facebook
Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

12.10.2017

18. PKO Poznań Maraton – zmiany organizacji ruchu

W związku z niedzielnym maratonem w stolicy Wielkopolski szykują się utrudnienia. NaviExpert znowu zadba o to, by podróż przebiegła bez zakłóceń.

 

15 października w imprezie biegowej na odcinku 42,195 km udział zapowiedziało blisko 7 000 zawodników z 30 państw.

 

Którędy pobiegną uczestnicy?

 

Start odbędzie się o godzinie 9.00 z ul. Grunwaldzkiej (na wysokości MTP). Następnie zawodnicy ruszą w kierunku stadionu, przy którym skręcą w ul. Jugosłowiańską. Dalszy przebieg maratonu to ulice: Taczanowskiego, Ściegiennego, Arciszewskiego, Hetmańska i Dolna Wilda. Potem trasa zatoczy pętlę: z Dolnej Wildy skręcą w ul. Żelazka, a Drogą Dębińską dobiegną do ul. Piastowskiej, by następnie Dolną Wildą wrócić do ul. Hetmańskiej. Ul. Hetmańską do ronda Starołęka, a potem ul. Zamenhofa, Piłsudskiego, Inflandzką, Kurlandzką, Piaśnicką, Chartowo i Baraniaka. Z tej ostatniej skręcą na Maltę (w ul. Wiankową), obiegną jezioro i pobiegną ul. Krańcową do Warszawskiej i dalej do Ronda Śródka. Później trasa obejmie ulice: Wyszyńskiego, Estkowskiego, Solną, Nowowiejskiego, al. Wielkopolską, Małopolską, Niestachowską, św. Wawrzyńca, Polską, Bułgarską i Ptasią. Uczestnicy przebiegną także przez poznański stadion i wrócą na ul. Bułgarską. Stamtąd skierują się w ul. Grunwaldzką i dobiegną aż do MTP, gdzie zlokalizowano metę Poznań Maratonu.

 

Ulica Grunwaldzka zostanie wyłączona z ruchu już od godziny 6:00 do 16:00 (na odcinku od Roosevelta do Szylinga). Pozostałe ulice, po których pobiegną uczestnicy poznańskiego maratonu, będą zamknięte w godzinach od 8:00 do 15:00.

 

Na wybranych skrzyżowaniach zostaną utworzone tzw. „śluzy”, które ułatwią życie kierowcom i pozwolą przecinać trasę maratonu. Ich lokalizacje znajdziecie tutaj.


Podobne wpisy

01.10.2019 | Nawigacja NaviExpert

Nawigacja NaviExpert zwycięzcą testu...

24.09.2019 | Co nowego?

Lokalizator GPS Seeya z ofertą premium

29.08.2019 | badania NaviExpert

[INFOGRAFIKA] Od poniedziałku do miast...

14.08.2019 | Aktualności drogowe

Którędy na długi weekend sierpniowy?

06.08.2019 | Nawigacja NaviExpert

Optymalizacja tras wielopunktowych dostępna...

01.08.2019 | Po godzinach

Szukasz dobrej restauracji? Z pomocą...