facebook
Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

09.11.2017

Dzień Niepodległości – zmiany w organizacji ruchu [WARSZAWA, TRÓJMIASTO, KRAKÓW, POZNAŃ, ŁÓDŹ, WROCŁAW, BIAŁYSTOK]

11 listopada to nie tylko Święto Niepodległości. To także dzień, w którym kierowców czekają spore utrudnienia w ruchu. Sprawdzamy, gdzie można ich się spodziewać i jak je ominąć.

 

NE-878x460_bieg

 

Dzień Niepodległości Polacy coraz częściej świętują nie tylko uczestnicząc w marszach czy paradach, ale i biorąc udział w okolicznościowych biegach organizowanych przez największe polskie miasta. To, co jednym sprawia radość, dla innych często jest powodem do frustracji. Mowa o kierowcach, dla których centra dużych miast tego dnia będą częstokroć nieprzejezdne.

 

Dlatego też tego dnia będziemy nanosić zmiany organizacji ruchu w dużych polskich miastach, dzięki czemu nawigacja NaviExpert poprowadzi Was trasami omijającymi zablokowane odcinki.

 

A gdzie można spodziewać się utrudnień? Sprawdźcie nasz przewodnik po największych polskich miastach.

 

Warszawa

 

Warszawski Bieg Niepodległości z 18 tysiącami zawodników jest jedną z największych imprez biegowych w Warszawie. Tradycyjnie bieg staruje w dniu 11.11. o godz. 11:11.

 

Dodatkowo zawodnicy otrzymują w pakiecie białą lub czerwoną koszulkę, dzięki czemu stając w dwóch kolumnach tworzą na starcie najdłuższą flagę Polski.

 

Planowane zmiany w organizacji ruchu w Warszawie:
Od godz. 5.00 do 16.00 zostanie wyłączona z ruchu Al. Jana Pawła II w obu kierunkach na odcinku od Ronda Zgrupowania AK „Radosław” do ul. M. Anielewicza oraz ul. Stawki od ul. Smoczej do ul. Dzikiej. O godz. 9.30 zamknięte zostaną obydwie jezdnie Al. Jana Pawła II na odcinku od ul. M. Anielewicza do al. „Solidarności”. Pozostała część trasy zostanie zamknięta w godz. 10.30 – 14.00. Ruch ulicami poprzecznymi: Al. Solidarności, Grzybowską, Świętokrzyską i Prostą, Al. Jerozolimskimi, Koszykową i  Stefana Batorego zostanie wstrzymany na czas biegu i zostanie przywrócony po przebiegnięciu ostatniego zawodnika. W rejonie mety, startu i  po dekoracjach ruch zostanie przywrócony po demontażu barierek.

 

Zamknięcia ulic:
1) od godz. 5.00:  Al. Jana Pawła II na odcinku od ronda Radosława do ul. Anielewicza oraz ul. Stawki na odcinku od ul. Dzikiej /ul. Dzika jest drożna z tym, że zamknięty jest z niej wyjazd na Al. Jana Pawła II/ do Smoczej.
Zamkniecie nastąpi do godz. 17.00.
2) od godz. 6.00: zatrzymanie ruchu tramwajowego w Al. Jana Pawła II, wyłączenie trakcji. Przewidywane uruchomienie ok. godz. 16.00
3) od godz. 9.30: wyłączenie ruchu w Al. Jana Pawła na odcinku od Anielewicza do Al. Solidarności.
4) od godz. 10.00: sukcesywne zamykanie ulic na całej trasie. Otwarcie nastąpi również sukcesywnie od godz. 14.00.

 

mapa_trasy

 

Więcej informacji o Warszawskim Biegu Niepodległości można znaleźć na stronie organizatora.

 

Trójmiasto

 

Gdynia świętuje biegając

 

Tego dnia w Gdyni będzie się sporo działo, a najwięcej ograniczeń w ruchu kołowym spowoduje Bieg Niepodległości.

 

Czasowe wyłączenia z ruchu z powodu biegu można spodziewać się: od godz. 16:00 dnia 10.11 do godz. 17:30 dnia 11.11 br. niedostępny będzie rejon parkingu na Bulwarze Nadmorskim im. F. Nowowiejskiego. W dniu 11.11.2017 r. pomiędzy godzinami 6:00 a 17:30 zamknięta dla ruchu będzie Aleja Jana Pawła II oraz część Skweru Kościuszki. Także 11.11.2017 r. od godziny 14:00 do około godz. 17:30 zostaną wyłączone z ruchu następujące ulice: Skwer Kościuszki, Jerzego Waszyngtona, Św. Wojciecha, Portowa, Plac Kaszubski, Tadeusza Wendy, Jana z Kolna, Janka Wiśniewskiego (jezdnia w kierunku do ul. Polskiej), Polska (jezdnia w kierunku do skrzyżowania z ulicą Bernarda Chrzanowskiego), Bernarda Chrzanowskiego, Św. Piotra, Świętojańska (od Skweru Kościuszki do Al. Marszałka Józefa Piłsudskiego), Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego.

 

Ruch na poszczególnych ulicach będzie sukcesywnie przywracany po opuszczeniu przez uczestników poszczególnych odcinków trasy biegu.

 

Więcej informacji o Biegu Niepodległości znajdziesz tutaj.

 

Trasa-Biegu-Niepodleglosci-z-PKO-Bankiem-Polskim-2017

 

Ponadto planowana jest Gdyńska Parada Niepodległości, która wystartuje o godz. 12:00 z placu Gdynian Wysiedlonych, następnie przejdzie ulicami Starowiejską, 3 Maja i 10 Lutego, aż do skweru Kościuszki.

 

Gdańsk świętuje maszerując

 

W Gdańsku odbędzie się sporo wydarzeń związanych ze Świętem Niepodległości, ale jedynym, które może wpłynąć na poruszanie się autem po mieście jest Parada Niepodległości. Jej uczestnicy wyruszają o 10:00 z ul. Podwale Staromiejskie. przejdą ulicami: Podmłyńską – Wielkie Młyny – Rajską – Jana Heweliusza – Korzenną – Kowalską przed pomnik Króla Jana III Sobieskiego przy Targu Drzewnym.

 

Kraków

 

4 Krakowski Bieg Niepodległości odbędzie się nieco później niż inne tego typu imprezy w pozostałych miastach. Zawody zaplanowano w godz. 15:00 – 16:50. Start będzie miał miejsce na al. Focha (deptak), potem uczestnicy pobiegną: ul. Focha, ul. Emaus, ul. Gryfity, ul. Królowej Jadwigi, ul. Kościuszki, ul. Flisacka, Bulwary/Most Dębnicki, Bulwary/Most Grunwaldzki, Bulwary/Most Piłsudskiego, Bulwary/Kładka o. Bernatka, ul. Nadwiślańska, Bulwar Podolski, ul. Rollego, Most Retmański, Bulwar Wołyński, ul. Tyniecka, Most Zwierzyniecki, ul. Malczewskiego, „Diabelski Mostek”, ul. Malczewskiego, al. Focha, aż do mety na Al. 3 Maja (deptak).

 

Organizatorzy uprzedzają o czasowych utrudnieniach i zmianach organizacji na trasie biegu. Więcej informacji dostępne jest tutaj.

 

Poza biegiem można spodziewać się także pochodu patriotycznego około godziny 12:30, który przejdzie ulicą Grodzką do Rynku Głównego, gdzie odbędą się dalsze uroczystości.

 

Poznań

 

2. Poznański Bieg Niepodległości oraz imieniny ul. Św. Marcina to główne wydarzenia nadchodzącej soboty w Poznaniu.

 

Bieg rozpocznie się o godzinie 10:00. Uczestnicy wyruszą z al. Niepodległości (na wysokości Pomnika Polskiego Państwa Podziemnego) i przebiegną ul. Przepadek, Pułaskiego, Armii Poznań, Księcia Mieszka I, Aleje Solidarności, ul. Murawa, Słowiańską, Szelągowską, Winogrady, Za Cytadelą, ponownie przez Aleje Armii Poznań do Niepodległości (zakończenie ok. godz. 11:30). Szczegółowe informacje na temat biegu dostępne są na stronie organizatora.

 

Tradycyjny marsz na imieniny ul. Św. Marcin ze względu na prowadzony remont zmieni trasę i będzie ona krótsza: od Ronda Kaponiera w dół, w stronę Zamku. Tam prezydent Poznania przekaże klucze do miasta świętemu Marcinowi. W ten sposób rozpocznie się świętowanie imienin ulicy. Więcej informacji na temat utrudnień w ruchu związanych z obchodami Święta Niepodległości w Poznaniu można znaleźć na stronie ZDM Poznań.

 

Łódź

 

W Łodzi także organizowany jest Bieg Niepodległości, który rozpocznie się o godz. 11:11. Start i meta zlokalizowane będą na terenie Miejskiej Areny Kultury i Sportu w Łodzi.

 

W związku z biegiem w godzinach 10:30 – 12:15 wyłączone zostaną z ruchu następujące ulice: Bandurskiego (prawoskręt do ul. Krzemienieckej), Krzemieniecka, Konstantynowska, Unii Lubelskiej (zachodni pas).

 

trasaSM

 

Więcej informacji dostępnych jest tutaj.

 

Wrocław

 

We Wrocławiu główne zmiany w organizacji ruchu spowoduje bieg oraz parada.

 

Trasa biegu dostępna jest na stronie organizatora biegu i w tej części Wrocławia należy spodziewać się utrudnień dla kierowców. Bieg startuje o godzinie 11:11.

 

Wrocławianie wezmą udział również w Radosnej Paradzie Niepodległości, która o godz. 11:30 wyruszy z Rynku i przemaszeruje ulicami: Kazimierza Wielkiego, Widok, Teatralną, aż do placu Wolności. Te ulice będą wówczas niedostępne dla ruchu samochodowego.

 

Białystok

 

W związku z XVI Biegiem Niepodległości na czas biegu zostaną zamknięte czasowo poniższe ulice:

 

  • Wiosenna – całkowite zamknięcie na odcinku od ul. K. Ciołkowskiego do ul. Słonecznej – w godzinach od 7:30 do 16:00;
  • Wiosenna – całkowite zamknięcie na odcinku od ul. Słonecznej do ul. Kawaleryjskiej – w godzinach od 9:00 do 15:00;
  • Kawaleryjska – zamknięcie prawego pasa ruchu na odcinku od ul. K. Pułaskiego do ul. Świerkowej – w godzinach od 9:00 do 15:00;
  • Świerkowa – całkowite zamknięcie na odcinku od ul. Wiejskiej do ul. Zwierzynieckiej – w godzinach od 9:00 do 15:00;
  • Zwierzyniecka – zamknięcie prawego pasa ruchu na odcinku od ul. Świerkowej do ul. 11-go Listopada – w godzinach od 9:00 do 15:00;
  • 11-go Listopada – całkowite zamknięcie na odcinku od ul. Zwierzynieckiej do ul. Wiosennej – w godzinach od 9:00 do 15:00

 

Szczegółowy opis i charakterystykę trasy biegu znajdziecie na stronie organizatora.

 

Jak ominąć utrudnienia 11 listopada?

 

Odpowiedź jest prosta 🙂 Dzięki na bieżąco aktualizowanym danym NaviExpert nie tylko ominie czasowo zablokowane drogi, ale i poprowadzi trasami omijającymi najbardziej zakorkowane odcinki. W końcu 11 listopada wszyscy powinniśmy świętować, a nie stać w korkach…

 


Podobne wpisy

06.05.2020 | Bez kategorii

Koniec kwarantanny na drogach!

28.04.2020 | Android

Masz NaviExpert z getne.pl? Przejdź...

22.04.2020 | Nawigacja NaviExpert

5 formalności związanych z autem, które...

16.04.2020 | badania NaviExpert

Wiemy, czy Polacy zastosowali się do...

08.04.2020 | Nawigacja NaviExpert

Alternatywne środki transportu w dobie...

01.04.2020 | Co nowego?

NaviExpert Home rozwiąże problemy z...