Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

12.09.2018

Przekraczasz prędkość przy szkole? Dostaniesz upomnienie… od dziecka!

Początek września to powrót do szkół i wzmożonego ruchu w ich okolicy. Aby poprawić bezpieczeństwo dzieci na drogach w pobliżu 14 tysięcy placówek, PZU wspólnie z dostawcą nawigacji NaviExpert, przygotowały specjalną wersję aplikacji, która upomni głosem dziecka kierowców jadących za szybko.

 

Akcja jest częścią ogólnopolskiej kampanii społecznej prowadzonej przez PZU, której celem jest poprawa widoczności dzieci na drodze i ograniczenie wypadków z ich udziałem. – W 2017 roku w Polsce w wypadkach ucierpiało 911 dzieci poruszających się pieszo po drogach. Naszą akcją chcemy przyczynić się do zmniejszenia tych strasznych statystyk – tłumaczy Dorota Macieja, członek Zarządu PZU Życie SA.

 

Do połowy miesiąca do 1,6 miliona uczniów klas 1-3 z 14 tys. szkół w Polsce trafią specjalne odblaski z migającą lampką. Kampania ma jednak na celu nie tylko edukowanie najmłodszych uczestników dróg, ale także dorosłych. W dotarciu do kierowców ma pomóc współpraca z dostawcą nawigacji NaviExpert.  – Okolice szkół w naszej nawigacji zostały oznaczone specjalnymi ikonami Niestraszków znanych z innych kampanii PZU. Jeśli kierowca zbliżając się do placówki będzie poruszał się z nadmierną prędkością, usłyszy wypowiadany głosem dziecka komunikat by zwolnić. Głos dziecka działa lepiej na wyobraźnię niż standardowy komunikat w nawigacji. Co więcej, użytkownicy aplikacji będą mieć możliwość zmiany komunikatu na własny… np. swojego dziecka. Każdy rodzic wie, że nic bardziej nie wpływa na jego emocje i zachowanie niż głos jego pociechy – mówi Adam Bąkowski, prezes Telematics Technologies, dostawcy nawigacji NaviExpert.

 

Akcja potrwa dwa miesiące. Aby nagrać własny komunikat, wystarczy wejść w menu aplikacji: Ustawienia> Dźwięk> Ostrzeżenia przy szkołach.

 

Nawigacja NaviExpert z ostrzeżeniami przy szkołach jest dostępna do pobrania za darmo w sklepie Google Play. Każdy nowy użytkownik aplikacji ma możliwość skorzystania z darmowego, 14-dniowego testu nawigacji. Po tym czasie usługa wygasa i można wykupić płatny abonament.

 

Pobierz NaviExpert

sklep google play appstore

Podobne wpisy

23.04.2024 | Aktualności drogowe

Majówka 2024 – raport drogowy 

29.03.2024 | Aktualności drogowe

Wielkanocne podróże. Wiemy jak wyglądały...

30.01.2024 | Nawigacja NaviExpert

Podsumowanie 2023 roku w NaviExpert

21.12.2023 | Aktualności drogowe

„Driving home for Christmas”?...

01.12.2023 | Aktualności drogowe

Odcinkowy pomiar prędkości [LISTA miejsc]

25.11.2023 | Aktualności drogowe

Kierowcy pod czujnym okiem kamery [LISTA...