Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

17.11.2017

Jak w 4 krokach stać się MacGyverem od parkowania.

Umiejętność parkowania powinna być opanowana przez wszystkich kierowców bezbłędnie. Jednak jeżdżąc po polskich drogach, możemy zauważyć skutki złego parkowania. Niektórzy robią to lepiej, niektórzy gorzej. Jak należy więc prawidłowo wykonywać manewr parkowania?
Przede wszystkim z głową! Nie jest to tak trudne jak mogłoby się wydawać. Nasz poradnik pokaże triki dzięki, którym parkowanie będzie proste jak bułka z masłem. A skoro o prostych rzeczach mówimy… Jest jeden człowiek na ziemi, który potrafi z niczego zrobić coś… i to dosłownie! Oczywiście mowa o słynnym MacGyverze. Z nim zaparkujesz w każdej sytuacji! Sprawdź jak w 4 krokach stać się MacGyvera od parkowania.

Daj znać, że chcesz wykonać manewr parkowania.

Zawsze ale to zawsze pamiętaj, aby manewr parkowania zacząć od zasygnalizowania go kierunkowskazem. Pamiętaj o tym zwłaszcza jeżeli parkujesz na ulicy uczęszczanej przez inne samochody.
MacGyver tips: Jeżeli aktualnie masz niesprawne migacze, możesz skorzystać z metody „rowerowej”. Aby to uczynić wystarczy otworzyć okno w samochodzie i wyciągnąć rękę na znak skrętu w lewo. Skręt w prawo będzie trudny do zasygnalizowania w momencie nieobecności pasażera. Jeśli więc wiesz, że masz niesprawny kierunkowskaz – zadbaj zawczasu o towarzystwo w aucie. A najlepiej od razu wymień żarówkę lub udaj się do mechanika by sprawdzić co zawiniło. Awaria Cię zaskoczyła w drodze? Miej oczy dookoła głowy i upewnij się, że twój manewr nie zaskoczy innego kierowcy.

Punkt myślenia zależy od punktu siedzenia.

Prawdziwy MacGyver od parkowania wie, że:

a) parkowanie skośne i prostopadłe można wykonać między innymi pojazdami (wtedy jest nawet prostsze, gdyż inne samochody pełnią rolę punktów odniesienia) lub w wyznaczonych stanowiskach (tutaj trzeba się wykazać większą wyobraźnią i wyczuciem).

b) parkowanie równoległe tyłem należy wykonywać wyłącznie w miejscach gdzie ruch jest ograniczony, gdyż nieuniknione jest chwilowe zablokowanie pasu ruchu przez Twój samochód.

MacGyver tips: Najważniejsze jest to, aby wybrać miejsce parkingowe, w którym się po prostu zmieścisz! Jest to najlepsze rozwiązanie, w innym wypadku będziesz potrzebował wiertarkę i pompke do roweru…

macgyver spokojnie

Porozmawiajmy o kluczach… dobrego parkowania.

Kluczem do prawidłowego wykonania manewru parkowania jest… zresztą zobacz to na własne oczy.


MacGyver tips: Klucz do prawidłowego parkowania, to coś innego niż klucz francuski, prosty, imbusowy, hydrauliczny i cała reszta. Warto żebyś go znał – nie wiadomo kiedy Ci się przyda.

A co ze skręcaniem?

Nie wykonuj zbyt wcześnie manewru skrętu!

a) parkując po skosie lub prostopadle jedź szerokim łukiem, aby wykorzystać pełny skręt. Masz wtedy pewność, że Twój samochód wjedzie pod odpowiednim kątem oraz tym samym stwarzasz sobie miejsce do wykonania ewentualnej korekty (której zapewne nie będziesz potrzebował)

b) równolegle zaparkujesz przy prawej lub lewej krawędzi jezdni. Twój samochód powinien się znajdować w pozycji równoległej i możliwie blisko w stosunku do auta, za którym chcesz zaparkować.

Pamiętaj, że każde parkowanie jest niepowtarzalne i tylko Twoja zdolność do oceny sytuacji może pomóc w poprawnym wykonaniu manewru parkowania.
Na pocieszenie wiedz, że nikt oprócz MacGyvera nie rodzi się z umiejętnością parkowania. Wprowadź w życie opisane triki, a ich wielokrotne ćwiczenie i powtarzanie dadzą zamierzony efekt.

Prawdziwi mistrzowie parkują z FindPark!

Do pełni szczęścia potrzebujesz jeszcze tylko najlepszej wyszukiwarki parkingów z największa bazą w całej Polsce!
Uwaga. Odnajduje parkingi, o których nie miałeś pojęcia 🙂

macgyver parkowanie

Znajdź Parking z aplikacją FindPark
Znajdź Parking z aplikacją FindPark

Podobne wpisy

23.04.2024 | Aktualności drogowe

Majówka 2024 – raport drogowy 

29.03.2024 | Aktualności drogowe

Wielkanocne podróże. Wiemy jak wyglądały...

30.01.2024 | Nawigacja NaviExpert

Podsumowanie 2023 roku w NaviExpert

21.12.2023 | Aktualności drogowe

„Driving home for Christmas”?...

01.12.2023 | Aktualności drogowe

Odcinkowy pomiar prędkości [LISTA miejsc]

25.11.2023 | Aktualności drogowe

Kierowcy pod czujnym okiem kamery [LISTA...