Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

22.09.2015

Wiemy jak Warszawa i Poznań jeżdżą w Dzień bez Samochodu

Korki w Poznaniu

Z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu tradycyjnie już sprawdziliśmy jak jeździło się w największych miastach podczas porannego szczytu. Wyniki mogą być zaskoczeniem.

Mimo udogodnień w postaci darmowych przejazdów komunikacją miejską dla kierowców, oferowanych m.in. w Warszawie i Poznaniu, ruch na drogach praktycznie nie różnił się od tego, jaki panuje w inne dni. Sprawdziliśmy jak jeździło się dzisiaj w godzinach porannego szczytu (7:00-9:00) w Warszawie oraz Poznaniu na głównych trasach – zarówno w ścisłym centrum, jak i na głównych arteriach poza nim. Jak wynika z naszych danych Poznań zamiast przyśpieszyć… zwolnił,choć nieznacznie, bo zaledwie o 1% względem tego jak jeździło się w dwa wcześniejsze wtorki września tego roku. Warszawa natomiast przyśpieszyła o… 3 %. To również nie są odczuwalne zmiany dla kierowców. Coroczne analizy jednak bardzo wyraźnie pokazują, że możliwość korzystania z komunikacji miejskiej nawet za darmo nie jest wystarczająco atrakcyjną alternatywą dla polskich kierowców.

W badaniu wzięliśmy pod uwagę aktualne dane o ruchu drogowym, w tym anonimowe informacje o średnich prędkościach z jakimi poruszają się pojazdy na poszczególnych odcinkach dróg, od naszych użytkowników podróżujących z nawigacją NaviExpert oraz z aplikacjami Rysiek i NaviExpert Monitoring, a także z profesjonalnego monitoringu floty.


Podobne wpisy

13.08.2025 | Aktualności drogowe

Godzina dłużej w aucie czy 70 zł w...

24.07.2025 | Nawigacja NaviExpert

Samochodem po Europie: Włochy –...

10.07.2025 | Nawigacja NaviExpert

Jak zaplanować podróż do Chorwacji?...

30.06.2025 | Funkcje

Sprawdź, czy korzystasz ze wszystkich...

25.06.2025 | Europa

Wakacje w Chorwacji. Pociągiem...

22.04.2025 | Aktualności drogowe

Kierowcy pod czujnym okiem kamery [LISTA...