Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

11.06.2020

Polacy wrócili do weekendowych podróży!

Infografika

Wyraźny wzrost liczby kilometrów pokonywanych przez kierowców i zdecydowanie większe zainteresowanie dłuższymi trasami w soboty i niedziele. To najważniejsze wnioski z naszego ostatniego badania ruchu na drogach.

Na bieżąco przyglądamy się danym dotyczącym ruchu drogowego. Widać z nich, że poszczególne etapy odmrażania gospodarki przekładały się na to, co działo się na drogach. W związku ze zbliżającym się długim weekendem,  w ostatnim badaniu przeanalizowaliśmy dane pod kątem aktywności użytkowników systemu NaviExpert właśnie podczas weekendów, począwszy od końca marca (lockdown) do pierwszego weekendu czerwca.

Co widać w danych?

Znaczne wzrosty jeśli chodzi o aktywność kierowców. Jak się okazuje, aż o 80% wzrosła liczba kierowców korzystających z nawigacji, o 73% zwiększyła się średnia liczba kilometrów pokonywanych przez statystycznego jej użytkownika. O 260% wzrosła także w ostatnim czasie liczba ostrzeżeń zgłaszanych przez kierowców o kontrolach drogowych i wypadkach.

Ciekawie wygląda analiza dotycząca zmiany udziału we wszystkich pokonywanych trasach podróży długich i krótkich (pierwszy weekend czerwca w porównaniu do danych z marca).  Na początku czerwca udział podróży w przedziale 10-50 km zmalał. O  40% wzrósł natomiast udział tras w przedziale 80-200 km, a o 85% zwiększył się udział podróży na dystansach 200-500 km.

Na długi weekend – NaviExpert

Wnioski z naszych analiz bardzo nas cieszą! Widać, że Polacy wrócili do weekendowych podróży. Przed nami długi weekend czerwcowy – nie zawsze musi on oznaczać kilkudniowe wyjazdy w góry czy nad morze. Wszystkich tych, którzy szukają inspiracji – zarówno na podróże dłuższe, jak i krótsze, zapraszamy do wypróbowania nawigacji NaviExpert. Nawigacja nie tylko uchroni nas przed staniem w korkach, ale także ostrzeże o sytuacji na drodze i pozwoli bezpiecznie dotrzeć na miejsce. Poza standardowymi użytecznymi miejscami, czyli tzw. punktami POI, nawigacja uwzględnia także punkty i trasy Slow Road, czyli inspiracje na wypoczynek za miastem przygotowane przez Mazda Motor Poland w ramach projektu Slow Road.

– Czekając na powrót swobody w podróżowaniu po Europie i świecie, korzystajmy z bogatej oferty turystycznej Polski. Z uwagi na obowiązujące aktualnie ograniczenia i kontrole na granicy z Niemcami, Litwą, Czechami i Słowacją  rekomendujemy planowanie wycieczek w najbliższej okolicy, gdzie licznik pozytywnych emocji, a  nie przebytych kilometrów wyznacza rytm zwiedzania – mówi Szymon Sołtysik, Dyrektor PR Mazda Motor Poland.

NaviExpert w promocyjnej cenie!

Nawigację NaviExpert po pobraniu z Google Play lub App Store można wypróbować za darmo. Po bezpłatnym okresie testowym dostęp do usługi wygaśnie. W związku z długim weekendem czerwcowym dostawca nawigacji uruchomił jednak promocję, pozwalającą na zakup rocznych abonamentów ze sporym rabatem.

Pobierz NaviExpert

sklep google play appstore

Podobne wpisy

27.10.2022 | Aktualności drogowe

Świąteczne utrudnienia drogowe

26.10.2022 | Android

NaviExpert dla getne – ważne informacje

01.09.2022 | Aktualności drogowe

Ostatni dzwonek, by nie zapunktować...

24.08.2022 | badania NaviExpert

RAPORT. Jak drożyzna wpłynęła na...

19.07.2022 | Co nowego?

NaviExpert na Android Auto w Google Play

04.07.2022 | badania NaviExpert

Czy wyższe ceny benzyny robią wrażenie...