Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

18.03.2011

Poradnik Auto Świat chwali NaviExpert

Poradnik Auto Świat chwali NaviExpert

Nawigacja w telefonie komórkowym wypiera typowy samochodowy GPS i wkrótce zasadne stanie się pytanie, czy klasyczny GPS ma jeszcze rację bytu. Ciekawą analizę obu typów nawigacji i porównanie konkretnych aplikacji znajdziemy w marcowym wydaniu „Poradnika Auto Świat”.

Komórki górą

Jak zaznacza „Auto Świat” telefon może być równie dobrym a nawet lepszym narzędziem do nawigacji niż typowy GPS. Dlaczego? Bo w telefonach komórkowych instalowane są często te same mapy (red. a nawet dokładniejsze, bo częściej aktualizowanie jak w przypadku NaviExpert), a procesory w smartfonach są często o wiele lepsze.

Autorzy podkreślają, że komórki mają też coraz większe ekrany (a wielkość ekranu do tej pory traktowano jako minus nawigacji w telefonach), zaś koszty zakupu urządzenia spadają (nawet do 1 złotówki), gdy kupujemy telefon na abonament.

Telefon mamy zawsze pod ręką i nie potrzebujemy dodatkowego urządzenia do nawigacji podczas jazdy. Sam program do nawigacji (aplikacja) to już pewien wydatek, ale to nadal lepsza opcja niż droga fabryczna nawigacja kupowana razem z autem, którą wyposaża się w nieaktualne mapy. Skuteczność prowadzenia do celu w nawigacji w komórce jest taka sama lub lepsza. Jedyną przewagą klasycznej nawigacji jest wciąż większy ekran, ale – co już było podkreślone – także i to się zmienia.

Nawigacja na prawie każdy telefon

Jeśli już zdecydujemy się na nawigację w telefonie, to pozostaje nam wybór nawigacji. Jak podaje magazyn „Auto Świat”, większość aplikacji została przeznaczona do współpracy z określonym systemem operacyjnym aparatu. Tu wyróżnia się NaviExpert, który współpracuje z systemami operacyjnymi Android, Blackberry, Symbian – a więc z większością systemów montowanych na najpopularniejszych smartfonach.

Dodatkowo NaviExpert można zainstalować w telefonie z niższej półki, a więc w komórkach pozbawionych systemu operacyjnego. W przypadku posiadania zwykłego telefonu (który nie jest smartfonem i nie ma karty pamięci zdolnej pomieścić mapy) „Auto Świat” także poleca NaviExpert – telefon pracujący z NaviExpert będzie na bieżąco ściągał mapy z sieci.

Świetne oceny NaviExpert w teście

Na co zwrócili uwagę testerzy? „Bardzo precyzyjne prowadzenie do celu, program wybiera sensowne, choć na pierwszy rzut oka dziwne trasy (jeśli wydaje nam się, że wiemy lepiej, często lądujemy w korku), dobre informacje o radarach, zawsze aktualne mapy (także jeśli chodzi o roboty drogowe).” Właśnie w kategoriach aktualności map i precyzyjnego prowadzenia do celu NaviExpert uzyskał maksymalną ilosć punktów – 6/6.

Autorzy artykułu podkreślają także, że w miastach NaviExpert pomoże zaplanować nam trasę przejazdu w zależności od sytuacji na drogach, czyli pozwoli ominąć największe korki i roboty drogowe. „To naprawdę nieźle działa, algorytm wyznaczający trasę w tym programie jest o wiele bardziej wyrafinowany niż większość konkurencyjnych” – czytamy w poradniku tygodnika „Auto Świat”.

Więcej o tym, dlaczego NaviExpert jest, zdaniem redakcji magazynu, bardzo dobrym rozwiązaniem – przeczytacie w marcowym Poradniku Auto Świat. Zachęcamy do lektury.


Podobne wpisy

23.04.2024 | Aktualności drogowe

Majówka 2024 – raport drogowy 

29.03.2024 | Aktualności drogowe

Wielkanocne podróże. Wiemy jak wyglądały...

30.01.2024 | Nawigacja NaviExpert

Podsumowanie 2023 roku w NaviExpert

21.12.2023 | Aktualności drogowe

„Driving home for Christmas”?...

01.12.2023 | Aktualności drogowe

Odcinkowy pomiar prędkości [LISTA miejsc]

25.11.2023 | Aktualności drogowe

Kierowcy pod czujnym okiem kamery [LISTA...