facebook
Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

20.08.2014

Jedziesz na urlop? Tam na bank spotkasz kontrolę drogową!

Kontrola drogowa

Kończą się wakacje, więc dla wielu osób to ostatni dzwonek, by wybrać się na kilkudniowy urlop. Planując podróż warto sprawdzić, jakie są ulubione miejscówki policji w tym czasie.

 

 

Wakacje i przedłużone weekendy to nie tylko okazja do wypoczynku, ale także bliższych i częstszych spotkań z fotoradarami i kontrolami policyjnymi. Postanowiliśmy prześwietlić te miejscowości, które znajdują się w nadmorskich województwach cieszących się popularnością wśród turystów lub przez które turyści jadący na wypoczynek na pewno przejadą. Dodatkowo pod lupę wzięliśmy też ulubione lokalizacje policji na Mazurach i na południu Polski.

 

Z naszych danych zbieranych przez dwa tygodnie lipca tego roku wynika, że kierowcy podróżujący z naszymi aplikacjami służącymi do wzajemnego ostrzegania się przed kontrolami drogowymi, najwięcej zgłoszeń o kontrolach wysyłają na trasie A1 przed Pruszczem Gdańskim, na wysokości bramek w Rusocinie (31), tuż za Nowym Dworem Gdańskim (29), na drodze nr 6 z Lęborka do Wejherowa w miejscowości Godętowo (30) oraz między Rumią a Redą (27). To najpopularniejsze miejscówki służb uprawnionych do wystawiania mandatów za wykroczenia drogowe na północy Polski.

 

Jeśli chodzi o południe kraju najwięcej zgłoszeń pochodzi z okolic Olkusza (18+20), na drodze 79 między Krzeszowicami a Zabierzowem (19) oraz podkrakowskich Balic (23). Rekordowa pod kątem zgłoszeń na południu jest też Zakopianka między Głogoczowem a Jawornikami (21) oraz w Myślenicach (22).

 

Jadąc z kolei w Bieszczady można być niemal pewnym, że kontrolę minie się na wysokości Komorowa (25) oraz między Łańcutem a Przeworskiem (26). Jednymi z częściej zgłaszanych kontroli są też te z podopolskich Krapkowic na drodze nr 45.

 

Często – choć zdecydowanie rzadziej niż we wskazanych nadmorskich i południowych lokalizacjach – można spotkać też kontrole drogowe na Mazurach w okolicach Nidzicy, przed Olsztynkiem (jadąc z Ostródy), w miejscowości Sorkwity (dojazd do Mrągowa 11) i Brejdyny (również dojazd do Mrągowa 7).

 

Oczywiście zawsze zalecamy wszystkim kierowcom jazdę zgodną z przepisami. Jeśli jednak wybieramy się na wypoczynek i chcielibyśmy być z wyprzedzeniem informowani o kontrolach drogowych – warto skorzystać z dostępnych na rynku ostrzegaczy drogowych. W naszym przypadku jest to nawigacja NaviExpert oraz darmowa aplikacja Rysiek, które można pobrać z marketów Google Play czy App Store. Informacje, które pokazujemy w aplikacji pochodzą zarówno od kierowców podróżujących z naszymi aplikacjami, nasłuchu tradycyjnego CB radia oraz monitoringu radia i internetu, co tworzy unikalną technologię Community CB. Nasza rosnąca stale społeczność kierowców ostrzegająca się wzajemnie przed kontrolami drogowymi osiąga liczbę 70 tys. osób będących w danej chwili online.

 


Podobne wpisy

22.01.2020 | Co nowego?

Działo się w 2019! Podsumowanie roku...

13.01.2020 | Bez kategorii

Zaplanuj ferie z NaviExpert

06.12.2019 | Bez kategorii

Korytarz życia i jazda na suwak –...

08.11.2019 | Aktualności drogowe

Zmiany organizacji ruchu 11 listopada...

31.10.2019 | Aktualności drogowe

Gdzie będą kontrole i zmiany w organizacji...

01.10.2019 | Nawigacja NaviExpert

Nawigacja NaviExpert zwycięzcą testu...