Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

25.05.2011

Opinie o nowej wersji nawigacji NaviExpert

comment_ne2

Już niewiele wody w Wiśle upłynie, nim pojawi się najnowsza wersja NaviExpert. By umilić Wam oczekiwanie, a zarazem przybliżyć nową wersję NE i jej funkcjonalności, oddajemy głos osobom, które pomagały nam testować ostateczną wersję nawigacji i przyczyniły się do jej ostatecznego kształtu. Pierwsze dwie recenzje są autorstwa Mentosa i Alexa – beta testerów nowej wersji i członków społeczności forum NaviExpert. Zapraszamy do lektury!

Po nowej wersji oczekiwałem zmiany wyglądu i kilku nowych funkcji takich jak zgłaszanie zdarzeń online, o których dużo pisaliśmy na forum NaviExperta. Nowy layout aplikacji mnie mile zaskoczył, dodam, że jestem posiadaczem Androida, estetyczne czarne tło doskonale współgra z menu Androida. Ikonka rozpoznawania mowy to było coś, czego się nie spodziewałem, co więcej NE rozpoznaje komendy takie jak prowadź i pokaż!


Postanowiłem sprawdzić samą nawigację, po przejściu do wyszukiwania zobaczyłem wielkie okienko szybkiego wyszukiwania ze wszystkimi POI, ikonki rozpoznawania mowy też nie zabrakło, do wpisania adresu służy nam tylko klawiatura systemowa Androida. Okno nawigacji nie zmieniło się, znikły dolne przyciski „Opcje” i „Powrót” ale pojawił się multitouch! Podczas nawigacji okazało się, że zgłoszenia online nie ma, ale pojawiła się informacja o ograniczeniu prędkości! Wniosek jest jeden, zespół NaviExperta postanowił podejść do sprawy prewencyjnie i woli ostrzegać nas o łamaniu przepisów niż ostrzegać online o kontrolach drogowych. Testując tą funkcję przekonałem się, że to nie jest takie złe rozwiązanie, słysząc co chwilę „zwolnij” noga z pedału gazu sama schodzi.


Podsumowując, nowa wersja pozytywnie mnie zaskoczyła i jestem pewny, że zaskoczy innych użytkowników posiadających telefon z Androidem. Korzystając z aplikacji, po głowie chodziło mi jedno pytanie, dlaczego NE nie poszedł dalej w przebudowie menu aplikacji, dostosowując je jeszcze lepiej do ekranów dotykowych i Androida i pozostawił de facto stary układ menu?


Mam nadzieję, liczę na to, że kolejne wersje aplikacji przyniosą oczekiwane przeze mnie zmian:)

Mentos


Przez ostatni miesiąc miałem okazję testować wersję 6.2 NaviExperta. Został w niej wreszcie zaimplementowany natywny interfejs Androida. Dzięki temu przewijanie choćby listy moich punktów (obecnie to „ulubione”) stało się takie jak w innych aplikacjach i nie razi już swoją nienaturalnością. Szkoda, że nie będzie mi dane z tego korzystać… bo teraz można wybrać cel głosem. Działa to zarówno z ulubionymi jak i dowolnym adresem. Działa tak samo dobrze, jak google’owski system rozpoznawania mowy. Moim pierwszym postanowieniem było, iż więcej nie wpiszę nic z klawiatury:)


Kolejną nowością jest funkcja ostrzegania o przekroczeniu prędkości. Tu już nie jest tak kolorowo – mapy niestety często są nieprecyzyjne, a póki co nie ma możliwości zgłoszenia błędów z poziomu programu. Jest też kilka innych niedociągnięć (Kasia i Asia pewnie i tak nie zauważą), na które zwróciłem uwagę programistom z NE i które to, mam nadzieję, zostaną uwzględnione w kolejnej wersji. Od czegoś trzeba jednak zacząć…

Mam nadzieję, że wersja 6.2 rozpoczyna nową jakość w tworzeniu aplikacji, czyli wyraźny rozdział na telefony z systemem Android i pozostałe. Dzięki temu łatwiej będzie wprowadzić zaawansowane funkcje dla “andków”.

ALEX


….a wybieranie głosowe wygląda tak:

 


Podobne wpisy

12.07.2024 | badania NaviExpert

Morze, góry czy Mazury? Wakacyjne trasy...

08.07.2024 | Co nowego?

Wakacyjna nowość w NaviExpert –...

17.06.2024 | Aktualności drogowe

Którędy nad morze? A1 czy trasy równoległe?

14.06.2024 | Aktualności drogowe

Lokalizacje fotoradarów w Polsce [lista...

11.06.2024 | Aktualności drogowe

Ceny autostrad w Polsce. Ile zapłacimy...

20.05.2024 | Aktualności drogowe

Fotoradary w Polsce. Co warto o nich...