facebook
Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

26.04.2013

Mobilne aplikacje na majówkę i wakacje

Kierowca z telefonem komórkowym

Z myślą o kierowcach i miłośnikach podróży powstało wiele aplikacji, które przydadzą się zarówno podczas długich wyjazdów jak i krótkich wypadów za miasto. Wybraliśmy dla Was najciekawsze propozycje.

Opady deszczu czy niska temperatura potrafią zepsuć nawet najlepszy wyjazd. Już na etapie planowania warto skorzystać z aplikacji, które pomogą przewidzieć pogodę, np. AccuWeather. Takie udogodnienie pomoże lepiej zaplanować miejsce wyjazdu oraz aktywności w poszczególnych godzinach w ciągu dnia. Co ciekawe – aplikacja podaje również informacje nietypowe, np. o tym jak duże jest ryzyko… skręcania włosów czy przeziębienia w danym momencie.

Jeśli wyjeżdżamy całą rodziną to przydatne będą aplikacje pozwalające na przygotowanie przemyślanej i uporządkowanej listy rzeczy do zabrania. Program Packing segreguje je np. pod względem przeznaczenia czy pogody, układa w kategorie, dzieli na rzeczy dla poszczególnych członków rodziny i udostępnia, co dodatkowo pozwala przydzielić zadania przed wyruszeniem w drogę.

Aby uniknąć płacenia mandatów podczas jazdy przydadzą się nawigacja na smartfona, np. NaviExpert. Oprócz wskazywania drogi ostrzeżemy Was przed fotoradarami i kontrolami oraz pokażemy jak omijać korki. Ciekawa jest też aplikacja turystyczna TripAdvisor, która nie tylko pomaga znaleźć miejsca noclegowe w pobliżu, restauracje czy loty, ale też wyświetla rekomendacje i oceny wybranych miejsc. Dzięki niej można zarezerwować miejsce w hotelu z poziomu online.

Producenci aplikacji przygotowali mnóstwo rozwiązań dedykowanych miłośnikom aktywnego spędzania wolnego czasu. Wszystkim żeglarzom, kitesurferom i windsurferom przyda się program Windhunter, zaś dla lubiących górskie wyprawy – Trial.pl, który pomaga zaplanować wędrówki. Rowerzystom i biegaczom spodoba się np. Sports Tracker, dzięki któremu nie tylko poznają oni trasy joggingowe i rowerowe, ale także będą mogli śledzić wyczyny swoje i innych sportowców. Dla miłośników grillowania przygotowano aplikację Grill-it!, która udostępnia różnorodne przepisy na potrawy z grilla.


Podobne wpisy

31.12.2021 | Nawigacja NaviExpert

Tzw. Ustawa mandatowa – co się zmieni...

26.11.2021 | Android

Przejdź do Google Play i kup NaviExpert...

29.10.2021 | Aktualności drogowe

Zmiany organizacji ruchu na 1 listopada....

04.10.2021 | Co nowego?

NaviExpert z nową funkcją zwraca uwagę...

30.07.2021 | badania NaviExpert

Wakacyjne powroty – którą trasę...

25.06.2021 | Bez kategorii

Do drogi, gotowi… START! NaviExpert...