Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

23.02.2018

Poznań – aplikacja FindPark zaprowadzi Cię na wolne miejsce parkingowe

Głogowska, Reymonta, Za Bramką, rondo Kaponiera i Maratońska – dane o miejscach parkingowych na tych parkingach są od kilku dni udostępniane przez miasto Poznań. Darmowa aplikacja FindPark jako pierwsza udostępnia te informacje w wydaniu mobilnym.

 

Aplikacja jest na rynku od przeszło roku. Działa na terenie całej Polski, pomagając codziennie kierowcom bezstresowo parkować.” – komentuje Kamil Żmijewski, Product Manager aplikacji FindPark. „Od samego początku, zasady są takie same. Wystarczy włączyć aplikację i wybrać lokalizację, aby w ciągu kilku sekund odnaleźć interesujący nas parking – oczywiście z możliwością połączenia z nawigacją. Interesuje nas wszystko co jest związane z parkingami i nowymi technologiami, dlatego nie mogliśmy nie uczestniczyć w projekcie miasta Poznań. Aplikacja FindPark jako pierwsza darmowa aplikacja, operuje informacjami udostępnianymi przez miasto.

 

Takie działania wpisują się w ideę „smart city”, czyli inteligentnego miasta, które za pomocą nowoczesnych rozwiązań ułatwia życie mieszkańcom. Coraz więcej miast w Polsce zauważa potrzebę integracji infrastruktury miejskiej z nowymi technologami. To dobry krok na przód i szansa na „lepsze jutro”.  Inteligentne miasto powinno podejmować działania, które na podstawie danych o mieście będą korzystnie wpływać na życie mieszkańców. Nowoczesne miasto ma podsuwać mieszkańcom najlepsze rozwiązania. Czy dojść do celu pieszo, pojechać komunikacją miejską czy samochodem? Jeśli wybiorę samochód, czy będę mieć gdzie zaparkować?

 

Wśród udostępnianych danych, oprócz wolnych miejscach parkingowych znajdziemy dokładne informacje o:

– opłatach miejsc parkingowych, w tym o abonamentach miesięcznych

– lokalizacji oraz danych kontaktowych

 

Jak czytamy na oficjalnej stronie miasta Poznań „W ramach prowadzonych prac testowych na największy problem natrafiliśmy przy integracji danych z parkingu „Za Bramką” z systemem ITS” – przyznaje Maciej Wudarski, zastępca prezydenta miasta. – „Udało się te trudności pokonać, dziś jesteśmy gotowi do rozmów z właścicielami i operatorami innych parkingów komercyjnych. Dalsza rozbudowa systemu pozwoli kierowcom na szybki i bezbłędny wybór docelowego miejsca podróży, bez konieczności krążenia po mieście. Zmniejszy to korki i pozwoli lepiej chronić środowisko. Docelowo planujemy także uruchomienie elektronicznych tablic kierunkowych wskazujących dojazd do parkingów (tak jak w wypadku tablic systemu ITS).”

 

Oprócz rewolucji w świecie aplikacji, Poznań chce również zrewolucjonizować wjazdy na parkingi, wyposażając je w elektroniczne tablice na bieżąco informujące o wolnych miejscach parkingowych.

 

 

Trzymamy kciuki za powodzenie projektu i cieszymy się, że dzięki naszej aplikacji krążenie po mieście w celu znalezienia wolnego miejsca parkingowego niedługo pójdzie w zapomnienie.

 

 

Pamiętaj – nie bądź „mistrzem parkowania”.

Prawdziwi mistrzowie parkują z FindPark!

http://bit.ly/Pobierz_FindPark

Znajdź Parking z aplikacją FindPark
Znajdź Parking z aplikacją FindPark

Podobne wpisy

12.07.2024 | badania NaviExpert

Morze, góry czy Mazury? Wakacyjne trasy...

08.07.2024 | Co nowego?

Wakacyjna nowość w NaviExpert –...

17.06.2024 | Aktualności drogowe

Którędy nad morze? A1 czy trasy równoległe?

14.06.2024 | Aktualności drogowe

Lokalizacje fotoradarów w Polsce [lista...

11.06.2024 | Aktualności drogowe

Ceny autostrad w Polsce. Ile zapłacimy...

20.05.2024 | Aktualności drogowe

Fotoradary w Polsce. Co warto o nich...