Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

07.05.2013

Ile danych pobiera NaviExpert na Androidzie?

Ile danych pobiera NaviExpert na Androidzie?

NaviExpert dzięki działaniu w trybie online pozwala skutecznie omijać powstające korki czy informować na bieżąco o kontrolach policji, wypadkach, utrudnieniach w ruchu drogowym. Wielu z Was zastanawia się jednak, ile danych pobiera NaviExpert w trakcie jazdy. Spieszymy z odpowiedzią.

Ciągłe połączenie z Internetem w trakcie nawigowania wiąże się z dodatkowymi opłatami za transfer danych. Minęły jednak czasy, kiedy za kilkusetmegabajtowy pakiet musieliśmy płacić niemal równowartość miesięcznego abonamentu za telefon, jeśli nie więcej… Dziś operatorzy sieci komórkowych oferują swoim klientom coraz wyższe limity na połączenia z Internetem za coraz niższe stawki. Pakiet 100 MB, w zależności od operatora, możemy kupić w cenie od 5 do 12 zł. My zaś staramy się optymalizować naszą nawigację tak, by pobierała jak najmniej danych.

Liczba danych pobieranych przez NaviExpert zależy od kliku czynników. Na przykładowej trasie o długości 100 km poza miastem, gdzie przez większość czasu trzymamy się wytycznych nawigacji, NaviExpert pobiera około 200 KB danych. Z kolei jeżdżąc w centrum miasta, mając włączone obrysy budynków, informacje trafficowe oraz często zbaczając z wyznaczonej drogi, zmuszając nawigację do przeliczania trasy, na odcinku 100 km NaviExpert pobierze około 1 MB danych. Są to szacunkowe wartości, które mogą się różnić w zależności od tego, jak często trasa jest przeliczana czy jak duże jest zagęszczenie budynków wokół naszego aktualnego położenia na mapie.

Mimo niewielkiego poboru danych, w NaviExpert istnieje możliwość obniżenia transferu poprzez wyłączenie opcji „Zwiększona dokładność mapy”, co spowoduje wyświetlanie obrysów budynków tylko i wyłącznie w największym przybliżeniu mapy . Aby tego dokonać należy po uruchomieniu aplikacji wejść w menu Narzędzia -> Ustawienia -> Ustawienia mapy -> Opcje mapy i tam odznaczyć stosowną opcję.

Można również w ogóle nie płacić za połączenie z Internetem korzystając z NaviExpert. Wykupując subskrypcję Nawigacji Orange lub NaviExpert w Play pakiet danych na korzystanie z nawigacji dostajemy gratis.


Podobne wpisy

30.01.2024 | Nawigacja NaviExpert

Podsumowanie 2023 roku w NaviExpert

21.12.2023 | Aktualności drogowe

„Driving home for Christmas”?...

01.12.2023 | Aktualności drogowe

Odcinkowy pomiar prędkości [LISTA miejsc]

25.11.2023 | Aktualności drogowe

Kierowcy pod czujnym okiem kamery [LISTA...

27.10.2023 | Aktualności drogowe

1 listopada na polskich drogach

29.08.2023 | Konkursy

Osiemnastka NaviExpert. Świętuj...