Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

22.10.2014

Jak kupować usługi w aplikacjach z Google Play?

Google Play

Płatności w aplikacjach pobranych z Google Play są proste, wygodne w obsłudze i bezpieczne. Także w Nawigacji NaviExpert, w której oferujemy kilka typów abonamentów i subskrypcji. Sprawdź, jak krok po kroku dokonać zakupu pakietu nawigacyjnego.

Instalując po raz pierwszy Nawigację NaviExpert z Google Play w swoim telefonie otrzymujesz 7-dniowy, darmowy abonament testowy. Po tym okresie, jeżeli w dalszym ciągu chcesz korzystać z funkcji nawigacji, masz do wyboru jeden z pięciu pakietów:

  • Subskrypcja NaviExpert 1 miesiąc Polska – 14,90 zł
  • Subskrypcja NaviExpert 1 miesiąc Polska i Europa – 24,99 zł
  • Abonament NaviExpert 7 dni Polska – 9,90 zł
  • Abonament NaviExpert 1 rok Polska – 99 zł
  • Abonament NaviExpert 1 rok Polska i Europa – 149 zł

Sprawdź, jak krok po kroku można dokonać zakupu wybranej subskrypcji lub abonamentu w Nawigacji NaviExpert.

 

Menu NaviExpert
Menu NaviExpert

Uruchom aplikację Nawigacja NaviExpert a następnie wejdź w menu Narzędzia.

Interfejs NaviExpert
Interfejs NaviExpert

 

 

Będąc w zakładce Narzędzia wybierz menu Moje konto.

Konto NaviExpert
Konto NaviExpert

 

 

W menu Moje konto wybierz zakładkę Zamów usługę.

 

Zamawianie usług NaviExpert
Zamawianie usług NaviExpert

 

Wybierz interesujący Cię pakiet, by przejść do następnego ekranu.

Rysiek WidziMisie
Rysiek WidziMisie

 

 

Po wybraniu jednego z dostępnych pakietów pojawi się informacja z Google Play z opisem zamawianej usługi. Kliknij Dalej, by przejść do wyboru metody płatności. Wybierz jedną z dostępnych form płatności.

Opcje płatności NaviExpert
Opcje płatności NaviExpert

 

 

W tym poradniku pokażemy, jak zapłacić za pomocą karty kredytowej lub debetowej. Jeżeli nie chcesz płacić kartą, zapoznaj się z naszym artykułem na temat alternatywnych metod płatności w Google Play.

 

Podawanie informacji karty kredytowej
Podawanie informacji karty kredytowej

Jeżeli dokonujesz zakupu w Google Play po raz pierwszy za pomocą karty kredytowej lub debetowej, musisz ją dodać do swojego Portfela Google. Google Play w Polsce akceptuje karty American Express, MasterCard, Visa oraz Visa Electron. Wpisz numer swojej karty, a następnie wybierz Zapisz, by przejść dalej.

Rysiek WidziMisie
Rysiek WidziMisie

 

 

Uzupełnij swoje dane z karty kredytowej lub debetowej, a następnie wybierz Zapisz, by przejść dalej.

Uwierzytelnianie Google Play
Uwierzytelnianie Google Play

Aby dokończyć proces zakupu należy potwierdzić w celach bezpieczeństwa swoje hasło z konta Google. Wpisz je, a następnie kliknij Potwierdź, by zatwierdzić zakup wybranej usługi lub abonamentu.

 

Potwierdzenie zapłaty NaviExpert
Potwierdzenie zapłaty NaviExpert

 

Po dokonaniu płatności wyświetli się pytanie, jak często chcesz wpisywać swoje hasło podczas zakupów. Wybierz jedną z dwóch opcji.

 

Rysiek WidziMisie
Rysiek WidziMisie

Gratulacje! Udało Ci się pomyślnie dokonać zakupu w aplikacji Nawigacja NaviExpert. Po dokonaniu płatności nowy abonament lub subskrypcja będzie widoczny w zakładce Moje usługi. W przypadku zakupu abonamentu znajdzie się on w zakładce Gotowe do użycia i stanie się aktywny dopiero od momentu pierwszego wytyczenia trasy. Przy zakupie subskrypcji aktywuje się ona automatycznie w momencie dokonania zakupu.

Potwierdzenie dokonanej transakcji/bezpieczeństwo zakupu

Zakup abonamentu jest zawsze potwierdzany przez Google Play wysłaniem wiadomości e-mail na adres, na jakim użytkownik jest zalogowany i z którego dokonał zakupu. Dotyczy to także zapisania się na subskrypcję oraz wypisania z niej.

Zakup, za który zapłacisz w Portfelu Google, będzie widoczny na wyciągu z Twojej karty kredytowej jako transakcja w GOOGLE PLAY. W zakładce Historia zakupów na swoim koncie znajdziesz więcej informacji o zakupach dokonanych przy użyciu Portfela Google.

Swoje zamówienia można przeglądać także otwierając Portfel Google, by sprawdzić ich stan i inne istotne informacje o zakupie. Znajdziemy tam także historię transakcji dokonywanych kartą oraz przygotowane przez sklep oferty. Korzystanie z Portfela jest bezpłatne.

Usuwanie karty kredytowej/debetowej przypisanej do danego konta Google

W dowolnym momencie można usunąć informacje dotyczące karty kredytowej/debetowej. W tym celu wystarczy postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami.

Zaloguj się na swoje konto Google (z poziomu komputera jest to najwygodniejsze) do Portfela Google (Google Wallet), wybierz Formy płatności, a następnie Usuń kartę kredytową lub debetową. Dzięki tej operacji Twoja karta kredytowa lub debetowa nie będzie już dłużej powiązana z Twoim kontem Google.

 


Podobne wpisy

23.04.2024 | Aktualności drogowe

Majówka 2024 – raport drogowy 

29.03.2024 | Aktualności drogowe

Wielkanocne podróże. Wiemy jak wyglądały...

30.01.2024 | Nawigacja NaviExpert

Podsumowanie 2023 roku w NaviExpert

21.12.2023 | Aktualności drogowe

„Driving home for Christmas”?...

01.12.2023 | Aktualności drogowe

Odcinkowy pomiar prędkości [LISTA miejsc]

25.11.2023 | Aktualności drogowe

Kierowcy pod czujnym okiem kamery [LISTA...