Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

28.03.2017

Tracisz czas na szukanie miejsca parkingowego? FindPark rozwiąże ten problem

Znajdź Parking z aplikacją FindPark

Poszukiwanie miejsca parkingowego jest jedną z częstszych przyczyn tworzenia się korków, zwłaszcza w centrach miast. Przedstawiamy naszą nową aplikację FindPark, która pomoże zmniejszyć skalę tego problemu.

Ile średnio czasu potrzeba na znalezienie wolnego miejsca na przyulicznym parkingu? Badania prowadzone na przestrzeni lat w różnych krajach mówiły nawet o 8 minutach. Te same badania wskazywały, że około 30 proc. kierowców stojących w korkach spędza w nich czas właśnie dlatego, że próbują znaleźć wolną przestrzeń do zaparkowania samochodu. Na ile dane te są wiarygodne i aktualne? Trudno powiedzieć, niemniej za pewnik można przyjąć, że poszukiwanie wolnych miejsc postojowych przyczynia się do tworzenia się korków i tracenia czasu, a do tego generuje niepotrzebny stres za kółkiem.

W Polsce z roku na rok przybywa samochodów. Zwiększa się potrzeba na wolną przestrzeń dla pojazdów w miastach oraz na ich obrzeżach. Niestety, coraz większa liczba zarejestrowanych aut nie wpływa proporcjonalnie na przyrost wolnych miejsc parkingowych, przez co kierowcy coraz częściej borykają się z problemem znalezienia miejsca do pozostawienia samochodu. Rozwiązaniem na te bolączki może być nasza najnowsza aplikacja FindPark, która jest już dostępna dla wszystkich w sklepie Google Play.

FindPark to darmowa aplikacja, która podpowiada gdzie w najbliższej okolicy lub w pobliżu celu podróży można zaparkować i ile to kosztuje. FindPark umożliwia łatwe przejście do ulubionej nawigacji, która prowadzi wprost na wybrany parking, a dzięki filtrom wskazuje tylko te propozycje, które spełniają wybrane przez użytkownika kryteria. Szczegółowe opisy parkingów zawierają m.in. informacje o cenie za postój, dokładny adres i typ parkingu, godziny otwarcia, rodzaj ochrony czy pojemność. Dane na temat konkretnych parkingów mogą uzupełniać także sami użytkownicy. Aplikację można już pobrać z Google Play. Więcej informacji o aplikacji znajdziecie na stronie www.findpark.pl.

 

Choć parkingi prywatne bardzo często położone są w dogodnej lokalizacji, to zazwyczaj nie są tak bardzo oblegane przez kierowców jak ich publiczne odpowiedniki. Spora w tym zasługa panującego stereotypu, że są one droższe od przyulicznych miejsc w strefach płatnego parkowania. Często spotykaną stawką na prywatnych parkingach to 5zł/godz., ale znajdziemy również i takie miejsca (np. przy hotelach), w których za godzinny postój zapłacimy nawet 12 zł lub więcej. Kierowcy zazwyczaj nie wiedzą jednak, że parkingi prywatne nie zawsze są droższe. Część ich operatorów obniżyło ceny do 3 zł za godzinę by móc konkurować cenowo z parkingami publicznymi. FindPark pozwala znaleźć takie parkingi, ale nie tylko, bowiem dla niektórych nie zawsze znaczenie ma cena. Czasem po prostu wygodniej jest wybrać droższy parking, który znajduje się bliżej celu podróży. I w tym FindPark również pomaga.


Podobne wpisy

14.06.2022 | Aktualności drogowe

Droga droga na wakacje? Podpowiadamy,...

09.06.2022 | Nawigacja NaviExpert

Polacy za kółkiem. Jak wypadamy na...

14.04.2022 | Nawigacja NaviExpert

Zapraszamy Cię do alfa testów NaviExpert...

14.04.2022 | Android

NaviExpert dla getne.pl – ważne...

05.04.2022 | Nawigacja NaviExpert

Dzień Grzeczności za Kierownicą. Jak...

31.03.2022 | Bez kategorii

Która aplikacja najlepiej ostrzega o...