NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz

07.07.2014

Szybciej z viaAUTO na autostradach

Bramkownica systemu Viatoll z urządzeniami kontrolnymi

Do tej pory, aby zapłacić za przejazd płatnym odcinkiem autostrady należało zrobić to manualnie w punkcie poboru opłat. Teraz kierowcy samochodów osobowych mogą z pomocą urządzenia viaAUTO zapłacić za przejazd elektronicznie.

viaAUTO to małe urządzenie, montowane na przedniej szybie auta za lusterkiem wstecznym, które umożliwia uiszczenie opłaty za autostradę bez zatrzymywania się: wystarczy zwolnić, podjechać pod szlaban i przejechać, gdy ten automatycznie się otworzy. Dzięki temu w założeniu nie musimy tracić czasu w kolejce do ręcznej opłaty. System elektronicznych bramek samoczynnie pobierze opłatę z urządzenia viaAUTO. Dodatkowo, w odróżnieniu od pojazdów ciężarowych, w pojazdach o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony mamy możliwość przenoszenia urządzenia między pojazdami.

Ułatwieniem dla posiadaczy urządzeń viaAUTO mają być specjalne pasy na autostradach. Od 15 lipca na odcinku autostrady A2 (Konin – Stryków) oraz A4 (Bielany Wrocławskie – Sośnica) zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad zostaną wydzielone specjalne pasy. Od tego momentu pojazdy, w których zainstalowano urządzenie, będą mogły korzystać z oznaczonego na pomarańczowo pasa szybkiej płatności.

Ceny autostrad w Polsce. Sprawdź, ile zapłacisz za przejazd

Dodatkowo do 31 sierpnia 2014 roku obowiązuje promocja „viaAUTO za 100”. W trakcie jej trwania urządzenie viaAUTO będzie można nabyć w cenie 100 zł, obejmującej już 50 zł doładowania. Listę miejsc, w których można nabyć urządzenie w promocyjnej cenie znajdziecie tutaj.

Więcej informacji o viaAUTO znajdziecie na oficjalnej stronie systemu viaTOLL.


Podobne wpisy

14.01.2019 | Bez kategorii

Którędy najlepiej dojechać do Zakopanego,...

27.12.2018 | Nawigacja NaviExpert

Ile czasu musi upłynąć by wsiąść...

07.12.2018 | Bez kategorii

Jazda na rezerwie? Dlaczego nie…

09.11.2018 | Aktualności drogowe

Zmiany organizacji ruchu 11 listopada...

31.10.2018 | Aktualności drogowe

1 listopada z NaviExpert

26.10.2018 | Po godzinach

NaviExpert na Retro Motor Show