Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

26.05.2011

Opinie o nowej wersji NaviExpert cz. 2

Przedstawiamy Wam kolejne dwie recenzje osób, które jako pierwsze miały kontakt z nową wersją NaviExpert w czasie jej beta testów. Zapraszamy do lektury recenzji Hunter-a i Algi-ego.

Od miesiąca, wspólnie z kilkoma obecnymi użytkownikami NE, miałem możliwość testowania nowej wersji NaviExperta.

Pozytywnie oceniam nowy wygląd samej aplikacji. Widać, że ekipa NE stawia na rozwój programu dedykowany pod najpopularniejszy obecnie system… Android.

Wreszcie doczekaliśmy się, wielokrotnie proponowanej na forum NE, funkcji wyszukiwania głosowego. I trzeba przyznać, że działa świetnie. Strzał w dziesiątkę 🙂

Następną nowością jest ostrzeganie o przekroczeniu prędkości. Oczywiście funkcja przydatna, jako funkcja. Nad dokładnością i prędkościami trzeba jeszcze trochę popracować.

Na koniec dodam, że przy okazji udało się ekipie NE poprawić zamykanie się samego programu. Teraz, nareszcie, zamykany jest natychmiast.Hunter-sw


Nowa wersja NaviExperta wprowadza kilka ciekawych funkcji, z których chyba najbardziej rewolucyjną jest wybieranie głosowe.

Wcześniej trzeba było się naklikać, zanim wprowadziliśmy cel naszej podróży. Obecnie praktycznie nie korzystam z menu (które notabene jest zmienione, bardziej logicznie poukładane i dostosowane do Androida) tylko wsiadam do samochodu, wydaję komendę głosową i jadę do celu. Obecnie wystarczy powiedzieć „prowadź do Wola Park” a następnie potwierdzić. I jedziemy do tego centrum handlowego! W tym momencie są brane domyślne ustawienia trasy (czyli np. najszybsza). Chcemy zobaczyć, gdzie w okolicy jest bankomat? Wystarczy powiedzieć „pokaż bankomat” a nawet samo „bankomat” wystarczy. A może nie pamiętamy dokładnego adresu, ale kojarzymy stację paliw na danej ulicy? Komenda „stacja paliw Górczewska” pokaże nam wszystkie stacje na tej ulicy. W tym wypadku są cztery, a że chcemy zatankować np. na stacji Bliska, no to „prowadź do Bliska Górczewska” …. i jedziemy!

Kolejną nowością są ograniczenia prędkości. Funkcja bardzo fajna – pokazuje ograniczenie, a gdy je przekroczymy może także ostrzec głosowo (z wybraną przez nas tolerancją), aczkolwiek do dopracowania są dane. Obecnie dostępne na głównych drogach oraz w dużych miastach i nie zawsze zgodne z rzeczywistością. Tak więc potrzebne są precyzyjne i dokładne dane – to chyba już zależy od dostawcy map cyfrowych.

Z innych ciekawych zmian mamy szybkie wyszukiwanie danych kategorii POI. Zgłodnieliśmy? Gdzie by tu zjeść w okolicy? Menu Szukaj i wybór Gastronomia wyświetli najbliższe lokale, tak więc zostaje tylko wybrać, czy to będzie pizzeria, czy bar sushi, czy restauracja…

Na pewno warto wspomnieć także o możliwości powiększania i pomniejszania mapy poprzez „pinch-to-zoom” czyli w telefonach wspierających multitouch możemy dwoma palcami regulować powiększenie mapy.

Jest także integracja z popularnym serwisem społecznościowym Facebook – można prosto z nawigacji pochwalić się, gdzie jesteśmy.

Niestety nie doczekaliśmy się na kontrole on-line czy automatyczne przeliczanie trasy.
Przydałaby się także możliwość zgłaszania remontów czy błędów na mapie bezpośrednio z programu (korzystałem kilka lat temu z nawigacji TomTom i tam to było świetnie rozwiązane).
Ale zważywszy, że numer wersji programu zmienił się na 6.2.1, to mam nadzieję, że tak duże zmiany czekają na wersję 7.0.

Cóż tu więcej pisać – najlepiej samemu przetestować – aplikacja jest do pobrania z adresu http://getne.pl i dostępna do testowania bezpłatnie aż przez 7 dni. Tak więc najlepiej „przekonać się na własnej skórze”, jak NaviExpert działa.

Rozwój NaviExperta trwa a ja, jako użytkownik od czterech lat, obserwuję, jak z dnia na dzień produkt „Made in Poland” staje się coraz lepszy:D

 

Algi


Podobne wpisy

12.07.2024 | badania NaviExpert

Morze, góry czy Mazury? Wakacyjne trasy...

08.07.2024 | Co nowego?

Wakacyjna nowość w NaviExpert –...

17.06.2024 | Aktualności drogowe

Którędy nad morze? A1 czy trasy równoległe?

14.06.2024 | Aktualności drogowe

Lokalizacje fotoradarów w Polsce [lista...

11.06.2024 | Aktualności drogowe

Ceny autostrad w Polsce. Ile zapłacimy...

20.05.2024 | Aktualności drogowe

Fotoradary w Polsce. Co warto o nich...