Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

01.06.2011

Teraz w NaviExpert mówi się – wybieranie głosowe w wersji 6.2

Wybieranie głosowe adresu w Androidzie

Nowej wersji NaviExpert nie bez powodu towarzyszy hasło „Mówi się”. Wybieranie głosowe to funkcja, która zdecydowanie jest godna odnotowania, gdyż nie jest dostępna w innych nawigacjach a jest naprawdę sporą wygodą przy nawigowaniu. Osoby posiadające w swoim telefonie Android OS i wersję 6.2 NaviExpert mogą teraz, zamiast wpisywać adres czy nazwę szukanego miejsca z klawiatury, wypowiedzieć cel podróży, szukany obiekt typu POI czy też alias (tagi takie jak pizza, benzyna itp.) i, po zatwierdzeniu wyświetlonego na ekranie hasła, nawigować do wybranego miejsca.

Opcja wyszukiwania jest dostępna tylko w systemie Android i zawdzięczamy ją, oprócz programistów NaviExpert, wynalazkowi Google, jakim jest aplikacja wykrywająca głos. Żeby móc korzystać z nowej funkcji, trzeba mieć zainstalowaną w telefonie darmową aplikację Google o nazwie Voice Actions. Dzięki temu Android będzie mógł nas „usłyszeć”. Więcej informacji znajdziecie na stronie Google a aplikację możecie pobrać z Android Marketu.

Wprowadzanie głosowe adresu

Wystarczy wypowiedzieć „Nawiguj” i adres, np. „Nawiguj Warszawa Jerozolimskie 121”, aby uruchomić nawigację pod wskazany adres. Jak to działą, możecie zobaczyć na filmiku poniżej.

 

Wyszukiwanie głosowe punktów POI

Ponadto możemy wyszukiwać głosowo użyteczne miejsca (POI) typu restauracje, bankomaty, kina itd. Chcąc zlokalizować najbliższy bankomat, wystarczy powiedzieć „Szukaj bankomat” lub samo „bankomat”, aby nawigacja znalazła okoliczne bankomaty i uszeregowała je od najbliżej położonego. Można też podać nazwę naszego banku lub sieci bankomatów, żeby być pewnym, że nie zapłacimy prowizji za wypłatę gotówki, np. „bankomat PKO” czy „bankomat Euronet”. Tak samo możemy lokalizować kina czy centra handlowe, podając ewentualnie także orientacyjną lokalizację, np. „SilverScreen Puławska” czy „Tesco Górczewska”.

Wyszukiwanie kontekstowe za pomocą głosu – szukaj po słowach kluczowych

Trzecią możliwością jest wypowiedzenie słowa kluczowego dla miejsca, które nas interesuje. Jeśli mamy ochotę zjeść coś konkretnego, możemy wypowiedzieć „pizza” czy „pierogi”, aby wyczukać w pobliżu lokale, które serwują daną potrawę. Więcej o wyszukiwaniu kontekstowym pisaliśmy w tym artykule, teraz możecie wyszukiwać w ten sposób wypowiadając odpowiednie hasła. Wideo z wyszukiwaniem pizzy umieszczaliśmy już w artykule wstępnym o nowej wersji NaviExpert.

Funkcję wyznaczania trasy za pomocą głosu można przetestować przez 7 dni za darmo, pobierając na swój telefon nową wersję NaviExpert (ze strony getne.pl).


Podobne wpisy

12.07.2024 | badania NaviExpert

Morze, góry czy Mazury? Wakacyjne trasy...

08.07.2024 | Co nowego?

Wakacyjna nowość w NaviExpert –...

17.06.2024 | Aktualności drogowe

Którędy nad morze? A1 czy trasy równoległe?

14.06.2024 | Aktualności drogowe

Lokalizacje fotoradarów w Polsce [lista...

11.06.2024 | Aktualności drogowe

Ceny autostrad w Polsce. Ile zapłacimy...

20.05.2024 | Aktualności drogowe

Fotoradary w Polsce. Co warto o nich...