facebook
Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

30.10.2012

NaviExpert pomoże bezpiecznie dojechać na groby bliskich

Wszystkich Świętych wiąże się ze zwiększonym natężeniem ruchu na drogach całej Polski. Jak co roku, tak i w tym, policja już ostrzega przed utrudnieniami komunikacyjnymi wokół cmentarzy. Kierowcy powinni być przygotowani nie tylko na zmiany w organizacji ruchu, ale także na wyłączenie niektórych fragmentów ulic. Nawigacja NaviExpert, dzięki współpracy z samorządami będzie na bieżąco informowała o zmianach na przycmentarnych ulicach.

To właśnie z powodu czasowych zmian w organizacji ruchu, policja apeluje do kierowców, aby nie jeździli na pamięć i zwracali szczególną uwagę na znaki, które będą informować o wszelkich zmianach. Nawigacja NaviExpert proponuje kierowcom dodatkowe wsparcie. Dzięki, na bieżąco aktualizowanym mapom, NaviExpert ułatwi dojazd do cmentarzy. W bazie użytecznych punktów POI znajdują się cmentarze i parkingi, również te wydzielone przez samorządy do parkowania tylko podczas Wszystkich Świętych. Aby wyszukać jeden z POI, wystarczy w polu wyszukiwania wpisać lub wybrać głosowo nazwę nekropolii, a system wyświetli wszystkie możliwe wyniki dla danej lokalizacji, w tym listę parkingów przy każdym z cmentarzy.

W związku z tym do aplikacji zostaną wprowadzone informacje o zmianach organizacji ruchu, utrudnieniach oraz parkingach przy cmentarzach w kilkudziesięciu miastach Polski, takich jak: Szczecin, Zielona Góra, Poznań, Legnica, Wrocław, Konin, Leszno, Piła, Kalisz, Jelenia Góra, Wałbrzych, Sopot, Gdańsk, Olsztyn, Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Kielce, Łódź, Grudziądz, Opole, Bytom, Katowice, Elbląg, Koszalin, Słupsk, Częstochowa, Bielsko-Biała, Gliwice, Chorzów, Zabrze, Radzionków, Tychy, Sosnowiec, Suwałki, Biała Podlaska, Siedlce, Płock, Warszawa, Radom, Białystok, Lublin, Rzeszów, Tarnobrzeg, Przemyśl, Zamość, Ostrołęka, Tarnów, Ciechanów.

Dodatkowo, w związku z prowadzoną przez policję „Akcją znicz”, kierowcom wybierającym się
w tym okresie w dłuższą trasę, przyda się również funkcja CB. Społecznościowy charakter CB umożliwia kierowcom m.in. zgłaszanie wypadków, fotoradarów oraz kontroli drogowych. Już w chwili zgłoszenia w aplikacja pojawia się ikona z ostrzeżeniem, a informacja w formie graficznej i głosowej jest wysyłana do wszystkich użytkowników NaviExpert znajdujących się w okolicy. – Funkcja CB nie tylko poprawia bezpieczeństwo naszych użytkowników – mówi Adam Bąkowski, Prezes Zarządu NaviExpert. – Kierowcy przekazując sobie wzajemnie informacje o aktualnej sytuacji drogowej zwiększają komfort jazdy i bezpieczeństwo na drogach. – dodaje.

Natomiast z myślą o wszystkich niezmotoryzowanych użytkownikach NaviExpert, piesza nawigacja będzie rozszerzona o uruchomione z okazji Wszystkich Świętych, linie kursujące na cmentarze oraz aktualne rozkłady jazdy.


Podobne wpisy

22.01.2020 | Co nowego?

Działo się w 2019! Podsumowanie roku...

13.01.2020 | Bez kategorii

Zaplanuj ferie z NaviExpert

06.12.2019 | Bez kategorii

Korytarz życia i jazda na suwak –...

08.11.2019 | Aktualności drogowe

Zmiany organizacji ruchu 11 listopada...

31.10.2019 | Aktualności drogowe

Gdzie będą kontrole i zmiany w organizacji...

01.10.2019 | Nawigacja NaviExpert

Nawigacja NaviExpert zwycięzcą testu...