Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

28.01.2018

5 darmowych aplikacji, które przyspieszą Twojego smartfona

Twój smartfon z Androidem na pokładzie nie jest już tak szybki jak tuż po zakupie? Aplikacje długo się uruchamiają, a bateria szybko się rozładowuje? Sprawdź naszą listę pięciu aplikacji do diagnozy i rozwiązywania problemów z wydajnością smartfonów na Androidzie.

1. Clean Master

Źródło: play.google.com

Głównym powodem znacznego spowolnienia smartfona bywa zazwyczaj zbyt duże obciążenie pamięci RAM przez aplikacje, z których teoretycznie nie korzystamy w danej chwili, jednak cały czas pracują one w tle. Clean Master to jedna z najpopularniejszych aplikacji do czyszczenia pamięci RAM oraz „śmieci” znajdujących się w smartfonie. Aplikacja w prosty sposób pozwala usunąć pliki śmieci (zarówno te z pamięci tymczasowej, jak i zalegające na urządzeniu), zwiększyć dostępną pamięć, usuwać historię oraz zarządzać aplikacjami zainstalowanymi w smartfonie.

Aplikację Clean Master możesz pobrać z Google Play

2. Oszczędzacz baterii

Źródło: play.google.com

Smartfony są coraz szybsze i wydajniejsze, ale zarazem… szybciej rozładowują baterię. Oszczędzacz baterii to przyjazna w użyciu darmowa aplikacja, która dokładnie szacuje czas działania urządzenia na aktualnym poziomie naładowania baterii, zabija zadania, które kończą działanie aplikacji pobierających energię podczas gdy nie są używane, a także monitoruje proces ładowania, dzięki czemu pozwala zwiększyć żywotność baterii. Dzięki trzem cyklom ładowania, Oszczędzacz baterii poinformuje, kiedy należy podłączyć oraz odłączyć ładowarkę od urządzenia, by jak najdłużej zachować oryginalne właściwości baterii.

Aplikację Battery Doctor możesz pobrać z Google Play

3. CurrentWidget

Źródło: play.google.com

CurrentWidget to nawet nie tyle kolejna aplikacja, co „sprytny” widżet na pulpit, który pokazuje ile energii pobiera smartfon z baterii oraz powiadamia użytkownika w momencie, kiedy urządzenie zaczyna zużywać zbyt dużo baterii. Dzięki CurrentWidget masz szybki podgląd na pracę baterii i pobór energii. Maksymalnie prosta, a zarazem bardzo funkcjonalna aplikacja.

Aplikację CurrentWidget możesz pobrać z Google Play

4. 3G Watchdog

Źródło: play.google.com

Choć w samym Androidzie możemy sprawdzić ile danych mobilnych zużyliśmy w wybranym czasie, 3G Watchdog jest znacznie wygodniejszy w obsłudze i pozwala na więcej. Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji masz możliwość ustawienia wybranego limitu megabajtów, którego nie chcesz przekroczyć w wybranym przedziale czasowym. Program poinformuje odpowiednim alertem o zbliżaniu się do ustalonego progu, a także pokaże, które aplikacje „zżerają” najwięcej transferu danych. Przydatna sprawa.

Aplikację 3G Watchdog możesz pobrać z Google Play

5. All-In-One Toolbox

Źródło: play.google.com

All-In-One Toolbox to prawdziwy kombajn wśród aplikacji do optymalizacji systemu i zarządzania wydajnością urządzenia. Znajdziemy tu aż 29 funkcji, począwszy od raportowania zużycia pamięci i obciążenia procesora, po zarządzanie aplikacjami, tworzenie kopii zapasowych czy optymalizację urządzenia za pomocą jednego kliknięcia. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników Androida, którzy poszukują jednej, sprawdzonej aplikacji do pełnego zarządzania swoim smartfonem, All-In-One Toolbox będzie bardzo dobrym wyborem.

Aplikację All-In-One Toolbox możesz pobrać z Google Play


Podobne wpisy

27.10.2023 | Aktualności drogowe

1 listopada na polskich drogach

29.08.2023 | Konkursy

Osiemnastka NaviExpert. Świętuj...

28.08.2023 | badania NaviExpert

RAPORT: Czy wysokie ceny zepsuły nam...

04.08.2023 | Co nowego?

Odcinkowy pomiar prędkości...

10.07.2023 | Nawigacja NaviExpert

7 rzeczy, o których warto pamiętać...

05.07.2023 | Nawigacja NaviExpert

Wyjazd z psem za granicę – jak się...
do góry
NaviExpert ©2023.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
innowacyjna gospodarka