Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

20.06.2013

Roaming danych i nawigacja online za granicą. Ile to kosztuje?

Korzystanie z NaviExpert za granicą nie jest takie straszne, jak niektórym się wydaje. Koszty związane z roamingiem danych w Unii Europejskiej można obniżyć niemal do zera. Jak to zrobić?

Wybierając się do obcego państwa, warto zabrać ze sobą nawigację. NaviExpert poza mapami Polski oferuje również mapy Europy, dzięki czemu sprawdzi się doskonale w podróżach po Starym Kontynencie. Wiele osób obawia się jednak, że za granicą używanie nawigacji online generuje duże koszty, które skutecznie mogę wyczyścić środki dostępne na koncie. Tymczasem przy zastosowaniu kilku metod, po Europie z NaviExpertem można podróżować za darmo.

Ceny roamingu danych w Unii Europejskiej

Korzystanie z internetu za pośrednictwem sieci komórkowej za granicami Polski nie należy do najtańszych wydatków. Aktualna stawka za 1 MB pobranych lub ściągniętych danych we wszystkich krajach Unii Europejskiej oraz w Norwegii, Islandii i Liechtensteinie w sieci Plus, Play i T-Mobile wynosi 3,57 zł rozliczana za każdy rozpoczęty 1 kB pobieranych danych. W sieci Orange na takich samych zasadach za 1 MB zapłacimy 3,55 zł.

Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej zmieni jednak obecnie obowiązujące ceny na niższe. Od 1 lipca 2013 roku opłata detaliczna za transmisję danych wysyłanych lub odebranych w roamingu wynosić będzie 2,30 zł za 1 MB. Możemy przypuszczać, że operatorzy będą, podobnie jak teraz, oferować pakiety danych do wykorzystania za granicą w promocyjnych cenach.

Ile danych zużywa NaviExpert za granicą?

Pisaliśmy już, ile danych pobiera NaviExpert na Androidzie w Polsce. Za granicą sytuacja jest bardzo podobna, a dzięki wybranym opcjom, transfer danych możemy w prosty sposób obniżyć do niezbędnego minimum. Weźmy na przykład przejazd z Berlina do Lipska. Wytyczenie trasy na tym niemal 200km odcinku pobiera około 350 KB danych. I to wszystko, co NaviExpert pobierze, jeżeli w trakcie jazdy nie będziemy korzystać z przeliczania trasy. Jak to możliwe? Wystarczy w Ustawieniach Trasy wyłączyć opcję automatycznego przeliczania trasy za granicą a w Wyglądzie mapy wyłączyć pobieranie szczegółowego otoczenia trasy poza granicami kraju.

Przed opuszczeniem Polski warto wcześniej wyznaczyć dalszą trasę – transfer danych nie będzie wtedy naliczany według stawek roamingowych. Będąc na terenie Europy warto także korzystać z darmowych hotspotów WiFi, by wyznaczyć drogę do celu. W trakcie nawigowania nie będzie wtedy potrzebne połączenie z internetem.

Promocja NaviExpert na Polskę i Europę

Jak się okazuje, nawigacja online za granicą nie jest taka straszna jak ją malują. Teraz abonament NaviExpert możecie kupić w promocyjnej cenie 120 zł na 24 miesiące. Sprawdźcie ofertę na naszej stronie internetowej . Promocja trwa do 17 lipca sierpnia 2013 roku.


Podobne wpisy

27.10.2023 | Aktualności drogowe

1 listopada na polskich drogach

29.08.2023 | Konkursy

Osiemnastka NaviExpert. Świętuj...

28.08.2023 | badania NaviExpert

RAPORT: Czy wysokie ceny zepsuły nam...

04.08.2023 | Co nowego?

Odcinkowy pomiar prędkości...

10.07.2023 | Nawigacja NaviExpert

7 rzeczy, o których warto pamiętać...

05.07.2023 | Nawigacja NaviExpert

Wyjazd z psem za granicę – jak się...
do góry
NaviExpert ©2023.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
innowacyjna gospodarka