Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

09.11.2018

Zmiany organizacji ruchu 11 listopada [ARTYKUŁ AKTUALIZOWANY]

11 listopada będziemy obchodzić 100-lecie odzyskania niepodległości. Tradycyjnie już, tego dnia odbędą się liczne biegi niepodległościowe i marsze. Gdzie można spodziewać się utrudnień i jak je ominąć?

Jak ominąć utrudnienia w Dzień Niepodległości?

 

Korzystając z nawigacji NaviExpert!

 

To dla Was będziemy na bieżąco nanosić zmiany organizacji ruchu, dzięki czemu nawigacja poprowadzi trasami omijającymi korki i zablokowane odcinki.

 

Poniżej zamieszczamy listę utrudnień w największych polskich miastach.

 

Warszawa

 

30. Bieg Niepodległości

 

Warszawski Bieg Niepodległości to wydarzenie, które wiąże się licznymi zamknięciami.

W godz. 5.00-16.00 wyłączona z ruchu zostanie al. Jana Pawła II w obu kierunkach na odcinku od Ronda Zgrupowania AK „Radosław” do ul. Anielewicza oraz ul. Stawki od ul. Smoczej do ul. Dzikiej. O godz. 9:30 zamknięte zostaną też obydwie jezdnie al. Jana Pawła II na odcinku od ul. M. Anielewicza do al. Solidarności”. Pozostałe odcinki trasy zostaną zamknięte w godz. 10:30-14.

Ruch ulicami: al. Solidarności, Grzybowską, Świętokrzyską i Prostą oraz al. Jerozolimskimi, Koszykową i Stefana Batorego będzie wstrzymany na czas biegu i potrwa do  pojawienia się na mecie ostatniego zawodnika.

 

Mapa trasy

 

Multimedialną prezentację trasy 30. Biegu Niepodległości znajdziecie tutaj.

 

Poza tym w Warszawie należy spodziewać się wielu wydarzeń towarzyszących, również mających przełożenie na płynność przemieszczania się po stolicy.

 

Obszerny program obchodów Dnia Niepodległości w Warszawie znajdziecie tutaj.

 

 

Trójmiasto

 

Gdynia

 

Bieg Niepodległości

 

START i META usytuowane będą na Skwerze Kościuszki na wysokości OPR „Błyskawica”. Bieg główny odbędzie się na dystansie 10 km, a zawodnicy dzięki białym i czerwonym koszulkom stworzą żywą flagę narodową.

Specjalny bieg z okazji święta Niepodległości odbędzie się też na terenie lotniska cywilno-wojskowego Gdynia-Kosakowo. W sobotę biegacze zmierzą się też w Sopocie podczas Biegu Niepodległej na dystansie 4,5 km. Każdy z zawodników otrzyma biało-czerwoną opaskę na ramię.

 

Mapa trasy

 

Poza tym w mieście odbywać się będą parady, wystawy, koncerty i wydarzenia muzyczne, iluminacje oraz inne wydarzenia artystyczne.

 

Gdańsk

 

W Gdańsku odbędzie się sporo wydarzeń związanych ze Świętem Niepodległości, jednak jedynym, które może wpłynąć na poruszanie się autem po mieście będzie Parada Niepodległości. Jej uczestnicy wyruszają o 10:00 z ul. Podwale Staromiejskie. przejdą ulicami: Podmłyńską – Wielkie Młyny – Rajską – Jana Heweliusza – Korzenną – Kowalską przed pomnik Króla Jana III Sobieskiego przy Targu Drzewnym.

 

Sopot

 

Bieg Niepodległej

 

Sopot pobiegnie już 10 listopada, a więc start ten nie będzie kolidował z innymi biegami niepodległościowymi.

 

Mapa trasy

 

Pozostałe wydarzenia dotyczące obchodów 11 listopada w Sopocie to m.in. o godz. 12.00 śpiewanie pieśni patriotycznych – Plac Przyjaciół Sopotu, czy o godz. 16.00 – koncert z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości w Operze Leśnej.

 

Kraków

 

Krakowski Bieg Niepodległości

 

To już 5 edycja tego wydarzenia. Historyczna trasa ma długość 11 km, cel charytatywny, a rywalizować na niej będzie ponad 3000 biegaczy.

 

START – Al. Focha (deptak) – Al. Focha (most na Rudawie, jezdnia) – ul. Emaus – ul. Gryfity – ul. Królowej Jadwigi ( 1/2 jezdni) – ul. Kościuszki (pas jezdni od strony Kościoła) – ul. Flisacka – Bulwary Wiślane (do kładki o. Bernatka) – kładka o. Bernatka – Bulwary Wiślane – ul. Rollego – Most Retmański – Bulwary Wiślane do ulicy Zielińskiego – ul Zielińskiego i Most Zwierzyniecki (chodnikiem) – ul. Malczewskiego – ul. Zaścianek – ul. Malczewskiego – Al. Focha ( lewa strona, most na Rudawie) – Al. Focha (deptak) – META.

 

Mapa trasy

 

Pochód Patriotyczny

 

Utrudnień w ruchu kołowym należy spodziewać w godz. 11.30-12.00 i obejmą one następujące lokalizacje: Wawel – ul. Droga do Zamku, ul. św. Idziego, ul. Grodzka, Rynek Główny, ul. Floriańska, pl. Matejki.

W godz. 12.00 a godz. 13.30 na czas trwania uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza dla ruchu kołowego zamknięta zostanie ul. Basztowa na odcinku od ul. Westerplatte do ul. Długiej, Plac Matejki oraz ul. Paderewskiego.

Przygotowania miejsca uroczystości będą obarczone utrudnieniami od godz. 7.30 na ul. Paderewskiego i Placu Matejki.

 

Poznań

 

Bieg Niepodległości

 

Bieg odbędzie się na jednej pętli o długości 10 km, a jego trasa przebiegiem nawiązuje do Święta Niepodległości.

 

START dostosowany dla dużej liczby uczestników i siedmiu fal startowych symbolizujących 7 historycznych Powstań, usytuowany został na ulicy Solnej. Trasa przebiega al. Niepodległości i skręca w ul. Przepadek. Następnie ul. generała Kazimierza Pułaskiego i dalej trasa prowadzi przez Aleje Armii Poznań, ul. Księcia Mieszka I, Aleje Solidarności, ul. Murawa, Winogrady, Za Cytadelą, ponownie przez Aleje Armii Poznań, ulicę Północną, Księcia Józefa i al. Niepodległości. Tam też, na wysokości Urzędu Marszałkowskiego znajduje się META.

 

Mapa trasy

 

Poza biegiem w Poznaniu należy spodziewać się uroczystości na pl. Wolności czy imienin ul. Św. Marcin.

Więcej informacji na temat utrudnień w ruchu związanych z obchodami Święta Niepodległości w Poznaniu znajdziecie na stronie ZDM Poznań.

 

Łódź

 

Parada Niepodległości

 

Trasa pochodu będzie przebiegać ul. Piotrkowską, przez Plac Wolności, ul. Nowomiejską, ul. Ogrodową do Manufaktury.

Oznacza to, że między godz. 14.00 a 16.00 utrudnień na łódzkich drogach należy spodziewać się na skrzyżowaniach ulic: Piotrkowskiej z Tuwima, Moniuszki, Narutowicza, Jaracza, Rewolucji 1905 i Pomorskiej. Poza tym, czasowe wstrzymanie ruchu może nastąpić na skrzyżowaniu ul. Nowomiejskiej z ul. Północną oraz skrzyżowaniu ul. Ogrodowej i ul. Zachodniej.

Wszelkie uroczystości dotyczące 11 listopada odbędą się przy Manufakturze lub na Placu Wolności (Pokaz Świetlny dla Niepodległej).

 

Bieg Niepodległości

 

CITY TRAIL Bieg Niepodległości odbędzie się w Łodzi po raz pierwszy. Trasa liczy 5 km, a harmonogram imprezy ostatecznie zaplanowany został tak, aby nie wykraczać poza tereny rekreacyjne. Bieg odbędzie się zatem na terenie Parku Baden-Powella, ze startem i metą w części przy ul. Małachowskiego.

 

Mapa biegu

 

Czytaj więcej

 

Wrocław

 

Bieg Niepodległości z wąsem

 

START I META biegu mieścić się będzie na Stadionie Lekkoatletycznym AWF. Startując ze stadionu AWF uczestnicy kierują się do głównej bramy kompleksu przy al. Paderewskiego. Następnie trasa prowadzi krótkim odcinkiem al. Paderewskiego, by skręcić w ul. Moniuszki. Po kilkuset metrach zawodnicy skręcają w aleję na tyłach kompleksu Morskie Oko. Dobiegają do wałów i skręcają ponownie w ul. Chopina przy kortach tenisowych. Dalej ul. Noskowskiego, potem w prawo w ul. Karłowicza. Dobiegają ponownie do ul. Moniuszki by skręcić w lewo w ul. Karłowicza. Następnie ul. Wieniawskiego oraz ponownie Paderewskiego. Pozostaje już tylko długa prosta z agrafką i skręt w bramę boczną Stadionu Olimpijskiego. Trasa ma długość 5 km i zostanie pokonana przez uczestników dwukrotnie.

 

Mapa trasy

 

Czytaj więcej

 

Parada Niepodległości

 

Pochody wyruszą z czterech punktów miasta i połączą się na Placu Wolności, gdzie odbędą się oficjalne uroczystości.

 

  • Centrum Historii Zajezdnia ul. Grabiszyńska – zbiórka godz. 9.30, wymarsz godz. 10.00
  • Parking Pl. Solidarności – zbiórka godz. 10.00, wymarsz godz. 10.30
  • Parking al. Słowackiego/ul. Krasińskiego/poczta – zbiórka godz. 10.00, wymarsz godz. 10.30,
  • Parking EPI Market ul. Swobodna/Powstańców Śl. – zbiórka godz. 10.00, wymarsz godz. 10.30
  • Plac Wolności, godz. 11:30

 

Białystok

 

XVIII Bieg Niepodległości

 

Bieg na 10 kilometrów, w którym udział weźmie ponad 1 500 zawodników wystartuje o godz. 14 z al. Piłsudskiego. Trasa niedzielnego biegu nie jest przypadkowa i będzie prowadzić przez centrum miasta oraz zahaczać o najważniejsze, historyczne miejsca. Biegacze wystartują z al. Piłsudskiego w stronę ul. Botanicznej, potem zawrócą i dalej pobiegną ul. Legionową, Bulwarami Kościałkowskiego, 11 Listopada, Zwierzyniecką, Miłosza, Branickiego i al. Piłsudskiego, gdzie będzie znajdować się również meta.

Najdłużej – od godz. 8.00 do 19.00 będzie zamknięty fragment al. Piłsudskiego między ul. Sienkiewicza, a rondem Lussy. Na pozostałych ulicach utrudnienia będą obowiązywać w godz. 13.00 – 16.00.

 

Mapa trasy

 

Centralne uroczystości z okazji obchodów 11 listopada rozpoczną się o 12.30 przy pomniku Józefa Piłsudskiego na Rynku Kościuszki. Po zakończeniu oficjalnej części obchodów mieszkańcy będą mogli obejrzeć pokaz sprzętu służb mundurowych.

 

Czytaj więcej

 

Pobierz NaviExpert

sklep google play appstore

Podobne wpisy

23.04.2024 | Aktualności drogowe

Majówka 2024 – raport drogowy 

29.03.2024 | Aktualności drogowe

Wielkanocne podróże. Wiemy jak wyglądały...

30.01.2024 | Nawigacja NaviExpert

Podsumowanie 2023 roku w NaviExpert

21.12.2023 | Aktualności drogowe

„Driving home for Christmas”?...

01.12.2023 | Aktualności drogowe

Odcinkowy pomiar prędkości [LISTA miejsc]

25.11.2023 | Aktualności drogowe

Kierowcy pod czujnym okiem kamery [LISTA...