facebook
Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

13.06.2017

Sprawdzamy gdzie suszą na drodze – długi weekend bez niespodzianek

Patrol policyjny - pomiar prędkości

Przedłużone weekendy to nie tylko świetna okazja do wypoczynku, ale także sposobność do bliższych i częstszych spotkań z kontrolami policyjnymi. Postanowiliśmy wziąć pod lupę te lokalizacje oraz wiodące do nich drogi dojazdowe, które cieszą się największą popularnością zarówno wśród turystów, jak i patroli policyjnych 🙂

Z naszych danych zebranych w pierwszych dniach tegorocznej majówki wynika, że kierowcy podróżujący z naszymi aplikacjami, najbardziej aktywni byli w obrębie Warszawy. Najwięcej zgłoszeń o patrolach wysyłano z warszawskiej Wisłostrady (Wybrzeże Gdańskie), drogi ekspresowej S8 na wysokości ulicy Księcia Bolesława oraz krajowej dwójki na ulicy Płowieckiej.

Kierunek – Morze Bałtyckie

Wszyscy amatorzy szerokich, piaszczystych bałtyckich plaż, wybierając się na wypoczynek powinni liczyć się z kontrolą drogową na odcinku A1, pomiędzy Rusocinem a Pruszczem Gdańskim. Drugą ulubioną miejscówką policji

w tym regionie jest odcinek DK22 na wysokości Tczewa. Podróżując z Lęborka w kierunku Ustki, prawdopodobieństwo spotkania patrolu znacznie wzrasta na odcinku DK6 pomiędzy miejscowością Żochowo a Domaradz. Ostrożność wskazana na tej samej drodze również w okolicach Rumii, pomiędzy ulicą Morską a Jana III Sobieskiego.

Kierunek – Warmia i Mazury

Na baczności muszą się mieć także osoby wybierające się na przedłużony weekend na Mazury. Szczególnie mieszkańcy stolicy, podróżujący krajową siódemką, powinni zwrócić uwagę na lubianą przez policję zachodnią obwodnicę Nidzicy. Kontrola policji nie powinna być także zaskoczeniem na DK8 zaraz za Wyszkowem w kierunku Ostrowi Mazowieckiej. Czujność warto zachować również na DK53 przed miejscowością Rozogi.

Kierunek – Zakopane

Fani górskich wędrówek powinni zwolnić na Zakopiance za miejscowością Chabówka oraz w okolicy miejscowości Lasek i Biały Dunajec. Zgłoszeń nie brakuje także z autostrady A4. Z patrolami można zetknąć się jadąc w kierunku Krakowa za Mysłowicami oraz na wysokości miejscowości Balice.

Centralna Polska

Mieszkańcy centralnej Polski obierający kierunek na południe, drogówkę mogą spotkać znacznie wcześniej. Dotyczy to zarówno kierowców udających się w podróż trasą przez Częstochowę, jak i tych jadących przez Radom i Kielce. Podróżując na południe z zachodniej Polski warto być przygotowanym na kontrolę na odcinku A4 w okolicy Gliwic.

Z patrolami będziemy mieć do czynienia także na odcinku Katowice – Tychy oraz między miejscowościami Pszczyna, Czechowice-Dziedzice i Bielsko – Biała.

Warszawa

Kto jak kto, ale Warszawiacy opuszczając miasto powinni być przygotowani na spotkanie ze stróżami prawa. „Miśki” stoją zarówno na DK2 w kierunku Mińska Mazowieckiego, DK8 w kierunku Wyszkowa, jak i na krajowej siódemce w kierunku Łomianek. W tym ostatnim wypadku szczególną ostrożność warto zachować podczas powrotów, ponieważ policja ustawia się przy zjeździe z S7, łapiąc kierowców przeświadczonych o tym, że wciąż podróżują drogą o podwyższonej dozwolonej prędkości.

To oczywiście tylko niewielki wycinek tego, co może Was spotkać w drodze na upragniony wypoczynek. O całej reszcie zawczasu poinformuje Was NaviExpert. Dostępne w nawigacji informacje pochodzą zarówno od kierowców podróżujących z aplikacjami NaviExpert i Rysiek, nasłuchu tradycyjnego CB radia oraz monitoringu radia i Internetu. Zgłoszenia te są dodatkowo weryfikowane przez naszych moderatorów.


Podobne wpisy

29.07.2020 | badania NaviExpert

[RAPORT] Wakacje za kierownicą 2020....

10.07.2020 | Nawigacja NaviExpert

Do kina z NaviExpert

01.07.2020 | Co nowego?

Ułatwienia w dodawaniu POI w NaviExpert

26.06.2020 | Aktualności drogowe

[RAPORT] Planujesz urlop? Tam na pewno...

11.06.2020 | Aktualności drogowe

Polacy wrócili do weekendowych podróży!

08.06.2020 | Nawigacja NaviExpert

Magiczne podróże – tylko z NaviExpert