Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

22.10.2014

Jak kupować w Google Play bez karty kredytowej?

Kupony Sklep Google Play

Zakupy aplikacji, filmów czy muzyki w Google Play nie muszą wiązać się z koniecznością posiadania karty kredytowej. Sprawdź, w jaki inny sposób można dokonywać płatności w Google Play.

Google Play oferuje tysiące aplikacji, gier, filmów czy muzyki. Część dostępnej oferty jest płatna i często pojawia się pytanie użytkowników: jak mogę zapłacić za wybrane produkty nie posiadając lub nie chcąc używać karty kredytowej lub debetowej?

Karty upominkowe Google Play

Karty upominkowe Google Play to dobry sposób na to, by komuś podarować środki, które przeznaczy na zakupy w markecie oraz dobra alternatywa dla osób, które z różnych względów nie chcą udostępniać danych swojej karty kredytowej.

Karty o nominałach 50, 75 oraz 150zł dostępne są w m.in. w sieciach sklepów Relay, Inmedio czy 1 minute. Na każdej karcie znajduje się kod aktywacyjny, który można aktywować zarówno na stronie www Google Play, jak i bezpośrednio z poziomu aplikacji Google Play wchodząc w menu, a następnie klikając Zrealizuj kod. Po doładowaniu, na koncie pojawią się środki, które można wykorzystać na zakup aplikacji, gier, filmów, muzyki oraz na dokonanie płatności za usługi dostępne w wybranych aplikacjach, w tym w Nawigacji NaviExpert.

Wirtualna karta elektroniczna

Pisaliśmy już o tym, jak robić zakupy w Google Play za pomocą karty kredytowej lub debetowej. Nie każdy jednak taką kartę posiada lub niekoniecznie chce jej używać do zakupów gier czy aplikacji. Dla takich osób alternatywnym rozwiązaniem są internetowe karty elektroniczne, które oferuje już część banków, jak mBank, ING czy BZ WBK.

Ten ostatni w swojej ofercie posiada kartę prepaid, którą może zamówić każdy; by ją aktywować nie trzeba mieć założonego rachunku bankowego. Taka karta wydawana jest w formie elektronicznej, w postaci pliku PDF ze wszystkimi danymi niezbędnymi do realizowania płatności. Tylko od posiadacza karty zależy ile środków na nią wpłaci i w jaki sposób będzie z nich korzystał.

Google Play akceptuje karty tego typu, dzięki czemu możemy nimi zapłacić za wszystkie produkty dostępne w markecie. Karty elektroniczne są polecane także wszystkim, którzy chcą robić zakupy w internecie nie podając jednocześnie danych ze swojej karty kredytowej, czy też debetowej. Warto zapytać swój bank, czy ma w swojej ofercie kartę elektroniczną przeznaczoną do internetowych zakupów.

Płatności przez operatora

Wybrani operatorzy telefonii komórkowej umożliwiają płatności za aplikacje i treści cyfrowe w Google Play poprzez doliczenie zakupów do rachunku telefonu, bez konieczności podawania numeru karty kredytowej. W Polsce taką usługę oferują już wszyscy najwięksi operatorzy: Orange, Play, Plus oraz T-Mobile

W sieci Play z usługi „Dopisz do rachunku PLAY” mogą skorzystać wszyscy posiadacze abonamentów u tego operatora. Przewidywane jest jednak dodanie takiej usługi także dla klientów korzystających z oferty pre-paid. Więcej informacji na temat płatności za produkty z Google Play poprzez dopisanie ich do rachunku Play znajduje się na stronie Play.

Plus w ostatnich dniach także wprowadził możliwość dopisania płatności z Google Play do swojej faktury. Z usługi mogą skorzystać abonenci usług abonamentowych głosowych i Plus Internet, którzy zawarli umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych co najmniej 3 miesiące przed skorzystaniem z usługi oraz nie mają zablokowanych lub zawieszonych usług telekomunikacyjnych. Maksymalna kwota, którą można wykorzystać w ramach usługi dopisania płatności z Google Play do swojej faktury w danym okresie rozliczeniowym wynosi 150 zł. Więcej informacji dotyczących usługi znajduje się na stronie Plus.

Klienci posiadający abonament w sieci T-Mobile także mogą skorzystać z usługi dodania płatności za gry i aplikacje ze sklepu Google Play oraz Windows Phone do rachunku w T-Mobile. Miesięczny limit na płatności wynosi 200 zł. Więcej informacji o dodaniu opłaty za gry i aplikacje ze sklepu Google Play i Windows Phone znajduje się na stronie T-Mobile.

Posiadacze telefonów w sieci Orange niezbędnych informacji dotyczących płatności za aplikacje, gry, książki czy muzykę zaczerpną za pośrednictwem strony Orange.


Podobne wpisy

23.04.2024 | Aktualności drogowe

Majówka 2024 – raport drogowy 

29.03.2024 | Aktualności drogowe

Wielkanocne podróże. Wiemy jak wyglądały...

30.01.2024 | Nawigacja NaviExpert

Podsumowanie 2023 roku w NaviExpert

21.12.2023 | Aktualności drogowe

„Driving home for Christmas”?...

01.12.2023 | Aktualności drogowe

Odcinkowy pomiar prędkości [LISTA miejsc]

25.11.2023 | Aktualności drogowe

Kierowcy pod czujnym okiem kamery [LISTA...