Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

16.03.2018

Supermarkety wprowadzają płatne parkingi. Kary za brak biletu są przeogromne!

Darmowe parkingi przy supermarketach odchodzą do lamusa. Coraz więcej dyskontów decyduje się na wprowadzenie opłat za postój. Dotyczy to na razie dużych miast w Polsce, jednak kto wie czego możemy się spodziewać za jakiś czas.

Płatne parkingi przed dyskontami. Skąd te zmiany?

Sieci handlowe postanowiły wprowadzić ograniczenia na swoich parkingach, ponieważ coraz częściej pracownicy okolicznych firm lub mieszkańcy pozostawiają swoje auta przy marketach. Zajmują tym samym miejsca przeznaczone dla klientów sklepu. Na interwencję sieciówek nie trzeba było długo czekać. Wybawieniem okazały się parkometry.

Zasady parkowania przy supermarketach

Zasady działania parkingu są bardzo proste. Po naciśnięciu na zielony guzik w parkometrze, zostaje wydrukowany bilet z aktualną datą i godziną. Należy go umieścić za szybą auta. Zazwyczaj pierwsza godzina parkowania jest bezpłatna. Za każdą kolejną trzeba zapłacić średnio 3 zł. Brak biletu za szybą oznacza karną opłatę w wysokości ok 100 zł.

Priorytetem dla sklepów jest to, aby ich klienci mieli gdzie zaparkować swój samochód.  W świetle tych zmian, markety dbają o dobre doinformowanie klientów. Stawiają liczne znaki i plakaty przypominające o nowych przepisach.

Parkingi Park&Ride wybawieniem dla kierowców

Klienci sklepów są zadowoleni, co jednak zrobią osoby, które do tej pory parkowały swoje auta przy marketach? Przynajmniej dla niektórych, dobrą alternatywą mogą okazać się parkingi Park&Ride pozwalające na pozostawienie auta w monitorowanej strefie i kontynuację podróży do centrum komunikacją miejską. Więcej pisaliśmy o tym TUTAJ.

 

Poszukiwania wolnego miejsca parkingowego to zmora każdego kierowcy. Jako eksperci w dziedzinie nawigacji proponujemy w takich chwilach sięgnąć po naszą darmową aplikację FindPark. Wystarczy udostępnić swoją lokalizację lub wyznaczyć miejsce docelowe, aby w przeciągu kilku chwil odnaleźć parkingi w określonej okolicy.

 

Nie bądź „mistrzem parkowania”.

Prawdziwi mistrzowie parkują z FindPark!

http://bit.ly/Pobierz_FindPark

Znajdź Parking z aplikacją FindPark
Znajdź Parking z aplikacją FindPark

 


Podobne wpisy

12.07.2024 | badania NaviExpert

Morze, góry czy Mazury? Wakacyjne trasy...

08.07.2024 | Co nowego?

Wakacyjna nowość w NaviExpert –...

17.06.2024 | Aktualności drogowe

Którędy nad morze? A1 czy trasy równoległe?

14.06.2024 | Aktualności drogowe

Lokalizacje fotoradarów w Polsce [lista...

11.06.2024 | Aktualności drogowe

Ceny autostrad w Polsce. Ile zapłacimy...

20.05.2024 | Aktualności drogowe

Fotoradary w Polsce. Co warto o nich...