Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

12.01.2023

Skok w 2022 rok. Jak zmieniał się NaviExpert?

Pierwszy tydzień nowego roku już za nami i choć do przeszłości wracamy wyjątkowo rzadko, dzisiaj zabieramy Was na krótką przejażdżkę… wstecz! Tradycyjnie już przygotowaliśmy dla Was podsumowanie minionego roku. Zobaczcie, co działo się w ciągu ostatnich 12 miesięcy –  a działo się sporo!

Na straży aktualności map

Jedną z naszych najważniejszych misji jest dostarczanie Wam aktualnych i rzetelnych informacji o sytuacji na drodze. W 2022 roku nie było inaczej – konsekwentnie aktualizowaliśmy mapy w nawigacji. Konkrety? Proszę bardzo! Tylko w ubiegłym roku nanieśliśmy ponad 20 tys. remontów drogowych i zmian organizacji ruchu, jako pierwsi prowadziliśmy Was aż 40 nowymi odcinkami dróg. Uwzględniliśmy także prawie 3 tys. blokad drogowych związanych z wypadkami i demonstracjami oraz zaktualizowaliśmy ponad 120 tys. punktów POI przydatnych na trasie (w tym górskie pensjonaty, ośrodki narciarskie i restauracje).

Wysłaliśmy do Was w sumie 300 tys. wiadomości informujących o trwających w okolicy remontach i prawie 805 tys. wiadomości o wypadkach. Macie już dość liczb? To jeszcze nie koniec! Dzięki naszemu mapowemu teamowi jesteście ostrzegani także o uruchomionych w zeszłym roku rejestratorach prędkości, w tym: 4 nowych fotoradarach, odcinkowym pomiarze prędkości i rejestratorze przejazdu na czerwonym świetle. 

Kilka słów o Was…

… czyli kierowcach, użytkownikach i wreszcie współtwórcach NaviExperta. W zeszłym roku pokonaliście z naszą aplikacją ponad 315 mln km i spędziliście w sumie 5,2 mln godzin w trasie — to imponujące liczby!

Jak rozwijał się NaviExpert

2022 rok zaczęliśmy od udostępnienia nowej odsłony mapy w trybie nawigacji — wprowadziliśmy dymki, które informują Was o wydłużeniu czasu podróży spowodowanym korkami, dodaliśmy także informacje o nazwach ulic na górnej belce z manewrami nawigacyjnymi. Oprócz tego odświeżyliśmy kilka funkcji, które znaliście z poprzednich wersji aplikacji. 

Kolejne miesiące to tzw. ostatnia prosta do udostępnienia Wam, chyba najbardziej wyczekiwanej nowości — od lipca możecie swobodnie i wygodnie korzystać z NaviExperta na Android Auto! A więc czas jeszcze większego komfortu podróżowania z nawigacją z poziomu wbudowanego wyświetlacza samochodu, dostępnego do tej pory wyłącznie dla posiadaczy iPhone’ów, stał się faktem. To rozwiązanie testowaliśmy już od kwietnia, oczywiście z Waszą pomocą. To zarazem jeden z największych projektów minionego roku — do ostatnich dni grudnia wprowadzaliśmy kolejne udogodnienia, które przełożyły się na jeszcze wygodniejsze korzystanie z naszej nawigacji na wyświetlaczu Waszego auta. A to nie koniec usprawnień, które mamy w planach.

Równolegle trwały intensywne prace nad rozwojem nawigacji dla użytkowników systemu iOS. W grudniu zaowocowały one udostępnieniem Wam nowego widoku NaviExpert na CarPlay. Podobnie jak w przypadku Android Auto, zachęcaliśmy Was do włączenia się w weryfikację wersji testowej. Zaserwowaliśmy Wam m.in. nową odsłonę mapy, poprawione opcje wyszukiwania, a także odświeżony interfejs nawigacji, dzięki czemu wygoda podróżowania z NaviExpert na CarPlay znacznie się zwiększyła.

Podwójne zwycięstwo

W 2022 roku znowu znaleźliśmy się na podium. Nie będziemy tego ukrywać, jesteśmy dumni!  W marcu dziennikarze tygodnika „Motor” wybrali Ryśka (naszą aplikację antyradarową korzystającą z tej samej bazy co NaviExpert), najskuteczniejszym antyradarem. Ekipa tego samego tygodnika przeprowadziła kolejne testy w listopadzie i… znowu Rysiek Widzimisie został faworytem — najskuteczniejszym programem ostrzegającym o limitach i rejestratorach prędkości na trasie. 

Plany na 2023. Będzie się działo!

Nowy rok to nowe możliwości i nowe cele. Planujemy jeszcze więcej aktualizacji, mamy w zanadrzu kilka nowych funkcji i jak zwykle – atrakcyjnych promocji. Nie zamierzamy zwalniać tempa! Tym bardziej że w 2023 roku obchodzić będziemy… 18. urodziny NaviExperta! Z okazji pełnoletności szykujemy dla Was coś specjalnego… O wszystkim będziemy informować jak zwykle – na naszym blogu i w mediach społecznościowych. 

Dziękujemy za kolejny wspólny rok!

Pobierz NaviExpert

sklep google play appstore

Podobne wpisy

23.04.2024 | Aktualności drogowe

Majówka 2024 – raport drogowy 

29.03.2024 | Aktualności drogowe

Wielkanocne podróże. Wiemy jak wyglądały...

30.01.2024 | Nawigacja NaviExpert

Podsumowanie 2023 roku w NaviExpert

21.12.2023 | Aktualności drogowe

„Driving home for Christmas”?...

01.12.2023 | Aktualności drogowe

Odcinkowy pomiar prędkości [LISTA miejsc]

25.11.2023 | Aktualności drogowe

Kierowcy pod czujnym okiem kamery [LISTA...