Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

01.06.2020

Też uważasz, że prowadzisz lepiej od innych? Nawigacja oceni, jak naprawdę radzisz sobie za kółkiem!

71/100 kierowców uważa, że gdyby wszyscy kierowcy jeździli tak, jak oni, na drogach byłoby bezpieczniej. To wyniki krótkiej ankiety, którą w ostatnim czasie przeprowadziliśmy na naszym facebookowym fanpage’u. Dziś udostępniamy Wam nową funkcję: historię przejechanych tras wraz z oceną stylu jazdy. Dzięki niej możecie sprawdzić, jak w rzeczywistości radzicie sobie za kierownicą. 

Zadane przez nas na Facebooku pytanie miało oczywiście charakter humorystyczny i odpowiedziała na nie ograniczona liczba osób, ale wyniki ankiety doskonale pokazują to, co psychologia społeczna określa mianem złudzenia ponadprzeciętności.  

Na czym polega to zjawisko? – To błąd poznawczy, który objawia się tym, że przeceniamy swoje umiejętności i cechy w stosunku do innych ludzi. Jak się okazuje, już w badaniach prowadzonych na kierowcach w 1981 roku w Szwecji i USA  O. Svenson odkrył, że 80% z nich zalicza siebie pod względem umiejętności do grupy kierowców ponadprzeciętnych! Niestety, takie podejście stosunkowo często prowadzi do brawurowych zachowań za kierownicą – mówi Anna Małdzińska, psycholog transportu. I dodaje: – Potwierdzają to zresztą moje doświadczenia z kierowcami oddelegowanymi przez policję na badania psychologiczne za łamanie przepisów drogowych. W osobnych ankietach, kierowcy oceniają siebie i innych użytkowników drogi. Zazwyczaj siebie oceniają znacznie lepiej.

Teraz oceni Cię nawigacja

W związku z powyższym, postanowiliśmy wprowadzić do aplikacji coś, co może nieco utemperować nasze ego za kierownicą. W najnowszej wersji NaviExpert z Google Play znajdziecie historię swoich tras wraz z oceną stylu jazdy. 

Mój styl jazdy to nowa zakładka, która jest teraz dostępna w menu aplikacji. Pojawiać się tam będą wszystkie trasy przejechane z nawigacją NaviExpert, a także oceny stylu jazdy. Wystarczy aktywować funkcję “Mój styl jazdy” poprzez akceptację jej regulaminu. Po aktywacji aplikacja prezentuje mapy tras przejechanych z NaviExpert wraz z informacjami o dystansie, czasie przejazdu oraz oceną stylu jazdy.

Każda z tras po ok. 15 minutach od jej zakończenia otrzymuje ocenę stylu jazdy na podstawie przepisowej jazdy, czyli przestrzegania ograniczeń prędkości, a także płynności hamowań i przyśpieszeń. Ocena przyjmuje wartość pomiędzy 0 a 10, gdzie 10 jest oceną za wzorowy styl jazdy, a 0 oznacza najgorszą z możliwych ocen. Dla ułatwienia, każda ocena ma przypisany swój kolor. Zielony oznacza, że styl jazdy jest na bardzo dobrym poziomie. Żółty, że wymaga poprawy. Czerwony oznacza, że Twój styl jazdy wymaga wiele pracy. 

Jak wiecie, od wielu lat angażujemy się w projekty poprawiające bezpieczeństwo za kierownicą, dzięki wykorzystaniu nowych technologii. Liczymy, że nowa funkcja okaże się kolejnym motywatorem w naszej nawigacji, który poskromi drogowe zapędy.

Nowa funkcja jest dostępna dla wszystkich użytkowników NaviExpert korzystających z aplikacji od wersji 11.4.309 pobranej ze sklepu Google Play

NOWOŚĆ

NaviExpert zwraca uwagę na poważny problem wśród kierowców – wskaźnik Skupienie.

Pobierz NaviExpert

sklep google play appstore

Podobne wpisy

12.07.2024 | badania NaviExpert

Morze, góry czy Mazury? Wakacyjne trasy...

08.07.2024 | Co nowego?

Wakacyjna nowość w NaviExpert –...

17.06.2024 | Aktualności drogowe

Którędy nad morze? A1 czy trasy równoległe?

14.06.2024 | Aktualności drogowe

Lokalizacje fotoradarów w Polsce [lista...

11.06.2024 | Aktualności drogowe

Ceny autostrad w Polsce. Ile zapłacimy...

20.05.2024 | Aktualności drogowe

Fotoradary w Polsce. Co warto o nich...