Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

28.04.2016

W planie majówka? Z NaviExpert i Ryśkiem niestraszna Wam drogówka

Mapa drogówki w Gdyni

Mimo że prognozy pogody na nadchodzący długi weekend nie brzmią obiecująco, zapewne i tak wielu z Was pokusi się o wypad za miasto. Jak co roku, niezależnie od kierunku w którym się udajecie, musicie liczyć się ze wzmożonymi kontrolami drogowymi. Tradycyjnie już sprawdziliśmy dla Was, w których miejscach w szczególności powinniście być gotowi na spotkanie face to face ze stróżami prawa.

Przeanalizowaliśmy ponad 250 tys. zgłoszeń dotyczących kontroli policyjnych, pochodzących od użytkowników korzystających z aplikacji NaviExpert, Rysiek oraz NaviExpert Monitoring z ostatniego miesiąca oraz z ubiegłorocznej majówki. Chcąc wskazać Wam miejsca, gdzie spotkanie z drogówką jest bliskie 100 proc., wybraliśmy te lokalizacje, które pokrywały się we wspomnianych okresach. Podczas analiz okazało się bowiem, że są strefy szczególnie lubiane przez drogówkę, ale też policjanci starają się zmieniać lokalizacje patroli. W różnych punktach organizowane są kontrole prędkości w okresach wzmożonego ruchu i podczas miesięcy, kiedy takich okazji wyjazdowych nie ma.

Pamiętajcie, że wymienione przez nas lokalizacje to tylko garstka miejsc, w których możecie spodziewać się kontroli policyjnej. Planując podróż, pamiętajcie by zachować szczególną ostrożność, dostosowując prędkość i zachowanie na drodze nie tylko do obowiązujących przepisów, ale także do panujących na niej warunków.

A może wypad nad morze?

Wszyscy tęskniący za piaszczystymi bałtyckimi plażami powinni liczyć się z kontrolą drogową na odcinku DK6, pomiędzy ulicą Morską a Jana III Sobieskiego w okolicach Rumii. Drugą ulubioną miejscówką policji zarówno w ubiegłym miesiącu, jak i podczas ubiegłorocznej majówki był odcinek drogi S6 między Chwarznem a Demptowem. Tu warto zachować ostrożność w drodze na majowy wypoczynek oraz podczas powrotu z Gdyni. Bądźcie czujni także wybierając się w okolice Międzyzdrojów. Drogówka upodobała sobie fragment DK10 – Szosy Stargardzkiej przy S3. Najwięcej kontroli na tym odcinku odnotowaliśmy podczas powrotów znad morza, choć policjanci często też łapią tych, którzy na nadmorski wypoczynek dopiero się wybierają. Na spotkanie pierwszego stopnia ze stróżami prawa powinni być przygotowani też warszawiacy podróżujący krajową siódemką. „Miśki” można spotkać kilkakrotnie na odcinku od ulicy Pułkowej w stolicy (kontrole w obu kierunkach) po miejscowość Czosnów przed Nowym Dworem Mazowieckim. W tym ostatnim wypadku szczególną ostrożność zachowajcie zwłaszcza podczas powrotów z majowego weekendu, albowiem policja ustawia się tuż za zjazdem z drogi ekspresowej S7, łapiąc kierowców przekonanych o tym, że wciąż podróżują drogą o wyższej dozwolonej prędkości.

Mapa drogówek w Szczecinie
Mapa drogówek w Szczecinie

Mundurowi pozdrawiają z Zakopianki

Fani górskich wędrówek powinni zdjąć nogę z gazu na Zakopiance w szczególności w okolicach Białego Dunajca. To właśnie to miejsce w poprzednim miesiącu upatrzyli sobie policjanci z radarami. Dla porównania, podczas zeszłorocznej majówki kierowcy najczęściej zgłaszali kontrole w okolicach Rabki Zdrój i na Zakopiance przy węźle z A4.

Mapa drogówek Zakopianka
Mapa drogówek Zakopianka

Z kolei mieszkańcy centralnej Polski podróżujący na południe Polski drogówkę spotkać mogą znacznie wcześniej – zarówno kierowcy udający się w podróż trasą przez Piotrków Trybunalski i Częstochowę jak i ci, jadący przez Radom i Kielce.

Mapa kontroli drogowych
Mapa kontroli drogowych

Podróżując na południe z zachodniej Polski warto natomiast być przygotowanym na kontrolę między Żmigrodem a Trzebnicą oraz na odcinku A4 w okolicy Gliwic przy punkcie poboru opłat Żernica. Z patrolami będziemy mieć także do czynienia na odcinku między Katowicami a Tychami oraz między miejscowością Czechowice-Dziedzice a Bielsko-Białą. Wracając z gór bądźcie gotowi na spotkanie z „miśkami” na drodze nr 5 między Bielanami Wrocławskimi a Wrocławiem.

Mazury mniej oblegane?

Mniejsze szanse na spotkanie ze stróżami prawa będą mieli ci, którzy zdecydują się spędzić majówkę na Mazurach, choć i oni winni mieć się na baczności. Do ulubionych miejsc drogówki należą odcinki na DK8 między Markami a Radzyminem, zaraz za Wyszkowem oraz między Ostrowią Mazowiecką a Zambrowem. Czujność warto zachować także na DK7 do Olsztyna i na DK53 przed miejscowością Rozogi.

Mapa drogówek Gdynia NaviExpert
Mapa drogówek Gdynia NaviExpert

Na koniec przypominamy, iż niniejsze zestawienie nie powstało po to abyście łamali przepisy, ale po to, aby zachęcić Was do bezpiecznej i rozsądnej jazdy.


Podobne wpisy

12.07.2024 | badania NaviExpert

Morze, góry czy Mazury? Wakacyjne trasy...

08.07.2024 | Co nowego?

Wakacyjna nowość w NaviExpert –...

17.06.2024 | Aktualności drogowe

Którędy nad morze? A1 czy trasy równoległe?

14.06.2024 | Aktualności drogowe

Lokalizacje fotoradarów w Polsce [lista...

11.06.2024 | Aktualności drogowe

Ceny autostrad w Polsce. Ile zapłacimy...

20.05.2024 | Aktualności drogowe

Fotoradary w Polsce. Co warto o nich...