Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

26.04.2017

Zwiększamy bezpieczeństwo z Akademią Auto Świat

Godzina jazdy na wózku - Kampania Edukacyjna

Dopóki nie umiesz prowadzić odpowiedzialnie, nie umiesz prowadzić – głosi przesłanie kampanii społecznej „Godzina jazdy na wózku inwalidzkim”.

Kampanię społeczną „Godzina jazdy na wózku” promuje spot przedstawiający reakcje kursantów szkoły nauki jazdy, którzy po placu manewrowym poruszają się na wózku inwalidzkim. Autorzy stawiają pytanie – ile godzin jazdy musi odbyć kursant, aby nauczyć się odpowiedzialnej jazdy? Być może wystarczającym mogłaby okazać się godzina jazdy, nie samochodem, a właśnie wózkiem inwalidzkim.

Do tego pomysłu przekonują twórcy kampanii, chcąc w ten sposób skłonić przyszłych kierowców do refleksji oraz zainicjować debatę publiczną na temat systemu szkolenia kierowców oraz jego przełożenia na bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Skąd pomysł?

Według raportu Komendy Głównej Policji, w 2016 r. młodzi kierowcy byli sprawcami ponad 5800 wypadków (o 240 więcej niż w roku ubiegłym), w których zginęły 542 osoby, a prawie 8 tys. zostało rannych. Przyczyny? Młode osoby często cechuje brak pokory, który w połączeniu z wysokim mniemaniem o własnych umiejętnościach prowadzi do tragicznych konsekwencji.

Dla większości młodych osób prawo jazdy to przepustka do wolności, niezależności, prawdziwy symbol dorosłości. De facto ten dokument to jedynie potwierdzenie zdania egzaminu ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz wykonania kilku prostych zadań egzaminacyjnych. Fakt zdobycia uprawnień do kierowania samochodem nie oznacza, że jest się dobrym kierowcą – przyznaje Paweł Tomaszek, dyrektor Akademii.

Pamiętajmy, że odpowiedzialny kierowca to przede wszystkim kierowca myślący i mający na uwadze siebie, pasażerów oraz pozostałych użytkowników drogi.

Dodajmy, że “Godzina jazdy na wózku” jest częścią kampanii AutoAsertywni, edukacyjnego programu zainicjowanego przez Akademię Auto Świat.

NaviExpert natomiast jest partnerem Akademii Auto Świat – nie tylko rozdaje licencje nawigacyjne kursantom, ale także wspiera ich swoim rozwiązaniem telematycznym – NaviExpert Telematics, w które wyposażone są „L-ki”.

 

 


Podobne wpisy

23.04.2024 | Aktualności drogowe

Majówka 2024 – raport drogowy 

29.03.2024 | Aktualności drogowe

Wielkanocne podróże. Wiemy jak wyglądały...

30.01.2024 | Nawigacja NaviExpert

Podsumowanie 2023 roku w NaviExpert

21.12.2023 | Aktualności drogowe

„Driving home for Christmas”?...

01.12.2023 | Aktualności drogowe

Odcinkowy pomiar prędkości [LISTA miejsc]

25.11.2023 | Aktualności drogowe

Kierowcy pod czujnym okiem kamery [LISTA...