Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

21.09.2016

Jeździsz bezpiecznie? Zapłacisz mniej za ubezpieczenie

Nawigacja na smartfona w samochodzie

Miło nam poinformować, że wspólnie z LINK4 pracujemy nad nowym produktem ubezpieczeniowym, w którym styl jazdy kierowcy będzie miał wpływ na cenę polisy. Osoby, które zdecydują się na skorzystanie z nowej oferty i będą jeździć bezpiecznie – zapłacą za ubezpieczenie mniej. Kierowcy, którzy preferują bardziej ryzykowny styl jazdy mogą jednak spać spokojnie – ubezpieczyciel nie będzie ich piętnować poprzez podnoszenie im składek.

Jak wiecie, od ponad roku LINK4 oferuje ubezpieczenia komunikacyjne wraz z naszą nawigacją wzbogaconą o moduł telematyczny „Bezpieczna jazda z LINK4”. Dzięki aplikacji, z której korzystanie jest dobrowolne, kierowcy uzyskują dostęp do regularnych informacji o swoim stylu jazdy, a więc m.in. o tym, czy jeżdżą płynnie i w zgodzie z przepisami. Otrzymują także wskazówki, dzięki którym są w stanie poprawić styl. Dodatkowo motywujemy też kierowców atrakcyjnymi nagrodami do bezpieczniejszego i bardziej płynnego poruszania się. Można je wygrać w cyklicznych konkursach.

Czy to działa?

By sprawdzić jak telematyka przekłada się na styl jazdy, wspólnie z LINK4 przebadaliśmy ponad dwa tysiące kierowców. Badane były dwie grupy osób. Pierwsza to klienci LINK4, którzy podróżują z włączoną nawigacją NaviExpert analizującą na bieżąco ich styl jazdy. Do drugiej grupy trafili użytkownicy NaviExpert podróżujący z nawigacją bez aplikacji „Bezpieczna jazda z LINK4”, których dane dostawca nawigacji przetwarza anonimowo.

Wyniki badań potwierdzają, że klienci korzystający z aplikacji LINK4 jeżdżą bezpieczniej. Analizy przeprowadzone na wybranych trasach m.in. w Warszawie, Poznaniu, Krakowie oraz na Śląsku wskazują, że osoby, które otrzymują informację zwrotną o stylu jazdy, rzadziej i w mniejszym stopniu przekraczają dozwoloną prędkość oraz płynniej przyspieszają i hamują. Widać to szczególnie wyraźnie w przypadku dróg z ograniczeniami od 70 do 90 km/h (drogi jednojezdniowe dwukierunkowe) oraz tych powyżej 90km/h (autostrady, drogi ekspresowe), na których prędkość kierowców jest w mniejszym stopniu zależna od reszty uczestników ruchu, a często dochodzi do poważnych wypadków.

Jak zapatrują się na takie ubezpieczenia sami kierowcy?

Z badania przeprowadzonego przez IPSOS na ogólnopolskiej próbie kierowców wynika, że ponad połowa z nich jest gotowa zgodzić się na monitorowanie stylu jazdy, jeśli dzięki temu mogliby zaoszczędzić na coraz droższych polisach komunikacyjnych. Produkt nad którym pracują NaviExpert i LINK4 jest odpowiedzią na zapotrzebowanie na rynku.

A co o ofercie mówią sami partnerzy?

Krzysztof Kosiński, ekspert z LINK4:

„Zebrane doświadczenia chcemy wykorzystać do stworzenia produktu ubezpieczeniowego, w którym styl jazdy kierowcy będzie miał wpływ na wysokość składki. Ci którzy będą jeździli bezpiecznie, płynnie i w zgodzie z przepisami będą mogli liczyć na niższe składki. Jako ubezpieczyciel chcemy promować bezpieczny styl jazdy. Warto podkreślić, że nie będziemy piętnować tych kierowców, którzy preferują bardziej ryzykowny styl jazdy, poprzez podnoszenie im składek. W pierwszej kolejności wprowadzimy rozwiązanie, które będzie opierać się na aplikacji. Oczywiście polisy wykorzystujące telematykę będą wyłącznie dla chętnych. Liczymy, że nasze rozwiązanie przygotowane wspólnie z NaviExpert spotka się z zainteresowaniem kierowców, dla których bezpieczna jazda jest ważniejsza, niż np. krótszy czas dotarcia do celu, ale wiążący się z koniecznością łamania przepisów.”

Adam Bąkowski, prezes Zarządu NaviExpert:

„W czasie konkursów, w których nagradzamy osoby jeżdżące przez dany miesiąc lub dwa najbezpieczniej i najbardziej płynnie, widzimy, że kierowcy używający aplikacji starają się jeszcze bardziej pilnować za kółkiem. Widać, że po ofertę z telematyką sięgnęli kierowcy, których styl jazdy jest bezpieczniejszy niż przeciętnego Kowalskiego.”


Podobne wpisy

23.04.2024 | Aktualności drogowe

Majówka 2024 – raport drogowy 

29.03.2024 | Aktualności drogowe

Wielkanocne podróże. Wiemy jak wyglądały...

30.01.2024 | Nawigacja NaviExpert

Podsumowanie 2023 roku w NaviExpert

21.12.2023 | Aktualności drogowe

„Driving home for Christmas”?...

01.12.2023 | Aktualności drogowe

Odcinkowy pomiar prędkości [LISTA miejsc]

25.11.2023 | Aktualności drogowe

Kierowcy pod czujnym okiem kamery [LISTA...