NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz

19.08.2013

Zamknięta droga nr 958. Poważne utrudnienia na trasie Kraków – Zakopane

Zamknięta droga nr 958. Utrudnienia na trasie Kraków – Zakopane

Dziś został zamknięty przejazd kolejowy między Chabówką a Rabą Wyżną, co zablokowało ten odcinek drogi dla samochodów. W drodze do Zakopanego trzeba szukać kolejnych objazdów.

Już w czerwcu ze względu na zły stan techniczny na moście w Białym Dunajcu znajdującym się na trasie popularnej Zakopianki wprowadzono ruch wahadłowy. Jak można było się spodziewać, spowodowało to spore korki w obu stronach, dlatego kierowcy by uniknąć czekania w kolejce na przejazd mostem wybierali alternatywne trasy.

Jedną z nich dla kierowców z Krakowa podróżujących w południowym kierunku i chcących uniknąć przejazdu Zakopianką była trasa prowadząca przez Chabówkę, Rabę Wyżną i Czarny Dunajec. To właśnie tędy prowadził główny objazd z Krakowa do Zakopanego. Teraz ten objazd się wydłuży ze względu na zamknięcie przejazdu kolejowego pomiędzy Chabówką a Rabą Wyżną. Odcinek między tymi miejscowościami jest nieprzejezdny dla samochodów.

Jak dojechać do Zakopanego bez korków?

Aby uniknąć stania w korkach zarówno jadąc do Zakopanego, jak i wracając ze stolicy Tatr, mamy możliwość wybrania alternatywnych tras. Aby uniknąć odcinka Chabówka – Raba Wyżna jadąc z Krakowa możemy obrać kurs za Rabką-Zdrój na Jabłonkę i Czarny Dunajec by dojechać do Zakopanego.

Jak dojechać do Zakopanego bez korków?
Jak dojechać do Zakopanego bez korków?

Chcąc uniknąć stania na moście w Białym Dunajcu wyjeżdżając z Zakopanego w Poroninie warto skręcić w kierunku Bukowiny Tatrzańskiej i dalej jechać przez Białkę Tatrzańską do Nowego Targu.

Zamknięta droga nr 958
Zamknięta droga nr 958

Zarządcy dróg nie ułatwiają życia kierowcom nawet pod koniec okresu wakacyjnego, dlatego najpewniejszym sposobem na uniknięcie stania w wielokilometrowych korkach będzie zaufanie nawigacji online. NaviExpert analizuje aktualną sytuację drogową i wyznacza trasy omijające korki. W zależności od dnia i godziny trasa może być różnie wyznaczana, dlatego nie warto jeździć na pamięć, a omijać korki zawodowo z włączonym NaviExpertem ?


Podobne wpisy

14.01.2019 | Bez kategorii

Którędy najlepiej dojechać do Zakopanego,...

27.12.2018 | Nawigacja NaviExpert

Ile czasu musi upłynąć by wsiąść...

07.12.2018 | Bez kategorii

Jazda na rezerwie? Dlaczego nie…

09.11.2018 | Aktualności drogowe

Zmiany organizacji ruchu 11 listopada...

31.10.2018 | Aktualności drogowe

1 listopada z NaviExpert

26.10.2018 | Po godzinach

NaviExpert na Retro Motor Show