Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

30.01.2024

Podsumowanie 2023 roku w NaviExpert

Podsumowanie 18 lat NaviExperta za nami. Najwyższa pora więc tradycyjnie już podzielić się z Wami skrótem tego, co wydarzyło się w nawigacji w samym 2023 roku. A było tego sporo! 

Uwaga: w tym tekście znajdziecie wiele liczb, ale żadna z nich nie będzie tak imponująca – w zeszłym roku pokonaliście z naszą aplikacją blisko 305 mln km, a w trasie spędziliście 5 mln godzin!

Misja – aktualne mapy

Dynamicznie zmieniająca się rzeczywistość drogowa wymaga ciągłego trzymania ręki na pulsie od naszego działu map. A ten, niestrudzenie aktualizuje je o nowe inwestycje, urządzenia rejestrujące prędkość czy niekończące się remonty.

Ale do rzeczy! W ubiegłym roku nanieśliśmy dla Was prawie 20 tys. remontów drogowych i zmian organizacji ruchu i poprowadziliśmy 32. nowymi odcinkami (w sumie 283 km nowych dróg). Uwzględniliśmy ponad 2,6 tys. blokad drogowych związanych z wypadkami i demonstracjami oraz zaktualizowaliśmy ponad 242 tys.(!) punktów POI przydatnych na trasie, w tym punkty i trasy dostępne w ramach kategorii Slow Road.

Dodatkowo, wysłaliśmy Wam prawie 200 tys. wiadomości informujących o trwających w Waszej okolicy remontach i ponad 540 tys. wiadomości o wypadkach. Jesteśmy także na bieżąco w kontekście nowych urządzeń CANARD-u. Dzięki temu jesteście ostrzegani o sukcesywnie dodawanych rejestratorach prędkości. Tylko w tym roku kierowców monitoruje dodatkowo: 16 nowych fotoradarów, 14 odcinkowych pomiarów prędkości i aż 20 rejestratorach przejazdu na czerwonym świetle.

Misja – rozwój nawigacji na Androidzie

2023 to w sumie 14 wydań aktualizacji aplikacji, a rozpoczęliśmy go od umożliwienia kontynuowania trasy wyznaczonej na telefonie na Android Auto i na odwrót oraz poprawy płynności działania aplikacji na wyświetlaczu auta.

Wróciła także opcja „Znajdź parking” na ekranie nawigacji przy dojeżdżaniu do celu. Po kliknięciu w ikonę wyszukiwania parkingu, aplikacja wskaże najbliższe parkingi w okolicy.

Luty to wersja 14.12 i dostosowanie widoku mapy, i nawigacji do interfejsu Coolwalk w Android Auto.

  • Wersja 15.0 – kwiecień

To długo wyczekiwany przez Was „dark mode” i możliwość ustawienia motywu całej aplikacji, zgodnego z Waszymi preferencjami.

Zmieniliśmy też wygląd dymków przy trasach alternatywnych na większe, bardziej czytelne oraz… kolorowe! Informacje o czasie, odległości oraz koszcie trasy alternatywnej mogą być wyświetlane w kolorze czerwonym, zielonym lub czarnym – w zależności, czy wszystkie z nich wiążą się ze stratą, zyskiem lub są mieszane.

Prace nad lepszym i szybszym działaniem naszej wyszukiwarki zaowocowały m.in. poprawą precyzyji podpowiedzi wyszukań poprzez lepsze rozpoznawanie pojedynczych słów oraz procesu usuwania niedopasowanych słów, które pojawiały się m.in. podczas wyszukiwania głosowego. Poprawę powinni odczuć użytkownicy obu systemów operacyjnych.

Więcej na temat wersji 15.0 przeczytacie tutaj.

  • Wersja 15.1 czerwiec

W aplikacji mobilnej dodaliśmy możliwość wybrania trasy poprzez tapnięcie w nią na ekranie tras alternatywnych przed nawigacją.

W wersji na Android Auto:

• ekran tras alternatywnych – od tej pory, przed rozpoczęciem nawigacji na Android Auto możecie wybrać, którą trasą chcecie jechać,

• wyświetlanie grup w zakładce Ulubione: grupy punktów ulubionych utworzone w aplikacji mobilnej są teraz dostępne także na Android Auto.

  • Wersja 15.2 – czerwiec 

Kolejna duża aktualizacja, która zaowocowała następującymi zmianami w aplikacji mobilnej:

• opcja klikania w ikony ostrzeżeń na mapie, aby poznać więcej szczegółów,

• opcję zwiększania głośności wraz z prędkością zastąpiliśmy suwakiem do regulacji głośności komunikatów,

• odświeżyliśmy prezentację średniej prędkości na odcinkowych pomiarach prędkości.

W wersji na Android Auto:

• nowe kanały odtwarzania komunikatów – w wybranych autach umożliwi to osobne sterowanie głośnością nawigacji, radia FM i muzyki,

• nowy widok potwierdzania/negowania ostrzeżeń drogowych.

  • Wersja 15.3 – lipiec

To wyszarzanie przejechanej trasy w trakcie nawigacji oraz skrócenie wyciszania radia FM w trakcie korzystania z NaviExpert na Android Auto lub podczas korzystania z zestawu głośnomówiącego.

  • Wersja 15.4 –  sierpień

Dodaliśmy prezentację średniej prędkości na odcinkowych pomiarach prędkości na Android Auto.

Teraz aplikacja informuje także w formie graficznej o zbliżaniu się do ostrzeżeń drogowych (fotoradaru, kontroli itp.). Więcej na temat tej wersji przeczytacie tutaj

  • Wersja 15.5 – październik 

Rozdzieliliśmy częstotliwość komunikatów głosowych o manewrach od komunikatów o ostrzeżeniach CB w trakcie nawigacji. W Menu > Ustawienia > Dźwięk > Częstotliwość komunikatów możecie wybrać ustawienia zgodne z Waszymi preferencjami. Od tej wersji na Android Auto po dodaniu punktu pośredniego do trasy wyświetlamy czas i odległość do najbliższego punktu. Czas i odległość do punktu docelowego nadal można sprawdzić w podglądzie trasy.

  • Wersja 15.7 – listopad 

Usprawniliśmy obsługę punktów szukanych w trakcie nawigacji za pomocą wyszukiwarki lub asystenta głosowego na Android Auto. Dzięki temu, w prosty sposób możecie dodać punkt pośredni do trasy lub wyznaczyć nową trasę do szukanego punktu. 

Dostosowaliśmy też aplikację do poprawnego działania pod Android 14.

  • Wersja 15.8 – grudzień 

Od teraz każdy użytkownik naszej nawigacji na Androidzie zobaczy odświeżoną prezentację punktów pośrednich. W planerze i na podglądzie trasy każdy kolejny punkt pośredni będzie oznaczany literą A, B, C itd., co ułatwi orientację na trasach wielopunktowych.

Ponadto, wszystkim aktualizacjom towarzyszą poprawki błędów i optymalizacje w celu lepszego korzystania z NaviExpert.

Misja – rozwój NaviExpert na iOS

W poprzednim roku konsekwentnie pracowaliśmy też nad NaviExpert dla systemu iOS – wiemy, że coraz więcej użytkowników Apple’a decyduje się na zakup naszej nawigacji! Ci z Was, którzy korzystają z CarPlay, mogli cieszyć się wsparciem dla ekranu podzielonego, funkcją AutoZoom (którą w każdej chwili można wyłączyć w ustawieniach) oraz możliwością kontynuowania trasy po rozłączeniu i ponownym połączeniu z CarPlay. To małe-wielkie zmiany, które zdecydowanie wpływają na komfort podróży. 

Równocześnie ulepszaliśmy aplikację na iOS. Zaprezentowaliśmy nowy wygląd mapy przy wyznaczaniu trasy oraz nowy wygląd wyszukiwania na górze ekranu.

Wprowadziliśmy także opcję wyszukiwania adresów z poziomu trybu przeglądania mapy i zmiany ustawień lokalizacji podczas pracy aplikacji w tle. Co więcej, przygotowaliśmy dla Was nowy, eksperymentalny tryb przeglądania mapy, który mogliście w każdej chwili wyłączyć w ustawieniach. 

Działo się niemało, jednak poprzedni rok upłynął nam przede wszystkim na pracy nad nowym trybem nawigacji, który będzie bardziej intuicyjny i dostosowany do Waszych indywidualnych potrzeb.

Podsumowanie

Powiedzieć, że zeszły rok był dla nas pracowity, to jak nie powiedzieć nic. Każdy rok cieszy nas jednak tak samo – nie tylko pod względem liczby zmian, które sukcesywnie wprowadzamy w aplikacji, ale także pod względem Waszego zaangażowania. Konsekwentnie bijecie z nami nowe rekordy i pozwalacie nam się rozwijać! 

Pobierz NaviExpert

sklep google play appstore

Podobne wpisy

23.04.2024 | Aktualności drogowe

Majówka 2024 – raport drogowy 

29.03.2024 | Aktualności drogowe

Wielkanocne podróże. Wiemy jak wyglądały...

21.12.2023 | Aktualności drogowe

„Driving home for Christmas”?...

01.12.2023 | Aktualności drogowe

Odcinkowy pomiar prędkości [LISTA miejsc]

25.11.2023 | Aktualności drogowe

Kierowcy pod czujnym okiem kamery [LISTA...

27.10.2023 | Aktualności drogowe

1 listopada na polskich drogach