facebook
Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

12.01.2012

Rok 2011 przez pryzmat rozwoju produktów NaviExpert

Rok 2011 przez pryzmat rozwoju produktów NaviExpert

Rok 2011 upłynął pod znakiem wielu zmian i dynamicznego rozwoju nawigacji NaviExpert. Najważniejsze trendy i kroki milowe to przede wszystkim androidyzacja aplikacji i rewolucja trafficowa. Rok 2011 to jednak nie tylko rozwój samej nawigacji, ale także web planner korkosfera.pl i dodatkowe aplikacje, które pojawiają się w Android Markecie. Poniżej krótkie résumé, w którym zobaczycie, jak wiele wydarzyło się w poprzednim roku.

Dostosowanie aplikacji do możliwości Androida

ODŚWIEŻENIE MENU I DOSTOSOWANIE GO DO MOŻLIWOŚCI ANDROIDA

WYBIERANIE GŁOSOWE

NaviExpert wprowadził na rynek nową wersję aplikacji z niedostępną do tej pory w nawigacjach funkcją wybierania głosowego. Użytkownicy telefonów z systemem Android i nawigacją GPS NaviExpert mogą wypowiedzieć cel podróży lub szukane na mapie użyteczne miejsce i bez zbędnych kliknięć rozpocząć nawigację.

 

MULTITOUCH

Multitouch to w skrócie, umożliwienie użytkownikom nawigacji pełnego wykorzystania wszystkich możliwości ekranów dotykowych, m.in. przesuwania map, ich powiększania, pomniejszania etc.

WYDANIE DARMOWYCH APLIKACJI NA ANDROIDA: KORKOSFERA.PL MOBILE I CITYZENEK

Od września największe źródło aplikacji na Androida – Android Market jest bogatsze o dwie aplikacje od NaviExpert: CityZenka – wygodny miejski nawigator, który opracuje plan podróży komunikacją miejską w największych polskich miastach i korkosferę.pl mobile, przydatną aplikację pomagającą oswoić miejskie korki.

Korkosfera.pl mobile to bezpłatna aplikacja na telefony z systemem Android. W oparciu o mobilną mapę Polski korkosfera.pl mobile prezentuje bieżące dane o natężeniu ruchu drogowego wraz ze śledzeniem pozycji GPS na mapie. Aplikacja lokalizuje korki oraz remonty na drodze przejazdu oraz informuje o ograniczeniach prędkości. To pozwala na doskonałą orientację w sytuacji na drodze.

Korkosfera Mobile
Korkosfera Mobile

CityZenek – to wygodny miejski nawigator, bezpłatna aplikacja do telefonów z Androidem, która ułatwia planowanie podróży oraz poruszanie się po mieście komunikacją miejską lub pieszo. Aplikacja informuje jaka jest liczba przystanków, cena biletów i czas podróży, a także wyszukuje z kilkusettysięcznej bazy użytecznych miejsc punkty usługowe, handlowe, wydarzenia i pokazuje ich lokalizację na mapie. Usługa planowania podróży komunikacją miejską obejmuje 9 miast: Bydgoszcz, Kraków, Łodź, Poznań, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław i Trójmiasto: Gdańsk, Sopot oraz Gdynię.

CityZenek na Sony Ericsson Xperia
CityZenek na Sony Ericsson Xperia

Rewolucja trafficowa

WIZUALIZACJA DANYCH TRAFFIC NA MAPIE I PODCZAS NAWIGACJI

W wersji 7.0 aplikacja została wyposażona w dynamiczną warstwę traffic, prezentowaną na mapie w postaci kolorów. Każdy kolor odpowiada określonemu przedziałowi średnich prędkości na danym odcinku. Taki sposób prezentacji natężenia ruchu daje kierowcy większy komfort podróży i sprawia, że bardziej świadomie podąża optymalną drogą z pominięciem korków i remontów. W kolejnej wersji nawigacji – NaviExpert 7.1 idziemy krok dalej. Bieżące informacje o natężeniu ruchu drogowego są widoczne już nie tylko na mapie, ale także w trybie nawigacji. Dzięki temu podczas nawigacji kierowca cały czas widzi jak zmienia się sytuacja na drodze.

Wizualizacja danych traffic na mapie
Wizualizacja danych traffic na mapie

AUTOAKTUALIZACJA DANYCH TRAFFIC

Autoaktualizacja danych jest możliwa dzięki monitorowaniu natężenia ruchu w czasie rzeczywistym w technologii Community Traffic online. Dynamiczne dane pochodzą od tysięcy użytkowników aplikacji NaviExpert oraz z monitoringu floty AutoGuard i Finder. Na bieżąco przesyłane są do serwera i analizowane przez skomplikowane algorytmy. Dzięki temu powstaje mapa prędkości obrazująca rozkład średnich prędkości na poszczególnych odcinkach. Community Traffic Online umożliwia układanie tras, które omijają zakorkowane odcinki i inne utrudnienia.

AUTOPRZELICZANIE TRASY

Podczas podróży system NaviExpert na bieżąco sprawdza, czy podczas nawigowania po konkretnej trasie istnieje dla niej uaktualnienie, czyli nowa, szybsza trasa, omijająca np. nowo powstały zakorkowany odcinek. Jeżeli taka istnieje, algorytm przelicza trasę uwzględniając aktualne dane trafficowe. Dzięki temu, korzystając z NaviExpert kierowcy oszczędzają średnio 26 proc. czasu do tej pory traconego w korkach.

Autoprzeliczanie trasy w NaviExpert
Autoprzeliczanie trasy w NaviExpert

Web planner korkosfera.pl

KORKOSFERA.PL 

We wrześniu oddajemy do powszechnego użytku web planner korkosfera.pl. Serwis pozwala na obserwację natężenia ruchu na terenie całego kraju, a także wytyczanie optymalnych oraz alternatywnych tras przejazdu z pominięciem korków i utrudnień.

Korkosfera.pl Web planner
Korkosfera.pl Web planner

Korkosfera wykorzystuje dynamiczne dane o natężeniu ruchu drogowego w czasie rzeczywistym. Źródłem danych jest Community Traffic online – technologia generująca i przetwarzająca na bieżąco dane dotyczące prędkości poruszających się po Polsce samochodów, pochodzące łącznie z monitoringu kilkuset tysięcy pojazdów. Web planner w postaci kolorów pokazuje, które odcinki dróg są zakorkowane, a po których ruch samochodowy jest płynny.

Funkcje społecznościowe NaviExpert

NAVILOCATOR 

Użytkownicy NaviExpert mają możliwość wysyłania lokalizacji poprzez SMS i na Facebooka. Dzięki funkcji wysyłania lokalizacji na swoją tablicę Facebooka można wskazać znajomym konkretne miejsce na mapie. W ten sposób możemy poinformować o tym, gdzie dokładnie się znajdujemy, wskazać miejsce spotkania czy też po prostu umieścić na tablicy Facebooka miejsce, które polecamy – wraz z odpowiednim komentarzem.

NaviLocator - nawigacja zintegrowana z Facebookiem
NaviLocator – nawigacja zintegrowana z Facebookiem

Aby móc wysyłać lokalizacji na tablicę, trzeba skorzystać z przygotowanej przez NaviExpert aplikacji NaviLocator umożliwiającej połączenie konta NaviExpert z kontem użytkownika na Facebooku. Wystarczy w telefonie przy pierwszym użyciu opcji wysyłania lokalizacji na Facebook zezwolić aplikacji na „dostęp do podstawowych danych o mnie”, „dostęp do moich informacji przez cały czas” i publikowanie na tablicy lub zrobić to w przeglądarce komputera i ewentualnie podać swoje ID i hasło NE.


Podobne wpisy

06.05.2020 | Bez kategorii

Koniec kwarantanny na drogach!

28.04.2020 | Android

Masz NaviExpert z getne.pl? Przejdź...

22.04.2020 | Nawigacja NaviExpert

5 formalności związanych z autem, które...

16.04.2020 | badania NaviExpert

Wiemy, czy Polacy zastosowali się do...

08.04.2020 | Nawigacja NaviExpert

Alternatywne środki transportu w dobie...

01.04.2020 | Co nowego?

NaviExpert Home rozwiąże problemy z...