Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

29.03.2011

NaviExpert dla motocyklistów

Uchwyt na telefon w motorze

Potrzeba matką wynalazków. Jak się okazuje, nawigacja NaviExpert może służyć w trasie nie tylko kierowcom samochodów. Wiosna i słoneczna pogoda oznaczają dla motocyklistów początek sezonu. Portal Komórkomania ujawnił pomysłowość miłośników dwóch kółek. Pan Robert z Mrągowa postanowił skorzystać z nawigacji w telefonie podczas jazdy motocyklem. W tym celu sam skonstruował uchwyt motocyklowy do telefonu Sony Ericsson Xperia X10. Pan Robert wykorzystuje nawigację NaviExpert, a podłączone słuchawki Bluetooth zapewniają mu m.in. możliwość słuchania wskazówek nawigacji podczas jazdy.

Pan Robert poleca swój zestaw motocyklistom – zarówno Xperię ze słuchawkami Bluetooth HBH-PV740, jak i nawigację NaviExpert. Zapraszamy do zobaczenia krótkiego artykułu . Warto jednak zaznaczyć, że w przypadku odbierania dźwięków nawigacji przez Bluetooth ważny jest rodzaj słuchawki i telefon. Jest to związane z tym, że komunikaty dźwiękowe w NaviExpert są traktowane przez telefon jako dźwięki wysokiej jakości i jako takie mogą nie być przesyłane przez Bluetooth. Tylko w przypadku, gdy słuchawka obsługuje dźwięki wysokiej jakości (np. odtwarza muzykę) a telefon posiada odpowiedni profil Bluetooth do przesyłania dźwięków wysokiej jakości, odtwarzanie komunikatów nawigacji w słuchawce Bluetooth będzie możliwe.

Uchwyt na telefon w motorze
Uchwyt na telefon w motorze
Autorski zestaw nawigacji na motor – źródło: komorkomania.pl

Jak sprawdziliśmy, nie jesteśmy skazani na samodzielne konstruowanie takiego uchwytu. Dostawcy akcesoriów do telefonów wprowadzili już do swojej oferty uchwyty mocowane na kierownicy motocykla czy roweru (również przystosowane do konkretnych modeli telefonów). Można także zakupić uchwyt uniwersalny (regulowany).

Słońce, wiatr we włosach i głos Dżoany… Rzeczywiście można się rozmarzyć 🙂


Podobne wpisy

14.04.2022 | Android

NaviExpert dla getne.pl – ważne...

05.04.2022 | Nawigacja NaviExpert

Dzień Grzeczności za Kierownicą. Jak...

31.03.2022 | Bez kategorii

Która aplikacja najlepiej ostrzega o...

24.03.2022 | Aktualności drogowe

Ceny paliw w Polsce Cię załamują?...

12.03.2022 | Aktualności drogowe

Fotoradary w Polsce. Co warto o nich...

03.03.2022 | badania NaviExpert

Wyższe mandaty spowolniły kierowców....