facebook
Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

07.04.2016

Coraz więcej coraz lepiej wyszkolonych młodych polskich kierowców

Samochód nauka jazdy

Jak pokazują policyjne raporty, ryzyko wypadku wśród młodych kierowców jest znacznie wyższe niż u tych z dłuższym stażem za kierownicą. Wśród grzechów głównych najczęściej przez nich popełnianych wymienia się m.in.: zbyt dużą prędkość, utratę kontroli nad samochodem spowodowaną brakiem ostrożności oraz rozproszeniem uwagi, jak i agresywne zachowanie, rywalizację czy próbę zaimponowania innym. Z odsieczą nadchodzą eksperci z Akademii Auto Świat.

 

 

 

Mimo że uzyskanie prawa jazdy w Polsce nie jest tak łatwe jak w innych krajach Unii Europejskiej i zaledwie co trzeci kursant zdaje w Polsce egzamin w ośrodkach WORD, nie przekłada się to jednak na umiejętności świeżo upieczonych kierowców. Jak wynika z policyjnych statystyk, co piąty wypadek w Polsce powodują młodzi kierowcy, czyli osoby z najkrótszym stażem za kierownicą (do 2 lat). Wielokrotnie brakuje im pewności siebie, co przekłada się na stres oraz niepewne i często nieprzemyślane zachowanie na drodze. Przy niewielkim doświadczeniu zebranym podczas kursu kierowcy stają się potencjalnym zagrożeniem dla pozostałych uczestników ruchu. Brak umiejętności nierzadko nadrabiają drogową brawurą i agresją. A te, według specjalistów ze Stowarzyszenia Psychologów Transportu, zaliczane są do najczęstszych przyczyn popełniania błędów. Psycholog Andrzej Markowski podczas Forum Bezpieczeństwa Ruchu drogowego podkreślał, że wysoka agresja kierowcy oznacza potrzebę władzy – dominację, która wyzwala instynkt rywalizacji oraz redukuje lęk i stres.

Akademia Auto Świat bardzo dużo miejsca poświęca sprawom bezpieczeństwa na drodze i pozostaje otwarta na nowoczesne podejście do szkolenia kierowców. Chce tym samym ułatwiać adeptom jazdy za kółkiem nie tylko zdanie egzaminu, ale i pomóc im w pierwszych miesiącach po odebraniu prawa jazdy. Ośrodków szkolenia kierowców Akademii Auto Świat jest już w całej Polsce ponad 24. Są one dostępne zarówno w dużych miastach oraz mniejszych miejscowościach, jak choćby Tychy, Puławy czy Łańcut.

Akademia Auto Świat wyróżnia się przede wszystkim nowoczesną metodologią nauczania oraz zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi, wspierającymi pracę instruktorów i zapewniającymi kursantom bogate źródło wiedzy. W przeprowadzanych tam szkoleniach wykorzystywana jest autorska metoda Tracking Progress Methodology (TPM), która minimalizuje stres związany z nauką i maksymalizuje przyswajanie wiedzy. Kursant uczy się umiejętności przewidywania, szybkiej oceny sytuacji i samodzielności w sprawnym podejmowaniu decyzji. TPM wspomagany jest dodatkowo przez Finder Driver Assistant. Jest to system, dzięki któremu uczeń może śledzić statystyki z własnych jazd oraz analizować popełniane błędy. Sprawdzi ile razy zgasł silnik, jak często interweniował instruktor, a nawet którędy jechał podczas treningu praktycznego.

Ale to nie wszystko. Po zakończeniu szkolenia kandydat na kierowcę otrzymuje od Akademii Auto Świat specjalne pakiety bezpieczeństwa. W zestawie, poza niezbędnym wyposażeniem samochodu takim jak apteczka i kamizelka odblaskowa, znajdzie on abonament na nawigację NaviExpert.

Jak bowiem wynika z ankiety przeprowadzonej na młodych kierowcach, zapytanych o ich obawy dotyczące pierwszych samodzielnych podróży, wśród odpowiedzi najczęściej pojawiał się stres związany z błądzeniem, problemami związanymi z koordynacją manewrów, zajmowaniem właściwego pasa ruchu na dużych skrzyżowaniach czy zapominaniem o dozwolonej na danym odcinku prędkości. Cieszymy się, że przekazując młodym kierowcom nasze nawigacje NaviExpert, z których korzystają już podczas lekcji, a później otrzymują na własność w ramach wyprawki, możemy im pomóc te lęki oswajać.


Podobne wpisy

26.11.2021 | Android

Przejdź do Google Play i kup NaviExpert...

29.10.2021 | Aktualności drogowe

Zmiany organizacji ruchu na 1 listopada....

04.10.2021 | Co nowego?

NaviExpert z nową funkcją zwraca uwagę...

30.07.2021 | badania NaviExpert

Wakacyjne powroty – którą trasę...

25.06.2021 | Bez kategorii

Do drogi, gotowi… START! NaviExpert...

26.05.2021 | Co nowego?

Stacje ładowania elektryków? Znajdziesz...