego wypoczynku tych warszawiaków, którzy zdecydowali się pozostać w czasie długiego weekendu w kraju.

NaviExpert przeprowadził badanie najpopularniejszych wśród mieszkańców Warszawy kierunków wyjazdowych na długi weekend. Analizie poddano blisko 62 tys. tras wyznaczonych w dniach od 27 kwietnia do 5 maja w nawigacji NaviExpert, których punkty startowe rozpoczynały się w Warszawie.

Blisko domu

Większa część wyznaczonych tras, to trasy w obrębie Warszawy i najbliższej okolicy. Zdaniem analityków wiele osób pracowało w czasie długiego weekendu i zaplanowało wyjazdy za miasto tylko podczas dni ustawowo wolnych, dlatego najwięcej tras wyznaczono w promieniu 100 km od Warszawy. Analiza dróg wyznaczonych w większej odległości od stolicy pokazuje, że ok. 24 proc. dalszych wyjazdów, to wyjazdy na odległość 100-170 km. Wygląda na to, że w tym roku warszawiacy wybrali spotkania z rodziną, znajomymi i wypoczynek na łonie natury.
Na poniższej mapie przedstawiono najpopularniejsze kierunki wyjazdowe warszawiaków podczas majówki 2012 – w ujęciu procentowym, według liczby tras ułożonych przez użytkowników NaviExpert.

Mapa jest infografiką poglądową i nie stanowi rzeczywistego odzwierciedlenia wartości geograficznych.

 Góry i Mazury

Jak wynika z raportu NaviExpert, stosunkowo duża grupa weekendowych urlopowiczów zdecydowała się na wyjazd na Mazury. Aż 16 proc. spośród dalszych tras, czyli tych prowadzących poza obszar znajdujący się w promieniu 100 km od stolicy, prowadziło do krainy jezior. Równie popularnym kierunkiem okazało się południe kraju – szczególnie okolice Zakopanego, Góry Świętokrzyskie, Bieszczady i Karkonosze – te trasy stanowiły aż 15 proc. dróg wybranych przez warszawskich kierowców. Wbrew oczekiwaniom, kolejnym popularnym kierunkiem nie były północ i wybrzeże. W tym roku wypoczynek nad morzem ustąpił pierwszeństwa wschodowi Polski. Aż 10 proc. tras prowadziło w okolice Białegostoku, a także do województwa lubelskiego. Jedynie 6 proc. spośród badanych dróg stanowiły trasy prowadzące w okolice Bałtyku. Ci, którzy zdecydowali się na podróż nad morze, najchętniej wypoczywali w Trójmieście i Krynicy Morskiej.

Gdzie Warszawiacy spędzali majówki?
Gdzie Warszawiacy spędzali majówki?

Podobne wpisy

22.01.2020 | Co nowego?

Działo się w 2019! Podsumowanie roku...

13.01.2020 | Bez kategorii

Zaplanuj ferie z NaviExpert

06.12.2019 | Bez kategorii

Korytarz życia i jazda na suwak –...

08.11.2019 | Aktualności drogowe

Zmiany organizacji ruchu 11 listopada...

31.10.2019 | Aktualności drogowe

Gdzie będą kontrole i zmiany w organizacji...

01.10.2019 | Nawigacja NaviExpert

Nawigacja NaviExpert zwycięzcą testu...