Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

07.06.2023

Najpiękniejsze drogi w Polsce. Wyrusz na czerwcówkę z NaviExpertem!

Idealne na weekendowy wypad za miasto czy nieco dłuższy odpoczynek w otoczeniu zieleni. W tym wpisie chcemy podzielić się z Wami kilkoma propozycjami urokliwych tras samochodowych w Polsce. Niezapomniane wrażenia i zmieniające się za oknem krajobrazy gwarantowane, a do tego ukryte agroturystyki i klimatyczne restauracje, bo przecież kiedyś trzeba rozprostować kości! 

W wytyczeniu trasy pomoże Wam oczywiście NaviExpert. Chcemy towarzyszyć Wam nie tylko w przeprawach przez zakorkowane w godzinach szczytu miasta, ale także w drodze na odpoczynek w plenerze. Świetnie sprawdzi się tutaj dostępna w nawigacji kategoria POI Slow Road by Mazda.

W tym wpisie znajdziecie:

 • najpiękniejsze drogi widokowe – coś dla każdego regionu,
 • krótką charakterystykę wybranych tras samochodowych, 
 • orientacyjną długość i szacowany czas podróży.

Samochodem po Polsce – a może nad morze? 

 • długość trasy: 560 km
 • orientacyjny czas trwania: 3 dni

Na początek północne rejony Polski, czyli… morze! Proponujemy Wam trzydniową eskapadę. Zaczynamy od Wolińskiego Parku Narodowego, a konkretniej od Wolińskiej Kępy. Miłośnicy średniowiecza jeszcze przed wyruszeniem w trasę mogą zajrzeć do Centrum Słowian i Wikingów!

Potem podróżujemy krajową trójką, która prowadzi przez malowniczy Most w Wolinie, mijamy pola, zanurzamy się w gęste lasy i mkniemy wzdłuż wybrzeża. Zatrzymujemy się przy Promenadzie Świnoujście, a potem zmierzamy w głąb lądu i dojeżdżamy do Wapnicy. Kolejny punkt na trasie to Molo w Międzyzdrojach – idealna miejscówka na obiad. Smażalnia Strzecha zlokalizowana na końcu promenady to kultowa miejsce, którego wręcz nie wypada ominąć! Na poobiedni spacer polecamy wzgórze Gosań i zapierający dech w piersiach widok na morze z wysokiego klifu. 

Co dalej? Dziwnów, Trzęsacz i… słynne ruiny kościoła, który był niegdyś jedną z największych budowli wiejskich kościołów Pomorza Zachodniego, Mrzeżyno, Kołobrzeg i Chłopy. Następnie czekają nas doskonale znane nadmorskie miejscówki: przystań rybacka w Unieściu, malownicza droga nr 203 prowadząca do Darłowa, Ustka, plaża w Łebie, ujście Piaśnicy i zwieńczenie tej nadmorskiej eskapady, czyli Półwysep Helski. 

Mapa samochodowa Polski – Kraina Wygasłych Wulkanów 

 • długość trasy: 80 km
 • orientacyjny czas trwania: 1 dzień

Przenosimy się na południe! Punkt startowy: most kolejowy nad Jeziorem Pilchowickim, meta: Zamek Grodziec. Tym razem proponujemy Wam jednodniową, ale niezwykle zakręconą drogę przez urokliwy Dolny Śląsk. Ta trasa samochodowa robi wrażenie już od samego początku, bo przy Jeziorze Pilchowickim znajdziecie przepiękny, stary most kolejowy – prawdziwie filmową miejscówkę. Trudno nie zaliczyć jej do najpiękniejszych dróg w Polsce! 

Przy okazji możecie przespacerować się kamienną zaporą na Bobrze, która gwarantuje równie niesamowite widoki. Przejeżdżamy przez małe miasteczko Wleń – tu warto odwiedzić zrewitalizowaną twierdzę, z której rozciąga się widok na góry Kaczawskie, Izerskie i Karkonosze. Miłośników starego budownictwa z pewnością zachwycą zabytkowe kamieniczki czy kościół św. Mikołaja z XIII wieku. 

Czas na Proboszczowice (jedziemy tam przez Bełczynę) i kolejny punkt widokowy, czyli Ostrzycę Proboszczowicką – jesteśmy w Krainie Wygasłych Wulkanów! Warto zajrzeć do klimatycznej Villi Greta w Dobkowie, w której nie tylko odpoczniecie, ale zjecie też pyszny posiłek. Co dalej? Gozdno i wieża widokowa na szczycie góry Zawadna i oczywiście Grodziec, znany w całej Europie zamek. Trasę po Dolnym Śląsku możecie zwieńczyć wizytą na wieży zamkowej, z której zobaczycie Krainę Wygasłych Wulkanów na tle Karkonoszy. Niezapomniany widok! 

Najpiękniejsze drogi w Polsce – zielone serce Wielkopolski

 • długość trasy: 111 km
 • orientacyjny czas trwania: 1 dzień

Przenosimy się do centrum, czyli do Wielkopolski. To kolejna, jednodniowa i pełna zieleni trasa. Wyruszamy ze Szreniawy, a dokładniej z lokalnego Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego, dalej kierujemy się w stronę Centrum Edukacji Ekologicznej i Muzeum Przyrodniczego w Jeziorach. Jeżeli nie przepadacie za wizytami w muzeach, gorąco zachęcamy do przespacerowania się nad Jezioro Góreckie! 

Jedziemy przez urokliwe Puszczykowo, a następnie do Rogalinka – rogalińskie dęby to przyrodnicza ikona Wielkopolski, koniecznie zdecydujcie się na spacer! Kolejny przystanek to Kórnik i słynne arboretum, Zaniemyśl i Miłosław. Wycieczkę kończymy w Nadwarciańskim Parku Krajobrazowym – napawamy się zielenią i widokami, ładując akumulatory. 

Alternatywnie: trasa Wzdłuż Nidy

 • długość trasy: 105 km
 • orientacyjny czas trwania: 1 dzień

Polskie trasy samochodowe – zakochaj się w małych miasteczkach 

 • długość trasy: 120 km
 • orientacyjny czas trwania: 1 dzień

Trasy samochodowe wiodące przez zielone o tej porze roku lasy to czysta przyjemność, jednak tym razem postanowiliśmy zwrócić uwagę na coś innego, mianowicie na czar małych, niepozornych miasteczek

Jesteśmy w Przelewicach, podróżujemy przez Trzcińsko-Zdrój, Moryń, Cedyński Park Krajobrazowy, jedziemy wzdłuż rzeki i dojeżdżamy do Cedyni. Trasa liczy ok. 120 kilometrów, ale zapewniamy, że każda miejscowość to okazja do relaksujących spacerów i malownicze widoki. 

Czekają tu nie tylko urokliwe domki i błogi spokój charakterystyczny dla małych miast, ale także muzea, ruiny grodu rycerskiego czy wakepark.

Wycieczka po Polsce samochodem – dzika strona rzeki

 • długość trasy: 150 km
 • orientacyjny czas trwania: 1 dzień

Ostatnia propozycja na naszej samochodowej mapie Polski – z zachodniej części kraju przenosimy się na wschód. Na tę wycieczkę proponujemy zarezerwować jeden lub dwa dni, w zależności od tego, jak bardzo lubicie zwiedzać i oddawać się niespiesznej kontemplacji wyjątkowych okoliczności przyrody. 

Punkt startowy: most w Wiźnie. Zaczynamy od krótkiego spaceru, potem wsiadamy do auta, odpalamy nawigację i ruszamy wzdłuż Biebrzy, do wieży widokowej w Burzynie. Stamtąd udajemy się do Brzostowa, następnie do Radziłowa (drogą nr 65 przez Mścichy). Na tym etapie możecie skręcić w Carską Drogę albo wybrać przeciwny kierunek i jechać do Dolistowa przez Goniądz. Obie trasy gwarantują piękne widoki – las, śpiew ptaków i…łosie! Kolejne przystanki to Europejska Wieś Bociana – gratka dla miłośników obserwacji ptaków i przyrody – i Zamek w Tykocinie. Ostrzegamy jednak, że do Tykocina dojedziecie jedynie polnymi drogami : )

Najpiękniejsze drogi widokowe w Polsce – tylko z NaviExpert

W każdym ze wspomnianych miejsc możecie zostać tak długo, jak chcecie. Do celu poprowadzi Was NaviExpert i dostępna w aplikacji kategoria Slow Road. Więcej informacji o samej kategorii znajdziecie tutaj, a pozostałe propozycje najpiękniejszych dróg widokowych w Polsce i wskazówki miejsc odpowiednich na wypady rodzinne, sportowe eskapady czy zwiedzanie czekają na Was na oficjalnej stronie projektu

Do zobaczenia w trasie!

Pobierz NaviExpert

sklep google play appstore

Podobne wpisy

23.04.2024 | Aktualności drogowe

Majówka 2024 – raport drogowy 

29.03.2024 | Aktualności drogowe

Wielkanocne podróże. Wiemy jak wyglądały...

30.01.2024 | Nawigacja NaviExpert

Podsumowanie 2023 roku w NaviExpert

21.12.2023 | Aktualności drogowe

„Driving home for Christmas”?...

01.12.2023 | Aktualności drogowe

Odcinkowy pomiar prędkości [LISTA miejsc]

25.11.2023 | Aktualności drogowe

Kierowcy pod czujnym okiem kamery [LISTA...