Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

09.07.2013

NaviExpert 8.3 już dostępny!

NaviExpert 8.3

Aktualizacja NaviExpert do wersji 8.3 na Androida jest już dostępna do pobrania z getne.pl , a także z Google Play . Sprawdźcie jakie nowości ze sobą przyniosła.

Przesyłanie punktów z korkosfery do nawigacji

Jedną z nowości wprowadzonych w wersji 8.3 dla systemu Android jest możliwość przesyłania punktów z serwisu korkosfera.pl do nawigacji NaviExpert i dzielenia się tymi punktami z innymi użytkownikami NaviExpert. Od teraz w prosty i wygodny sposób można ułożyć trasę w domu i za pomocą jednego kliknięcia przesłać ją do aplikacji lub podzielić się nią ze znajomymi, z którymi ruszamy w wspólną podróż. Wystarczy w formularzu znajdującym się na korkosfera.pl wpisać interesujące nas punkty, a trasa prowadząca drogami głównymi lub rekomendowana omijająca korki zostanie automatycznie wytyczona. By przesłać ją na telefon lub tablet należy podać swój numer ID NaviExpert lub numery ID naszych znajomych, jeżeli chcemy by otrzymali naszą trasę.

Wyszukiwanie POI wzdłuż trasy

Kolejną z nowości, o którą wielu z Was prosiło, jest możliwość wyszukiwania punktów POI wzdłuż trasy z poziomu opcji na ekranie nawigacji. Teraz znalezienie po drodze konkretnej stacji benzynowej czy dobrej restauracji nie będzie stanowić żadnego problemu. Po wybraniu menu opcji w trakcie nawigowania pojawia się funkcja Wyszukaj wzdłuż trasy, która zapewnia szybkie przejście do wyszukiwarki. Po wybraniu interesującej kategorii i następnie konkretnego wyniku wyszukania, wystarczy dodać go po prostu do trasy.

Wyszukiwanie POI wzdłuż trasy
Wyszukiwanie POI wzdłuż trasy

Zmiany w wyglądzie i interfejsie

NaviExpert 8.3 przynosi również zmiany w wyglądzie i interfejsie aplikacji. Odświeżony został wygląd okienek informacyjnych i ikon. Biało-czarna kolorystyka jest bardzo dobrze widoczna zarówno w dzień, jak i w nocy, a przygaszone kolory mapy w nocnym widoku nie męczą oczu. Wersja 8.3 ułatwia także układanie trasy. Teraz przy wybieraniu punktu z głównego ekranu pojawia się dodatkowy popup informujący o typie trasy, którą ułożymy oraz jej ustawieniach. Dodatkowo w wersji 8.3 codzienne układanie trasy jest jeszcze szybsze, ponieważ modyfikacji uległ ekran główny, z którego zniknęła opcja „Zaplanuj trasę”. Obecnie poprzez opcję „Trasa” dostępną na głównym ekranie można zarówno ułożyć szybko trasę z aktualnej pozycji, jak i zaplanować ją zmieniając datę i godzinę rozpoczęcia podróży – wystarczy zmienić „Ustawienia trasy”. Na głównym ekranie pojawił się również szybki dostęp do ulubionych punktów.

Wersja 8.3 pozwala na uzupełnienie adresu e-mail. Dzięki temu będziecie mogli zgłaszać remonty z poziomu aplikacji, z łatwością odzyskać swoje zakupione usługi w przypadku utraty danych lub aplikacji, a także po wyrażeniu zgody na przesyłanie informacji handlowych otrzymywać najświeższe informacje o promocjach, nowościach i ciekawostkach w NaviExpert.

Nowe komunikaty i mniejsze zużycie danych

Zmianie uległy również komunikaty głosowe ostrzeżeń CB. Do tej pory mogliście usłyszeć hasło „częste kontrole drogowe” przejeżdżając obok ulubionych miejsc postoju policjantów z suszarkami. Teraz pojawi się również komunikat „kontrole drogowe” w przypadku, kiedy dany użytkownik NaviExpert potwierdził za pomocą ostrzeżenia CB obecność patrolu przy drodze. Takie potwierdzenie na mapie będzie wyświetlane w formie charakterystycznej czerwonej ikonki z policjantem i napisem CB.

Najnowsza wersja NaviExpert zużywa także mniej transferu danych. Niedawno pisaliśmy o tym, ile średnio kilobajtów potrzeba do wyznaczenia 100km trasy . Teraz te wartości udało nam się jeszcze bardziej zminimalizować.

Lista najważniejszych zmian

Poniżej prezentujemy jeszcze raz listę najważniejszych zmian i nowości w wersji 8.3

 • wyszukiwanie POI wzdłuż trasy
 • przesyłanie punktów trasy z korkosfery do aplikacji
 • nowy wygląd ekranu nawigacji oraz mapy
 • zmiana ekranu planera trasy – dodanie belki dotyczącej ustawień trasy
 • nowy porządek menu Ustawień
 • dodany ekran umożliwiający uzupełnienie adresu email bezpośrednio z aplikacji
 • dostęp do punktów ulubionych bezpośrednio z głównego ekranu • scalenie opcji Zaplanuj trasę i Nawiguj
 • zmiana w ostrzeżeniach CB dot. kontroli drogowych
 • możliwość wyłączenia komunikatów głosowych na mapie, bez nawigacji
 • stabilizacja autozoom
 • zmiany w rysowaniu map – zmniejszenie transfer danych
 • zmiany stabilizacyjne
 • przycisk zamykający aplikację po dojechaniu do celu

Najnowszą wersję NaviExpert możecie już pobrać ze strony getne.pl, a także ze sklepu Google Play . Nowi użytkownicy mogą ją testować przez 7 dni za darmo.


Podobne wpisy

27.10.2023 | Aktualności drogowe

1 listopada na polskich drogach

29.08.2023 | Konkursy

Osiemnastka NaviExpert. Świętuj...

28.08.2023 | badania NaviExpert

RAPORT: Czy wysokie ceny zepsuły nam...

04.08.2023 | Co nowego?

Odcinkowy pomiar prędkości...

10.07.2023 | Nawigacja NaviExpert

7 rzeczy, o których warto pamiętać...

05.07.2023 | Nawigacja NaviExpert

Wyjazd z psem za granicę – jak się...
do góry
NaviExpert ©2023.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
innowacyjna gospodarka