Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

27.04.2023

Podróże na maj? Z NaviExpertem w to graj! 10 powodów, dla których warto skorzystać z majowej promocji

Z okazji nadchodzącego długiego weekendu majowego mamy dla Was promocję na abonamenty roczne NaviExpert Polska oraz NaviExpert Polska i Europa. Teraz 20% taniej! Promocja trwa od 27.04 do 8.05.2023 do godz. 23.59. Regulamin znajdziecie tutaj.

1) Zakorkowane wylotówki i główne trasy

W tym roku wystarczy wziąć 3 dni wolnego, by wypoczywać przez… 9 dni! Tak, w tym czasie można już spokojnie zdecydować się na długi urlop. To oznacza szczególnie zakorkowane wylotówki dużych miast w dni otwierające i zamykające długi weekend – czyli ostatni piątek i sobotę kwietnia oraz 6 i 7 maja. W ubiegłym roku – choć mieliśmy do czynienia ze znacznie krótszą majówką, to jednak w danych pochodzących od użytkowników NaviExperta widać, że… najwięcej użytkowników korzystało z nawigacji w godzinach 14.00 – 16.00 w piątek oraz w godzinach 10.00 – 12.30 w sobotę. Przy powrotach, 3 maja największy ruch panował w godzinach 11.00 – 18.00. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się unikać powyższych godzin, czy do granic możliwości wykorzystać długi weekend – podróż z NaviExpertem pozwoli Ci ominąć największe korki, wskazując na trasy alternatywne.

2) Nowe odcinki i uciążliwe remonty w drodze nad morze, w góry i na Mazury

Nie jeździmy na pamięć. To się po prostu nie opłaca. Szczególnie jeśli dłuższe wypady są Twoim udziałem raz na jakiś czas, przed wyjazdem zapoznaj się z proponowanymi trasami. I choć w dane miejsce jeździsz nieprzerwanie od 20 lat – warto sprawdzić czy na Twojej stałej trasie nie doszło do zmian organizacji ruchu, nie pojawiły się nowe inwestycje lub czy dane odcinki nie są remontowane. Tylko w ostatnim kwartale wprowadziliśmy 4 103 remonty i zmiany organizacji ruchu. 52 390 punktów POI. 2 nowe inwestycje – Obwodnica Grodziska Mazowieckiego i Obwodnica Dęblina, 3 fotoradary oraz nową kamerę na światłach.

Ostatni rok to z kolei ponad 20 tys. remontów i zmian organizacji ruchu, zaktualizowaliśmy ponad 120 tys. punktów POI, wprowadziliśmy prawie 3 tys. blokad drogowych związanych z wypadkami i demonstracjami, a także 40 nowych inwestycji drogowych, co stanowi prawie 380 km nowych dróg. Wśród najważniejszych otwarć z minionego roku, które realnie wpływają na czas podróży można z kolei wymienić m.in. na S7 Tunel Lubień-Naprawa oraz odcinek Warszawa Lotnisko-Lesznowola, S5 Nowe Marzy–Dworzysko, DW579 Obwodnica Grodziska Mazowieckiego czy Trasa Kaszubska na S6.

3) Wzmożone kontrole drogowe

Liczby nie kłamią! Posiłkując się danymi pochodzącymi od samych użytkowników NaviExpert. W pierwsze dni majowego weekendu, czyli piątek i sobotę, liczba kontroli rośnie aż o kilkadziesiąt procent, względem zwykłych kwietniowych odpowiedników tych dni.

TOP 5 majówkowych odcinków dróg najchętniej kontrolowanych przez drogówkę w 2022 r. to: 

  1. DK7 w woj. mazowieckim 
  2. DK7 w małopolskim, 
  3. DK1 w woj. śląskim, 
  4. S8 w woj. mazowieckim, 
  5. DK14 w woj. łódzkim.

4) Nowe radary

Aktualnie nad przepisową jazdą w Polsce czuwa w sumie 559 urządzeń rejestrujących, w skład których wchodzą: 465 fotoradarów, 36 kamer na światłach, 31 odcinkowych pomiarów prędkości oraz 30 mobilnych urządzeń rejestrujących. Z tych uruchomionych w ostatnim czasie możemy wymienić fotoradary: DW969 Krośnica, DK44 w Tychach i DK50 Nacpolsk oraz kamera na światłach we Wrocławiu na skrzyżowaniu ulic Na Ostatnim Groszu z Bystrzycką.

5) Objazdy

DOZ Maraton Łódź, 20. Cracovia Maraton czy 15. Poznań Półmaraton – to tylko ważniejsze imprezy biegowe, jakie miały miejsce w kwietniu, a utrudnienia z nimi związane uwzględniała nasza nawigacja. Kolejnym – prowadzonym z dużym rozmachem biegiem ulicznym będzie Wings for Life World Run, który odbędzie się już 7 maja w Poznaniu. I tym razem w NaviExpert będziemy gotowi. Jeśli więc nie lubicie nieplanowanych postojów i objazdów, to z naszą nawigacją możecie mieć pewność, że  podróż przebiegnie bez zakłóceń.

6) Punkty i trasy Slow Road by Mazda

Odkrywaj nieznane. W aplikacji znajdziesz kategorię Slow Road, a w jej ramach trasy slow, inspiracje oraz miejsca slow. Dzięki nim każdy powinien znaleźć coś dla siebie, a jest w czym wybierać! Zabytki, muzea, klimatyczne agroturystyki czy malownicze plenery. Slow Road to projekt stworzony przez Mazda Motor Poland, pozwalający odkrywać, a dzięki współpracy z NaviExpert również dojechać, do nieznanych szerszemu gronu miejscówek. Przydatne szczególnie w długie weekendy zarówno przy lokalnych, jak dalszych podróżach po Polsce. Więcej na temat Slow Road przeczytasz tutaj.

7) Coś dla Androida

Ostatnia wersja NaviExperta z numerem 15.0 dla użytkowników Androida to przede wszystkim możliwość zmiany ekranu na ciemny, nie tylko w trybie mapy ale w całej aplikacji. Dzięki temu podróże z NaviExpertem po zmroku (i nie tylko) stały się odczuwalnie przyjemniejsze dla oka. Poprawiliśmy także czytelność dymków tras alternatywnych zwiększając ich wielkość i dodając kolory.

Więcej na ten temat znajdziesz tutaj.

8) Coś dla iOSa

Ostatnie miesiące to także kolejne udogodnienia dla użytkowników systemu iOS. W wersji 5.0.4 nawigacji udostępniliśmy m.in. nową odsłonę mapy, przesuniętą strzałkę nawigacyjną, nowy ekran manipulacji kamerą, wyszukiwanie wzdłuż trasy z opcją dodawania punktów pośrednich, a także możliwość podglądu punktu pośredniego na mapie względem trasy.

9) Nowy search dla wszystkich

Z kolei ostatnie prace nad lepszym i szybszym działaniem naszej wyszukiwarki zaowocowały m.in. poprawą precyzyjności podpowiedzi wyszukań poprzez lepsze rozpoznawanie pojedynczych słów oraz procesu usuwania niedopasowanych słów, które pojawiały się m.in. podczas wyszukiwania głosowego. Zadbaliśmy także o lepsze dopasowanie nazw kopiowanych i “przeklejanych” z innych serwisów. Poprawę odczują użytkownicy obu systemów operacyjnych.

10) Płatności za autostrady

Majowe wyjazdy na wypoczynek wiążą się z wieloma wydatkami. Nie chcesz ponosić dodatkowych kosztów podróży – z NaviExpertem możesz omijać odcinki płatne. Aby wytyczona trasa omijała płatne drogi , przed wyruszeniem w podróż, z menu nawigacji wybierz: Ustawienia > Ustawienia trasy i zaznacz checkbox Omijaj odcinki płatne. Stawiasz komfort podróży autostradami ponad koszty? Pamiętaj, by odpowiednio przygotować się do podróży. Czasy, gdy za autostrady można było płacić wyłącznie na bramkach już za nami. Planując podróż sprawdź, jakimi odcinkami będziesz jechać i zweryfikuj sposób płatności za przejazd. Które odcinki mogą Cię zaskoczyć? Te, na których obowiązuje eToll oraz tzw. videotolling.  Więcej o metodach płatności na bramkach przeczytasz tutaj

Gdzie obowiązuje system e-TOLL? 

  • A2 pomiędzy Koninem a Strykowem,
  • A4 pomiędzy Wrocławiem a Gliwicami (Bielany Wrocławskie – Sośnica)

Gdzie obowiązuje videotolling? 

  • A1 (odcinek Toruń – Gdańsk)
  • A4 (odcinek Katowice – Kraków) 

To co, spędzamy majówkę razem?

________

Aby dokonać zakupu abonamentu w promocyjnej cenie, w nawigacji pobranej z Google Play lub App Store wybierz: Menu > Sklep.

Pobierz NaviExpert

sklep google play appstore

Może zainteresuje Cię też

23.04.2024 | Aktualności drogowe

Majówka 2024 – raport drogowy 

29.03.2024 | Aktualności drogowe

Wielkanocne podróże. Wiemy jak wyglądały...

30.01.2024 | Nawigacja NaviExpert

Podsumowanie 2023 roku w NaviExpert

21.12.2023 | Aktualności drogowe

„Driving home for Christmas”?...

01.12.2023 | Aktualności drogowe

Odcinkowy pomiar prędkości [LISTA miejsc]

25.11.2023 | Aktualności drogowe

Kierowcy pod czujnym okiem kamery [LISTA...