Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

26.06.2020

[RAPORT] Planujesz urlop? Tam na pewno spotkasz drogówkę!

Właśnie rozpoczynają się wakacje. Z tej okazji, tradycyjnie już, przygotowaliśmy dla Was raport dotyczący najczęściej kontrolowanych przez policję odcinków dróg. W tym celu przeanalizowaliśmy ostatnią okazję wyjazdową, czyli długi weekend czerwcowy.

Które odcinki dróg królowały w zestawieniu w tym roku? Jak zwykle te, które prowadzą w góry i nad Bałtyk. Absolutnym rekordzistą podczas długiego weekendu czerwcowego okazał się mazowiecki odcinek drogi krajowej nr 7, czyli popularna trasa wiodąca ze stolicy nad morze. Blisko 11% wszystkich kontroli zgłoszonych przez kierowców na drogach krajowych (w tym autostradach i ekspresówkach) między 10 a 14 czerwca pochodziło właśnie z tego odcinka!

Drugim w kolejności odcinkiem, na którym NaviExpert odnotował najwięcej zgłoszeń, okazał się śląski odcinek krajowej jedynki, prowadzący w kierunku Szczyrku i Wisły. Z niego pochodziło blisko 8% wszystkich zgłoszeń z dróg krajowych. Pierwszą trójkę zamyka mazowiecki fragment DK2 w kierunku Międzyrzecza Podlaskiego. Ponad 5% zgłoszeń pochodziło właśnie z DK2.  Tuż za podium znalazł się także pomorski odcinek DK6 między Gdynią i Słupskiem, a także mazowiecki fragment  S8 – który kierowcy często wybierają w drodze na Mazury.

W pierwszej dziesiątce znalazły się także: mazowiecki odcinek S7 oraz małopolski odcinek DK7, czyli popularna trasa w kierunku Zakopanego, DK25 i S10 w województwie kujawsko-pomorskim (trasa nad morze), a także DK3 w województwie dolnośląskim prowadząca do Szklarskiej Poręby.

Wchodzące w skład zestawienia „TOP 10” odcinki dróg stanowiły blisko 50% wszystkich zgłoszeń z dróg krajowych, ekspresówek i autostrad, które podczas długiego weekendu czerwcowego zgłosili kierowcy podróżujący z systemem NaviExpert.- Dzięki zgłoszeniom samych kierowców nasz system na bieżąco aktualizuje informacje o tym, jak wygląda sytuacja na drodze. Dotyczy to tak kontroli drogowych, jak i fotoradarów, wypadków. No i oczywiście samych korków, które w okresie wakacyjnym tworzą się na trasach dojazdowych do popularnych miejscowości turystycznych – mówi Katarzyna Przybylska z Telematics Technologies, producenta NaviExpert. I dodaje: – Pamiętajmy, by nie jeździć na pamięć, bo sytuacja na drogach stale się zmienia. Za kierownicą zadbajmy także o zdrowy rozsądek. W tym również pomoże NaviExpert, który na bieżąco w trakcie nawigacji prezentuje nie tylko informacje o ostrzeżeniach drogowych, ale także o obowiązujących ograniczeniach prędkości i upomina  (również głosem bliskiej osoby – jeśli go wcześniej nagramy) o zdjęciu nogi z gazu, gdy jedziemy za szybko.

Metoda badania

Na potrzeby badania przeanalizowaliśmy dane o zgłoszeniach drogowych dotyczących kontroli drogowych pochodzących od kierowców podróżujących z nawigacją NaviExpert, jej wersjami operatorskimi oraz ostrzegaczem Rysiek w okresie 10-14 czerwca 2020.

NaviExpert pobierzecie za darmo z Google Play i App Store, a jeśli jeszcze go nie używaliście, to macie 14 dni bezpłatnego testu usługi do wykorzystania.

Pobierz NaviExpert

sklep google play appstore

Podobne wpisy

12.07.2024 | badania NaviExpert

Morze, góry czy Mazury? Wakacyjne trasy...

08.07.2024 | Co nowego?

Wakacyjna nowość w NaviExpert –...

17.06.2024 | Aktualności drogowe

Którędy nad morze? A1 czy trasy równoległe?

14.06.2024 | Aktualności drogowe

Lokalizacje fotoradarów w Polsce [lista...

11.06.2024 | Aktualności drogowe

Ceny autostrad w Polsce. Ile zapłacimy...

20.05.2024 | Aktualności drogowe

Fotoradary w Polsce. Co warto o nich...