facebook
Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

07.11.2017

NaviExpert najlepszą nawigacją na smartfony według tygodnika „Motor”

Test i ranking nawigacji samochodowych 2017

Niedawno w tygodniku „Motor” (nr 43-44/2017) ukazał się test nawigacji przeznaczonych na smartfony. Dziennikarze wybrali najlepszą aplikację, która pomoże nie tylko ominąć korki na drodze, ale także poinformuje o kontrolach prędkości oraz obowiązujących ograniczeniach prędkości.

 

Czasy, kiedy od nawigacji oczekiwano wyłącznie prowadzenia z punktu A do punktu B, powoli odchodzą w niepamięć. Dziś kierowcy wymagają czegoś więcej, stawiają na wszechstronność produktu, a pojedyncze funkcjonalności zwyczajnie już ich nie zadowalają. Poza podstawową funkcją wytyczenia trasy, mile widziana jest także opcja omijania korków. Dobra nawigacja samochodowa powinna również informować o ograniczeniach prędkości w danym miejscu oraz ostrzegać m.in. o fotoradarach.

 

Motor” porównał 6 aplikacji nawigacyjnych, które z założenia powinny spełniać powyższe kryteria. Test miał za zadanie wskazanie, która z dostępnych na rynku w 2017 roku nawigacji wypada najlepiej pod względem użytkowania. Wśród testowanych nawigacji znalazły się takie programy jak: NaviExpert, AutoMapa, Google Maps, Yanosik, TomTom Go Mobile i Copilot.

Założenia testu nawigacji były następujące:

  • W pierwszej próbie nawigacje miały jak najszybciej doprowadzić do celu omijając korki. Trasa wiodła niemal przez całą Warszawę, do jednego z centrów handlowych, znajdującego się tuż pod stolicą.
  • Druga część testu polegała na sprawdzeniu dokładności ostrzeżeń o fotoradarach czy kontrolach policji.
  • Trzecia próba dotyczyła wskazań obowiązujących na danych odcinkach ograniczeń prędkości.

 

W każdej z kategorii testowane aplikacje GPS miały przyznawane punkty od 0 (najsłabszy wynik) do 5 (najlepszy wynik).

Nawigacja na 5tkę!

Dziennikarze „Motoru” pochwalili NaviExpert za „system informowania o patrolach policji i fotoradarach – 100 proc. wskazań, i to bez fałszywych alarmów. Idealnie zostały też wskazane informacje o limitach szybkości”.

 

Aplikacja NaviExpert zajęła pierwsze miejsce w rankingu i została uznana za najlepszą nawigację do samochodu, nie tylko pod względem sprawności w podawaniu informacji o aktualnym stanie trasy, ale także pod kątem użytkowania. Pozwala na swobodne korzystanie w każdych warunkach jazdy. NaviExpert to „zawsze aktualne mapy, świetne omijanie korków oraz doskonały system ostrzegania o kontrolach” napisali w podsumowaniu dziennikarze tygodnika „Motor”.

 


Podobne wpisy

26.11.2021 | Android

Przejdź do Google Play i kup NaviExpert...

29.10.2021 | Aktualności drogowe

Zmiany organizacji ruchu na 1 listopada....

04.10.2021 | Co nowego?

NaviExpert z nową funkcją zwraca uwagę...

30.07.2021 | badania NaviExpert

Wakacyjne powroty – którą trasę...

25.06.2021 | Bez kategorii

Do drogi, gotowi… START! NaviExpert...

26.05.2021 | Co nowego?

Stacje ładowania elektryków? Znajdziesz...