facebook
Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

13.02.2012

Czy NaviExpert będzie działał na moim telefonie? Czyli poszukiwania najbardziej uniwersalnej nawigacji na rynku

NaviExpert na telefonach SonyEricsson

Czym więcej użytkowników smartfonów, tym częściej pojawiają się pytania, czy dana nawigacja będzie działać na naszym modelu smartfona (a nawet na tablecie). I wcale nas takie pytania nie dziwią, bo ilość systemów operacyjnych i ich wersji oraz specyfikacja poszczególnych modeli telefonów sprawiają, że krąg odbiorców danej aplikacji może być mocno zawężony. Na szczęście NaviExpert jest jedną z najbardziej uniwersalnych nawigacji na rynku. Z dużym prawdopodobieństwem uruchomisz ją więc także na Twoim telefonie. Ale zacznijmy od początku…

Różne systemy, różne wersje i różne modele telefonów

Przygotowanie aplikacji uniwersalnej, która będzie dostępna na wszystkich modelach telefonów nie jest łatwe a może nawet nie jest możliwe. Po pierwsze, musimy wziąć pod uwagę nie tylko specyfikę różnych systemów operacyjnych na urządzenia mobilne (różne systemy, różne ich wersje i przeróbki), ale także uwarunkowania producentów i poszczególnych modeli. To, że na dwóch telefonach zainstalowany jest ten sam system operacyjny (np. Android 2.2), nie znaczy, że modele te będą się zachowywać we współpracy z nawigacją (czy jakąkolwiek aplikacją) w ten sam sposób.

Wersja NaviExpert na twój telefon – jak powstaje

Zanim więc ukaże się oficjalna wersja aplikacji NaviExpert na dany telefon, musi on przejść pozytywnie testy kompatybilności przeprowadzone przez NaviExpert. Często zdarza się, że pewne elementy czy rozwiązania sprawiają, że jakaś funkcja nawigacji może działać nieprawidłowo. Wtedy NaviExpert musi aplikację „dopasować” do wymagań danego modelu. Jest to niełatwa praca, która jednak owocuje tym, że coraz więcej telefonów w pełni współpracuje z naszą nawigacją.

Uniwersalna nawigacja – tylko NaviExpert

Uniwersalność jest jedną z kluczowych przewag nawigacji NaviExpert. Do niedawna NaviExpert był jedyną polską nawigacją na Androida. Co ważne, uniwersalność nawigacji nie może odbywać się kosztem funkcjonalności czy działania. W przypadku NaviExpert postawiony i osiągnięty został cel, jakim jest jak największa funkcjonalność i jakość działania aplikacji przy wysokim poziomie kompatybilności ze smartfonami. Świadczą o tym choćby plebiscyty i testy organizowane na różnych portalach i w pismach motoryzacyjnych.

Wróćmy więc do pytania postawionego w tytule artykułu: Czy NaviExpert będzie działał na moim telefonie? Odpowiedź brzmi: jest to bardzo prawdopodobne, jednak, by to sprawdzić, warto wejść na stronę NaviExpert i znaleźć swój model telefonu w wykazie urządzeń kompatybilnych.

Dlaczego wysoce prawdopodobne jest, że będzie działał? Ponieważ NaviExpert jest kompatybilny z najbardziej popularnymi systemami i markami smartfonów oraz tabletów na rynku. Z NaviExpert będą mogły korzystać osoby posiadające urządzenia z systemami: Android, Bada, Symbian, Windows Mobile i BlackBerry (ten ostatni tylko w sieci Orange). W przyszłości kompatybilne będą także telefony z Windows Phone oraz iOS. Wśród ponad 300 modeli, które bez problemu współpracują z NaviExpert, znajdują się takie marki jak: SonyEricsson, Samsung, HTC, Motorola, Nokia, ZTE, BlackBerry, Google, LG, Alcatet, Google czy Huawei.

Samsung Galaxy Tab
Samsung Galaxy Tab

NaviExpert można uruchomić także na wielu tabletach

Uniwersalność NaviExpert przejawia się w jeszcze jednym aspekcie. Usługa nawigacji jest bowiem oferowana przez wszystkich czterech operatorów telefonii komórkowej. Kupując nowy telefon w jednej z sieci: Orange, Play, Plus lub T-Mobile, będziecie mogli skorzystać z wersji aplikacji, która będzie współpracować z Waszym telefonem.

 NaviExpert i OrangeNaviExpet i Play

 NaviExpert i PlusNaviExpert i T-Mobile

Zapraszamy do przetestowania 7-dniowej wersji NaviExpert na swoim telefonie. Sprawdźcie kompatybilność z Waszym smartfonem (czy tabletem) oraz uruchomcie nawigację i cieszcie się używaniem najlepszej aplikacji nawigacyjnej w Polsce!


Podobne wpisy

06.05.2020 | Bez kategorii

Koniec kwarantanny na drogach!

28.04.2020 | Android

Masz NaviExpert z getne.pl? Przejdź...

22.04.2020 | Nawigacja NaviExpert

5 formalności związanych z autem, które...

16.04.2020 | badania NaviExpert

Wiemy, czy Polacy zastosowali się do...

08.04.2020 | Nawigacja NaviExpert

Alternatywne środki transportu w dobie...

01.04.2020 | Co nowego?

NaviExpert Home rozwiąże problemy z...