facebook
Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

09.01.2014

5 najlepszych kampanii wideo na temat bezpieczeństwa drogowego

Crash test

Sporo ostatnio słyszymy o śmiertelnych wypadkach, nietrzeźwych kierowcach czy planach poprawy bezpieczeństwa na drogach. Na całym świecie powstaje bardzo dużo akcji mających na celu uświadomienie kierowcom zagrożeń, jakie mogą ich spotkać na drogach. Wybraliśmy pięć, naszym zdaniem, najlepszych kampanii wideo tego typu.

 

 

 

Zwalniam przed przejściem dla pieszych

 

Piesi potrafią wtargnąć na jezdnię w najmniej oczekiwanym momencie. Nawet na przejściu dla pieszych czasami zdarza się, że kierowca jadący zbyt szybko nie jest w stanie odpowiednio wyhamować. Jak to się kończy pokazuje powyższy film. A wystarczy ograniczyć prędkość i zachować maksymalną czujność…

Zawsze zapinam pasy

 

Prosta czynność, która zajmuje tylko chwilę, a potrafi uratować życie. O zapięciu pasów za każdym razem powinien pamiętać nie tylko kierowca, ale też wszyscy pasażerowie podróżujący autem.

Zasada ograniczonego zaufania

 

Na drogach nie jesteśmy sami. Nawet jeśli wydaje nam się, że mamy przed sobą pustą drogę i śmiało możemy docisnąć pedał gazu, ryzyko wypadku może pojawić się w najmniej oczekiwanym momencie. Tak jak choćby na powyższym materiale filmowym.

Nie maluję się za kółkiem

 

Co można robić za kierownicą? Z pewnością każdy wpadnie na pomysł, by urozmaicić sobie podróż, np. robiąc makijaż. Zobaczcie sami, jak to może się skończyć.

Nie prowadzę po alkoholu

 

Żaden rozsądny kierowca nie wsiądzie za kierownicę po spożyciu alkoholu. A jeśli ktoś ma taki zamiar, powyższy film w nieco humorystyczny sposób prezentuje, jaki jest najlepszy sposób na walkę z pijanymi kierowcami.

 

A może Wy znacie inne ciekawe reklamy promujące bezpieczeństwo na drogach? Koniecznie podzielcie się linkami w komentarzach!

 


Podobne wpisy

22.01.2020 | Co nowego?

Działo się w 2019! Podsumowanie roku...

13.01.2020 | Bez kategorii

Zaplanuj ferie z NaviExpert

06.12.2019 | Bez kategorii

Korytarz życia i jazda na suwak –...

08.11.2019 | Aktualności drogowe

Zmiany organizacji ruchu 11 listopada...

31.10.2019 | Aktualności drogowe

Gdzie będą kontrole i zmiany w organizacji...

01.10.2019 | Nawigacja NaviExpert

Nawigacja NaviExpert zwycięzcą testu...